Aile baskısı ile mezuna kalmak mı yoksa 2 yıllık seçip gitmek mi?

DGS ile lisansa geçiş yaparsınız ileride.
Bence şimdi gidin zaman kaybetmeyin.
Ön lisansta bir yandan da günde birkaç saat matematiğe ayırın ODTÜ, Boğaziçi, İTÜ gibi yerlere bile gidebilirsiniz.

Hangi meslegi olmak istedigine gore degisir. Muhendis olup kurumsal bir yerde calismak istiyorsan mezuna kalmani oneririm 2 yilliktan sonra DGS ile gecmek daha zor bence. Ayrica bu devirde hangi genc 18 yasinda ailesinden ayrilip calisarak hayatini kazanmaya basliyor. Once ailenle bunlari konusman lazim bence. Bunun sonucunda 1 yil daha mezuna kalman bence gelecegin acisindan daha iyi olabilir. Ancak atiyorum araba mekanigi konusunda cok heveslisindir, direkt girip sanayide calismaya baslayabilirsin isini iyi yaparsan 30'una gelmeden iyi paralar kazanirsin.

Hocam ben liseyi açıktan okudum, 5 yıl sanayide çalıştım onlar için. Ama bunları gözleri görmüyor. En sonunda dayanamadım çıktım işten oturdum çalışmaya başladım ama çalışma düzeni oturtamadığım için istediğim seviyeye gelemedim. 22 yaşına gireceğim bir kaç aya.

DGS ile lisansa geçiş yaparsınız ileride.
Bence şimdi gidin zaman kaybetmeyin.
Ön lisansta bir yandan da günde birkaç saat matematiğe ayırın ODTÜ, Boğaziçi, İTÜ gibi yerlere bile gidebilirsiniz.
Teşekkür ederim hocam öyle yapacağım.

Şu an programcılık hedefim. Mühendislik tutmaz çünkü daha TYT yeni başladım sayılır.
O zaman ben iki yıllık bölüm seçer kafam rahat bir şekilde okulu sadece ortam için kullanarak deli gibi Python, C, C++ (artık sen hangisini istiyorsan) kasardım. Çünkü programcılıkta üniversitenin her ne kadar önemi olsa da alaylı kişiler gayet de kendini geliştirebiliyor.

O zaman ben iki yıllık bölüm seçer kafam rahat bir şekilde okulu sadece ortam için kullanarak deli gibi Python, C, C++ (artık sen hangisini istiyorsan) kasardım. Çünkü programcılıkta üniversitenin her ne kadar önemi olsa da alaylı kişiler gayet de kendini geliştirebiliyor.

Ben şu an İngilizce mütercim tercümanlık okuyorum ve okulun bana tek faydası ortam ve burs. Cyber Security'i benim ilgimi aşırı çekiyor ve ona yöneleceğim üniversite okumadan.

Geri
Yukarı