Ailede sevilmediğimi düşünüyorum

nediyosun123123

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar aile içerisinde sevilmiyorum bir annem babam ve ben varız. Babamı es geçelim, ama annem beni hiç sevmiyor. Okul ile alakalı sürekli baskı uyguluyor.

Bugün okuldan geldim geldiğim gibi uzandım uyudum, sonra annem uyandırdı. Yemek yedik, dedim biraz oyun oynayayım ne olacak dedim. Annem geldi sen oyun mu oynuyorsun vs. dedi. (8. sınıfım son senem)

Babam da tekstilci, ama inşaata falan gidiyor maddi durumumuz çok iyi değil. Kaç hafta önce LGS için kitap vs. almıştık sınavlarda test olmayacağı için, bazen konu anlatımı dinliyorum. Kitaplardan genel olarak yapmıyorum. Annem başladı sinirlenmeye, babanın 15 günü senin kitaplarına gitti vs. dedi sonra şiddet görmeye başladım. Oradan hala bana sövüyor kitaplardan çalışacaksın dedi. Ben de konu anlatımı kitaplarda yok dedim ve ezbere dayalı olacak dedim, ben bilmem vs. deyip gene şiddet görmeye başladım.

Annemin öfkesi var. En ufak şeye çok sinirleniyor, dün doğum günüydü bir şey yiyip masanın üstüne bırakmışım bu ne dedi, bende pardon anne kaldırayım dedim. Gene şiddet gördüm, senden nefret ediyorum seni hiç sevmiyorum dedi. Ne hevesim kaldı ne şeyim, ne yapmalıyım?

Sürekli şiddet görüyorum, o kitapları rafa koy diye almadım konuşmamada izin vermiyor. Beni çok iyi büyüttüler aslında saygılı olsun, dürüst olsun diye hiçbir şeyimi eksik etmediler. Durumumuz kötü olunca okumamı istiyor, ben okumak istiyorum ama yok karnen kötü gelirse seni sanayiye vereceğiz deyip duruyorlar. Yani hiç hevesim kalmadı okula sıkıla sıkıla gidiyorum. Eve gelince de ne yaptınız bugün, ne oldu gibi sorular sorup beni darlıyor. Bunca zaman kafaya takmadım, ama artık zor geliyor ne yapmalıyım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle yaşadığınız durumlardan ötürü adınıza üzüldüğümü belirteyim. Tabi ki herkes gününü güllük gülistanlık geçirmiyor ancak annenizin bu denli öfkeli olmasının bir sebebi var mı? Demek istediğim günün stresini size yansıtıyor olabilir. Şu durumda sakin kalıp alttan alın. Bu sene önemli bir sınavınız var buna odaklanın ve biraz klişe olacak ama takmamaya çalışın.

Merhaba arkadaşlar aile içerisinde sevilmiyorum bir annem babam ve ben varız. Babamı es geçelim, ama annem beni hiç sevmiyor. Okul ile alakalı sürekli baskı uyguluyor.

Bugün okuldan geldim geldiğim gibi uzandım uyudum, sonra annem uyandırdı. Yemek yedik, dedim biraz oyun oynayayım ne olacak dedim. Annem geldi sen oyun mu oynuyorsun vs. dedi. (8. sınıfım son senem)

Babam da tekstilci, ama inşaata falan gidiyor maddi durumumuz çok iyi değil. Kaç hafta önce LGS için kitap vs. almıştık sınavlarda test olmayacağı için, bazen konu anlatımı dinliyorum. Kitaplardan genel olarak yapmıyorum. Annem başladı sinirlenmeye, babanın 15 günü senin kitaplarına gitti vs. dedi sonra şiddet görmeye başladım. Oradan hala bana sövüyor kitaplardan çalışacaksın dedi. Ben de konu anlatımı kitaplarda yok dedim ve ezbere dayalı olacak dedim, ben bilmem vs. deyip gene şiddet görmeye başladım.

Annemin öfkesi var. En ufak şeye çok sinirleniyor, dün doğum günüydü bir şey yiyip masanın üstüne bırakmışım bu ne dedi, bende pardon anne kaldırayım dedim. Gene şiddet gördüm, senden nefret ediyorum seni hiç sevmiyorum dedi. Ne hevesim kaldı ne şeyim, ne yapmalıyım?

Sürekli şiddet görüyorum, o kitapları rafa koy diye almadım konuşmamada izin vermiyor. Beni çok iyi büyüttüler aslında saygılı olsun, dürüst olsun diye hiçbir şeyimi eksik etmediler. Durumumuz kötü olunca okumamı istiyor, ben okumak istiyorum ama yok karnen kötü gelirse seni sanayiye vereceğiz deyip duruyorlar. Yani hiç hevesim kalmadı okula sıkıla sıkıla gidiyorum. Eve gelince de ne yaptınız bugün, ne oldu gibi sorular sorup beni darlıyor. Bunca zaman kafaya takmadım, ama artık zor geliyor ne yapmalıyım.

Hocam ben de aynı durumu yaşıyorum maalese. F benim de son senem. Daha önce niçin çalışmıyorsun diyorlardı şimdi çalışıyorum şimdi ise yeni bir bahane buldular gece 3'e kadar çalış onu da kabul ettim tartıştık. Çok fazla aile içinde en sonunda dayanamadım kabul ettim :/ ulan şu anda benim çocukluğum bile onlar yüzünden psikolojik sıkıntılarım çıkamaya başladı. Psikolojim bozulmaya başladı 1 haftadır öyle ikimizde aynı haldeyiz. Onların aileleri öyleydi diye bizide böyle yetiştirmek zorunda değiller ama yapacak bir şey yok.

Öncelikle yaşadığınız durumlardan ötürü adınıza üzüldüğümü belirteyim. Tabii ki herkes gününü güllük gülistanlık geçirmiyor ancak annenizin bu denli öfkeli olmasının bir sebebi var mı? Demek istediğim günün stresini size yansıtıyor olabilir. Şu durumda sakin kalıp alttan alın. Bu sene önemli bir sınavınız var buna odaklanın ve biraz klişe olacak ama takmamaya çalışın.

Var babamın ailesi annemi çok sevmemişler daha doğrusu babamın babası sevmemiş babamın babası felç ve uyuz annem onunla tartışa tartışa bu hale geldi ve sorununu babam ve ben çekiyoruz sinirlendikten 20 dk sonra hiçbir şey olmamış gibi davranıyor bir kere beni boğazlamıştı annem küçükken sırtımda oklava falan kırıyordu iyi dayanmışım vallahi.

Geri
Yukarı