Rehber Aidata Alim 10 (ADT1061) Bootloader Kilidi Kaldırma, Root ve EBA Silme

Sizin için mümkünse video yapıp atabilirim ama yazılımı hazırlayan ve bana destek olan abilerimden izin almam lazım izin verirlerse çekip atabilirim.

@Taha Kerem abi resimleri attığın için teşekkürler tableti rootlayabildim.
Yardımcı olabildiysem sevindim. Bende sizin gibi root için tekrar Windowsa geçtim :D
Eki Görüntüle 1299433
Şuan bu ekrandayım ne zaman biter?
Tabletinde çok şey varsa biraz sürebilir silinmesi. Benim 2 dk sürdü.

Çıldırmak üzereyim her şeyi başarılı bir şekilde yaptım ama tablet root olmamış.
Sanki hiç root yapmamışım gibi 😥 baştan yaparsam sorun olurmu?

Çıldırmak üzereyim her şeyi başarılı bir şekilde yaptım ama tablet root olmamış.
Sanki hiç root yapmamışım gibi 😥 baştan yaparsam sorun olurmu?
Bootloader kilidi açıldı mı?

Üçüncü Adım: Root İşlemi

Root işlemi için bir adet düzenlenmiş ve imzalı vbmeta.img (Custom signed vbmeta.img) ve bu imzalı vbmeta.img'e uygun imzalanmış Magisk boot.img'ine (Magisk patched Custom signed boot.img) ihtiyacımız olacak. Ben bunları zaten sizin için yaptım ;)

• Verdiğim dosyadan 3-Custom signed vbmeta.img ve root dosyası (boot.img) klasörüne girelim.
  • cmd-here.exe dosyasını açalım. Komut istemi karşımıza çıkacak. Buraya

Kod:
    adb reboot bootloader
    yazıp fastboot Mode'a girelim.
  • Öncelikle Custom signed vbmeta.img'i flaşlamamız gerekiyor.

Kod:
    fastboot flash vbmeta .\vbmeta-sign-custom_flag0.img
    komutuyla Vbmeta'yı flaşlayalım. Tamamlandığında fastboot reboot ile cihazı yeniden başlatalım.
  • Cihaz yeniden başladığında adb reboot bootloader ile yeniden fastboot Mode'a giriş yapalım.
  • Şimdi ise Magisk boot.img flaşlayabiliriz.

Kod:
    fastboot flash boot .\magisk_patched.img

İle Magisk dosyamızı flaşlıyoruz. Cihazı fastboot reboot ile yeniden başlatıyoruz.
  • Cihaz açıldığında Magisk uygulamasını görmüş olmalısınız. Buradan sonraki adımları geçmeyin çünkü Magisk uygulamasının güncel versiyonu yüklendiğinde sorunlar oluşuyor.
  • Aşağıda verdiğim linkten Magisk'in canary Build'ini indirmeniz gerek. Uygulamayı indirip tablete kurulumunu yapın. Magisk uygulamasını açın ve ek kurulumu gerçekleştirin.

• Magisk uygulamasını tekrar açın ve magisk'in yüklü olduğunu doğrulayın.
Eki Görüntüle 1282044
Bu kısmı yaptığınızda olması lazım. Olmama şansı yok.

Bu kısmı yaptığınızda olması lazım. Olmama şansı yok.
Bu kısmı tekrar yaptım magisk ile flaşladığımda
sk_patched.img target didn't report max-download-size sending 'boot' (35840 KB)... OKAY [ 1.585s] writing 'boot'... FAILED (remote: Write img fail!) finished. total time: 1.648s
hatası veriyor, sanırım ben şansızlıkta 1 numarayım :D.
Tekrar deneyeceğim :D olmaz ise demek olmuyormuş.

Bu kısmı tekrar yaptım magisk ile flaşladığımda
sk_patched.img target didn't report max-download-size sending 'boot' (35840 KB)... OKAY [ 1.585s] writing 'boot'... FAILED (remote: Write img fail!) finished. total time: 1.648s
hatası veriyor, sanırım ben şansızlıkta 1 numarayım :D.
Tekrar deneyeceğim :D olmaz ise demek olmuyormuş.
Bootloader kilidini açtıktan sonra tablet sıfırlandı di mi? Daha sonra kurulum yapıp USB kata ayıklamayı açtınız mı?

Bootloader kilidini açtıktan sonra tablet sıfırlandı değil mi? Daha sonra kurulum yapıp USB kata ayıklamayı açtınız mı?

Evet her şeyi yaptım tüm işlemler bitince arkadaşın verdiği APK'yı kurmak için başka bir CMD sekmesi açtım ve oradan adb ile APK'yı yükldeim ondan olmuş olabilir mi?

Evet her şeyi yaptım tüm işlemler bitince arkadaşın verdiği APK'yı kurmak için başka bir CMD sekmesi açtım ve oradan adb ile APK'yı yükldeim ondan olmuş olabilir mi?
Ben herşeyi yaptıktan sonra tablet üzerinden apk yı yükledim ve çalıştırdım. Root chacker ile test ettim , root olmuştu. Sizde neden olmadı anlamadım. Maalesef çok fazla bilgim yok. Deneyimli arkadaşlar yardımcı olur umarım.

@Playizm
Kardeşim sen adımları eksiksiz yaptın değil mi önce vbmeta adlı dosya sonra Magisk yüklenecek. Magisk'i kaldır yazıyorsa olmuştur zaten.
Screenshot_20220208-215327~2.png

Screenshot_20220208-215431~2.png

Screenshot_20220208-215454~2.png

Screenshot_20220208-215540~2.png

Magisk'te bu adımları izle.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı