Rehber Aidata ADT1061 GSI ROM kurma

Hocam denedim maalesef yeniden başlıyor ancak PC görmüyor hâlâ. Stock ROM ile LineageOS ikisi de var.

Hocam tabletin arka kapağını açın gücü kesin ve güç tuşuna basarak kalan enerjiyi bitirin sonra geri pili takın. PC de indirme tuşuna basın. Tabletin ses kısma tuşuna basılı tutarken kabloyu bağlayın yine olmaz ise driveri silip yeniden kurun eğer yine olmaz ise PC destekliyorsa Dual boot ile PC'ye Windows 7 kurarak deneyin.

hocam hiç bir kod çalışmıyor

Hocam hepsini denedim hiçbiri çalışmadı. Tabletle daha uğraşmayacağım. Bilen birisi yardımcı olursa denerim artık. Emekleriniz için teşekkür ederim.

@Abk04 @dmrahmt şu an tablet elimde yok maalesef. Linux için debain tabanlı işletim sistemlerini deneyin. Ben Pardus ile yaptım. Nasıl bir hata aldığınızı belirtirseniz size daha iyi yardımcı olabilirim. Konuyu tablet olmadığı için maalesef daha fazla genişletemiyorum. Yeni sistemleri tablet açamayabilir. Onuları da sizin deneyip bakmanız gerekiyor.

hocam system kısmını silmiyor product kodu tableti reboot atıp beyaz ekranda bırakıyor
@Abk04 @dmrahmt şu an tablet elimde yok maalesef. Linux için debain tabanlı işletim sistemlerini deneyin. Ben Pardus ile yaptım. Nasıl bir hata aldığınızı belirtirseniz size daha iyi yardımcı olabilirim. Konuyu tablet olmadığı için maalesef daha fazla genişletemiyorum. Yeni sistemleri tablet açamayabilir. Onuları da sizin deneyip bakmanız gerekiyor.
kali linux kullanıyorum

Hocalarım ilk önce tablete temiz bir format atın (MEB'in stock ROM'dan çıkan toolu kullanın). Tablet açıldığında tüm güvenlik güncellemelerini yapın. Sonra geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklamayı açın
Kod:
./adb reboot fastboot
yazın. Karşınıza fastbootd yazan bir ekran gelecektir. Orada product komudunu yeniden girin ve kalbloyu yerinden oynatmayın. Mümkünse cihazın kendi kablosunu kullanın. Daha sonra sistemi doğrudan kurun. Daha sonra MEB'in toolunu açın cihazı kapayın toolda sadece userdata ve cache yi seçin işlemi başlatın sistemin kurulmuş olması gerekir.

@Dss kurt sizce ROM'u stock ROM kurma aracından yüklemeye çalışsak olur mu?

Geri
Yukarı