Aile baskısından nasıl kurtulunur?

tugrayldz

Femtopat
Daha fazla  
Konuyu kisa tutup ne yasadiklarimi anlatacağım yanit olarak senden adam olmaz demeyin.

Su anda lise 2 ogrencisiyim 3 gun okula gitmedim ve babam gelip senden adam olmaz diyerek koyde coban yapmaya calisiyor. Her konuda boyle diyor. Coban lazim iki UC yil sonra coban diye bir şey kalmayacak. Ama konusuyor iste neyse. Annem ve babam cok kavga ediyor. Anneme diyorum ayril sizin icin dayanirim diyor. Sanirim eskiler bunun ayip oldugunu falan dusunuyor. Onu gectim. Kendi paramla 2. el ekipman alirken kiziyor. Ya seni yaralasaydi ne yapardik? Biz diye diyecegim. O ki ailemden biktim. Cok sesini cikaran bir insan degilim. Her defasinda susturuluyorum. Bir bilgisayarda takilip oyun eglencem var ona da karisiliyor. Neler yapabilirim? Yardimci olun bana.

Konuyu kisa tutup ne yasadiklarimi anlatacağım yanit olarak senden adam olmaz demeyin.

Su anda lise 2 ogrencisiyim 3 gun okula gitmedim ve babam gelip senden adam olmaz diyerek koyde coban yapmaya calisiyor. Her konuda boyle diyor. Coban lazim iki UC yil sonra coban diye bir şey kalmayacak. Ama konusuyor iste neyse. Annem ve babam cok kavga ediyor. Anneme diyorum ayril sizin icin dayanirim diyor. Sanirim eskiler bunun ayip oldugunu falan dusunuyor. Onu gectim. Kendi paramla 2. el ekipman alirken kiziyor. Ya seni yaralasaydi ne yapardik? Biz diye diyecegim. O ki ailemden biktim. Cok sesini cikaran bir insan degilim. Her defasinda susturuluyorum. Bir bilgisayarda takilip oyun eglencem var ona da karisiliyor. Neler yapabilirim? Yardimci olun bana.

Ailene düzgün bir dille anlatamıyorsan anlamıyorlarsa akrabalarında kal. Üniversiteyi de uzak yerde oku ailenden uzak kalmış olursun.

Aile kavramı günümüzde çok sınanıyor. Bozulmalar ve aile içi iletişim seviyesi iyice yerlerde. Bu sıkıntılara bir de ekonomik problemler ekleniyor ve yansımaları bu şekilde ortaya çıkıyor.

Senin soruna gelecek olursak.

Olay senin okumak isteyip istememende bitiyor. Lise öğrenci olduğun için iki sene daha idare etmeni tavsiye edebilirim. Bitir liseyi sonra ne yapmak istiyorsan ona yönel. Aileden ekonomik özgürlüğünü eline alana kadar ayrılmanı tavsiye etmem.

Meslek için herkesin bir hayali vardır. Eğer mesleğin (yapmak istediğin) belli ise o yönde hareket et derim.

Geri
Yukarı