Aile sorunları

sayden_witcher

Yoctopat
Katılım
15 Nisan 2021
Mesajlar
0
Direkt konuya gireceğim ne yaparsam yapayım aileme yaranamadım hiçbir şeyi takdir etmezken en ufak kusura takıyorlar ve kelimenin tam anlamıyla hiçbir şeye izin vermiyorlar. Şimdi detaylıca anlatacağım yaşayan büyüklerim varsa yardım ederler umarım.

Geçen sene sınava çalış vs. dediler çalıştım ve 465 puanla şehirdeki en iyi liseyi kazandım, hatta şehir dışına çıkma olayını konuştuk ama koronadan ve benim yurtta kalmaya sıcak bakmadığımdan buradaki fen lisesine gittim.

Bunun dışında 5 yıldır judoyla uğraşıyorum Anadolu ligi, şehir müsabakaları, okul sporları gibi birçok düzenlemede madalya aldım. Ama bir kere bile takdir görmedim düşünsene deli gibi kalbin atıyor ve sen sırf bir madalya için o yorgun halinle ayakta kalıp kazanmaya çalışıyorsun. Hocalarım, arkadaşlarım, çevremde ki herkes takdir ederken ailem umursamıyor bile.

Alışkanlık desen çevremde alkol alan sigara içen serseri boş tipler var onlardan da değilim.

Neyse babamın fen lisesi kazanırsan PC (10k) sözü vardı kazandıktan sonra dedi ki bütçem 5K bende dedim ne alaka sözün vardı vs. (bu arada maddi durumda da sıkıntı yok). Neyse ben o ay şansa bala 3000TL'ye RX580'li sıvı soğutmalı bir sistem buldum gayet beğenerek, tanıdık birinden aldım. Ekran falan da çekince 5K'nın üstünü kendim tamamladım ve aldım.

Şimdi bunlar başardığım şeylerdi peki ailem durumu nasıl karşılıyor. Öncelikle fen lisesini kazandım tembel olan ben inek ilan edildim. "arkadaşlarında inek mi, fen lisesinde okumuyor musun nasıl inek değilsin?" vs. boş yapıyor babam. Neyse umursamadım zaten çok ders çalışan birisi değilim. AAA bu sefer ders çalışmıyorum diye kızdı. Neyse geçenlerde sınavlar oldu işte ortalamam 92 adam diyor ki senden yüksek alanlar var görüşeceğiz. Ya Allah aşkına 92 ortalama battı mı sana neymiş senden yüksek alanlar var vs. saçımı uzattım geçen ay aa kız saçı diye boş yapıyor bu sefer. PC ile alakalı bir şey soruyor cevaplıyorum dediğimi yapmayıp "bir şey bildiğin yok git"
Diyor.

Çok tembelsin hiçbir şey yapmıyorsun diyor, bende e madem ben boş bir insanım nasıl en iyi lisedeyim, o kadar madalyayı pazardan almadım, kötü alışkanlığım mı var diyorum. Dediği "adam mı oldun." şimdi ramazandayız performans ödevleri geliyor hatta bu konuyu da bugün ki olaydan sonra yazma gereği duydum, sabah akşam arası oruçlu olduğum için derslere girip ardından uyuyorum. E tabii hocaların kafası rahat, kafası estikçe ödev veriyor ve bizimde o performans ödevlerini yetiştirmemiz lazım. Gece herkes uyurken salonda büyük masada çalışmaya gittim babam lavaboya giderken beni gördü bağırmaya başlıyor gece 2'de neymiş gece gece ne ödevi. Ya sürekli bir ödevim var 4 gün içinde 150 sayfa matematik ödevim var ki bu sadece bir tanesi.

Bana diyor ki Allah'ım sabır ne yapıyorsun, bu saatte uyusana, ki küfürler etti forumda muhtemelen yasak olduğu için bunları yazmayacağım. Ardından annem gelip aynısını yaptı. Ve işin kanser tarafı sessiz ol milleti uyandıracaksın diye kızan annem gece 3'te plates topu ile spor yapıyor, spor ayakkabılarını giyip koşturuyor. Bende odama çekildim yazmaya başladım. Bu sadece 1-2 kere yaşanmıyor. Gece saat 11 olduğunda yatacakmışım ya 11 de yatarsam hiçbir şey yapamam ve normal yatar mısın değil. "yat aşağı, kapat şunu, zıbar vs." geçen öğlen uyumayım diye adam odama geldi dedi ki "bilgisayarında kardeşinle Mortal Kombat oynayabilir miyiz?" oynayın sesi çok açmayım uyuyacağım dedim. Bunu duydu ya, hemen kulaklıktan hopörlöre aldı sesi son ses baas boosted şarkı açtı.

10 dakika dayandıktan sonra sinirlendim. Hızlıca kalktım yataktan PC benim değil mi LAN dedim çektim fişini (ki o da bana yapıyor bazen eğlencesine) sonra ne oldu hoş oluyor muymuş fişin çekilmesi dedim, sandalyeden ittim. Git oynamayın uyuyacağım dedim son ses şarkı açıyorsun çık odadan dedim. Geri girdim yatağa adam bana sandalye ile vurdu.

Bende kalkıp itekledim işte ne yapıyorsun diye. Sonra odadan öldüreceğim bunu diye diye çıktı. Ben de o gün sinir krizine girdim tabii. Bilmiyorum o kadar iyi biri olmama rağmen etrafımdaki insanlar sürekli beni övmesine rağmen bu ikisi bana köpek gibi davranıyor hele gece ayakta kalmama kuduruyorlar. Normalde şu an sevgilimle konuşuyordum ama bunu artık bana yardımcı olabilecek birileriyle paylaşma gereği duydum.

Üzgünüm biraz uzun oldu ama cidden içimi dökmem gerekiyordu. Umarım birileri yardımcı olur.
 

shidoniki san

Hectopat
Katılım
6 Nisan 2019
Mesajlar
1.320
Çözümler
10
O tarz bir aileyle hiçbir şekilde anlaşabileceğinizi düşünmüyorum.

En kısa zamanda Liseyi bitirip, ekonomik bağımsızlığınızı kazanın. Ayrı eve çıkmak tek çözüm gibi gözüküyor.
 

Cyhper Fox

Picopat
Katılım
22 Kasım 2020
Mesajlar
298
Makaleler
1
Çözümler
1
Yer
Aeterna
Büyük ihtimalle seni "bak bunun çocuğu 465.99 almış sen 465 almışsın" diye yarıştırıyorlar bunun yüzünden beynim bozuldu.
 

Dosya Ekleri

  • No1.png
    No1.png
    7,6 KB · Görüntüleme: 23

furkii06

Picopat
Katılım
18 Temmuz 2020
Mesajlar
614
Çözümler
1
Zayıf görülen insanlara hep bunu yaparlar tavsiyem ne isterlerse zıttını yap. Ben hayatımda hiç aile derdi çekmedim üni sınıvı geldi çattı evde huzur kalmadı daha doğrusu benim huzurum kalmadı. Üniye gideceğin zaman şehir dışını seçmen tek çare çünkü artık belli bir yaşa gelmiş insanların karakterini değiştiremezsin. O zamana kadar kafanı oyalayan ne varsa yap yeni hobilerde dahil çünkü geçmeyecek bu derdin burada kimse yardımcı olamaz.
 
Yukarı