Aida64 ve Prime95 sıcaklıkları farklı göstermesi

Nnoottrr

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. i5 6600K işlemciyi overlock yaptım. CoreTemp programını açtım, 4.5 GHz 1.3v ile stres test ısı değerlerinde Aida64'te maksimum 70'i gösteriyor. Prime95 ile 80-82 arası. Şimdi hangisine güvenmeli? Ya da iki ayrı program neden farklı sıcaklıkları gösteriyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki hocam. 4.4Ghz 1.3 voltaj ile Aida64'te sıkıntı yok. gayet normal, sıcaklık maksimum 65-68 derece gösteriyor. Aynı şekilde Prime95'e geçince 1. çekirdeği durduruyor stres testinde. Voltajı 1.320 yapınca Prime95'te de sıkıntı olmuyor tabi haliyle sıcaklık bir miktar daha artıyor. Şimdi buna göre voltajı 1.320'demi bırakayım 1.3'e geri çekeyim mi? :)

Peki hocam. 4.4Ghz 1.3 voltaj ile Aida64'te sıkıntı yok. gayet normal, sıcaklık maksimum 65-68 derece gösteriyor. Aynı şekilde Prime95'e geçince 1. çekirdeği durduruyor stres testinde. Voltajı 1.320 yapınca Prime95'te de sıkıntı olmuyor tabi haliyle sıcaklık bir miktar daha artıyor. Şimdi buna göre voltajı 1.320'demi bırakayım 1.3'e geri çekeyim mi? :)
Prime 95 testinde alınan hata Overclock'un hatalı olduğunun göstergesidir. Prime 95'in en zor testinde minimum 20 dakika boyunca hata almadan çalıştırabilir iseniz başarılı bir Overclock yapmışsınız demektir.

Benim işlemci 1.288V ile 4.7 GHz olarak stabil bir şekilde 60 derecenin altında çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı