Aile baskısından kurtulmak

• Konuyu başlatan RPM
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 17B
Makaleler
6
Yer
Bursa
İyi geceler, 5 yıldır resmen işkence çekiyorum, annem sürekli beni baskılıyor, kendi olmayan hayallerini benim üzerimde uygulamaya çalışıyor, dershaneye, yurta gitmem için beni zorluyor, gitmek istemiyorum deyince o zaman sen okumayı sevmıyorsun okulunu değiştirelim diyor, sosyalde takılıyorum oyun oynuyorsun, oyun bağımlısısın diyor.

Ben düzgün yazı yazamam ve kendi yazdığımı okuyamıyorum bu yüzden hocanın yaz dediklerini bilgisayardaki metin belgesine kayıt ediyorum, 2 dakika geç kaldığım derste yok yazılıyorum bana derse girmiyorsun diyor. Anlatıyorum anlamıyor, bu gün de kitap okuduktan sonra arkadaşlarla Among Us oynuyorduk (günde 1 saat oynuyorum) şalteri kapattı sonra bütün sinirimi kardeşimden çıkardım (yanlış bir hareket).

Bütün enerjimi emiyor resmen, eskiden sakin, sabırlı bir insan iken şu an agresif ve ağzına geleni söyleyen birine dönüştüm, ne yapabilirim bilmiyorum.
Sırf rahatlamak, iyi zaman geçirmek için buraya katılmıştım, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Yaşadığınız olaylar sizi olumsuz etkilemiş belli, peki annenizi karşınıza alıp detaylı bir şekilde konuşmayı denediniz mi? Denediniz ama yaramadıysa diğer aile büyüklerinden yardım istemeyi deneyin. İleride durum daha da kötüye gidebilir.

Denedim, maalesef babam da biraz ilgisiz,ne yaptığım onun umrunda değil.

@ÇAĞATAY TORUN
eskiden sakin, sabırlı bir insan iken şu an agresif ve ağzına geleni söyleyen birine dönüştüm
Hocam bence bu hafife alınacak bir durum değil. Karakter değişiminden söz ediyoruz, annenin bariz bir etkisi var. Arkadaşımız da bazı şeyleri elbette alttan almak zorunda ama fazlası kendisine sadece zarar verir.

Evet, baskıcı aile cidden can sıkıcı olabiliyor. Hatta psikolojini bile etkiliyor. Senin tek yapman gereken annenle konuşmak, gerekirse defalarca konuşmak. Annende senin kötülüğünü istemez, seni düşündüğü için yapıyor zaten. Fakat baskılayıcı olması çok yanlış.

@ÇAĞATAY TORUN

Hocam bence bu hafife alınacak bir durum değil. Karakter değişiminden söz ediyoruz, annenin bariz bir etkisi var. Arkadaşımız da bazı şeyleri elbette alttan almak zorunda ama fazlası kendisine sadece zarar verir.

Karakterinin olumlu bir değişime dönüşmesi düşünmesi ve anlayışını artırmasıyla mümkün ve tabii sabırla, yoksa aksini kendisi hazırlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı