Rehber Aidata ADT1061 GSI ROM kurma

Güncelleme:
-Bataryayı su gibi içmiyormuş. Batarya yüzdesini yanlış gösteriyormuş. Batarya senkronizasyonu yaptım düzeldi.

-Stock ROM'da arama alma-yapmaya izin vermiyordu. Bu ROM'da izin veriyor.

-Hem Wi-Fi'ya bağlı hem de Bluetooth'dan bir kulaklikğa bağlı olunca bazen ikisini de kapatıp açıyor. Mesela kablosuz kulaklığın bağlı Wi-Fi üzerinden film izliyorsun. Birden internet bağlantısı ve kulaklık bağlantısı gidiyor. Sonra geri geliyor.

Ben beğendim. Hataları da pek önemli değil benim için. Bu arada TCL 10L'de Bootloader kilidi var, XDA da da açmaya çalışmışlar ama başarılı olamamışlar. Telefonun biraz ünlenmesi lazım.

-Hem Wi-Fi'ya bağlı hem de Bluetooth'dan bir kulaklikğa bağlı olunca bazen ikisini de kapatıp açıyor. Mesela kablosuz kulaklığın bağlı Wi-Fi üzerinden film izliyorsun. Birden internet bağlantısı ve kulaklık bağlantısı gidiyor. Sonra geri geliyor.

Hocam benim denetimlerim de böyleydi ama sizde de sesler olduğundan daha kalın gelmedi mi?

Ben beğendim. Hataları da pek önemli değil benim için. Bu arada TCL 10L'de Bootloader kilidi var, XDA da da açmaya çalışmışlar ama başarılı olamamışlar. Telefonun biraz ünlenmesi lazım.

Android greek hocam bu site umarım işinize yarar telefon qualcom işlemci kullandığı için genel bir rehber işinize yarar diye düşünüyorum.

@Dss kurt cihazın sistem bölüm boyutu ne kadar? fastboot erase product ve
fastboot resize-logical-partititon product_ 0x0 komutları dikkatimi çekti de o yüzden soruyorum.

1.7 GB kadar dı galiba cihazınızı fastbootd moduna alıp Fastboot getvar all deyip product yerini bulmanız gerekiyor "(Bootloader)" yazan yerlerde bulacaksınız.

Hocam merhaba tabletim soft brick oldu sanırım aşağıda verdiğim görselde takılı kalıyor ROM atacağım ama bilgisayar tableti görmüyor. Linux ile Windows 10'da denedim ikisinde de görünmüyor. Yardımcı olur musunuz?
IMG_20231214_131544.jpg

Tabletin ses kısma ve güç tuşuna basılı tutarak cihazı kapatmayı deneyin tahminen cihaz yeniden başlacaktır. Cihaz kapandığı gibi cihazı PC'ye yeniden bağlayın ve elinizi iki tuştan çekip ses kısma tuşuna yeniden basılı tutmaya başlayın stock ROM kurulumu başlacaktır. Bu arada hangi sistemi kuruyordunuz?

Tabletin ses kısma ve güç tuşuna basılı tutarak cihazı kapatmayı deneyin tahminen cihaz yeniden başlacaktır. Cihaz kapandığı gibi cihazı PC'ye yeniden bağlayın ve elinizi iki tuştan çekip ses kısma tuşuna yeniden basılı tutmaya başlayın stock ROM kurulumu başlacaktır. Bu arada hangi sistemi kuruyordunuz?

Hocam denedim maalesef yeniden başlıyor ancak PC görmüyor hâlâ. Stock ROM ile LineageOS ikisi de var.

Geri
Yukarı