Rehber Aidata Alim 10 (ADT1061) Bootloader Kilidi Kaldırma, Root ve EBA Silme

Öncelikle tekrardan merhaba, uzun zamandan sonra foruma tekrar giriş yapabildim. Bu sene mezun olduğum ve çalıştığım için mesajların hiçbirine bakamadım kusuruma bakmayın. Tableti temin ettikten sonra güncel bir konu açacağım root yapamayanlar için. Root olayı biraz zor çünkü tabletteki işlemciye göre root temin etmek çok zor. Kullandığım root Magisk Canary'nin özel sürümü sadece bu tablette çalışıp test edildi. Yeni veya eski versiyonlarını yüklemeye kalkarsanız cihaz soft-brick oluyor.

@BaranKrky hocam acaba bu Magisk img dosyasını hangi uygulama üzerinden yaptınız? Magisk uygulaması mi yoksa farklı bir uygulama mı?

@Aldevs Magisk'in Canary reposunda özel bir sürüm var bu tablete root erişimi veriyor bende deneye deneye buldum bu sürümü :)

Normal release denedim açılmadı ama bir şey takıldı aklıma img yi flashladıktan sonra vbmeta yı da mı flaslayacağız (barankrky hocamızın yaptığı)?

@Aldevs Vbmeta'yı önce flashlamanız lazım o olmadan boot.img yi flashlasanız bile sistem açılmayacaktır çünkü Vbmeta'nın içinde patched_boot.img'in imzası var.

Merak ettiğim bir şey var. Acaba bu doğrulama yüzünden mi tablet boot dosyası veya recovery dosyalarını açmıyor?
@Aldevs boot veya recovery imajlarının imzasının vbmeta'da işlenmesi gerekiyor aksi takdirde sistem açılmaz. Her boot ve recovery imaji da bu tablette çalışmıyor :D

Ses kısma tuşum çalışmadan Fastboot onaylayamaz mıyım?
@mikesaiddie maalesef onaylayamazsınız ses tuşunu tamir ettirmeniz gerek :(

@BaranKrky reis baktımda herkese yardım ediyorsun nasıl bir kralsın.
@Ömer016 mezun öğrenciyim çalışıyorum konuya en son baktığımdan beri foruma girmedim :)

Tableti temin ettiğimde güncel konu açacağım zaten orada konuşuruz :D

@Dss kurt hocam teşekkür ederim ben yokken konuyu idare ettiğiniz için minnettarım 🙏

Son düzenleme:
@barankrky hocam lafı olmaz fakat ne kendi konumda ne de sizin konunuzda artık detaylı şekilde aktif olamayacağım. Çünkü tableti kırdım (fiziki anlamda). Son konunuzu deneyemeyeceğim. Ama farklı yollar bulmuştum. Gsi ROM'ları "bvS" etiketi ile kurunca cihaz Google servisi olmasa da root alabiliyor. Şimdiki gsileri deneyemesemde "bgS" etiketli sistemleri kurmayı deneyebilirsiniz.

Gsi rom kurma rehberini buradan bulabilirsiniz.

@barankrky hocam lafı olmaz fakat ne kendi konumda ne de sizin konunuzda artık detaylı şekilde aktif olamayacağım. Çünkü tableti kırdım (fiziki anlamda). Son konunuzu deneyemeyeceğim. Ama farklı yollar bulmuştum. Gsi ROM'ları "bvS" etiketi ile kurunca cihaz Google servisi olmasa da root alabiliyor. Şimdiki gsileri deneyemesemde "bgS" etiketli sistemleri kurmayı deneyebilirsiniz.

Gsi rom kurma rehberini buradan bulabilirsiniz.
Sorun değil hocam, emekleriniz için teşekkür ederim.

Hocam merhaba 3. adımdan sonra cihaz soft brick oldu. Pac uzantılı stock ROM ile LineageOS indirdim. Hangi toolla ve nasıl kuracagımı bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz? (Linux veya Windows fark etmez)

Geri
Yukarı