Mutsuz bir ailede büyümek

Hayat kadınının kaza kurşunu olarak doğdum. Yıllarca fiziksel işkence ve şiddet gördüm. 3 farklı ailede 3 soyisimle yaşadım ve hepsinde "elin şeyi" olarak aşağılandım. Kalite kontrolüyle aileden aileye satıldım sonra da istedikleri kariyere hayır dediğimde 16 yaşında kapı önüne konuldum.

Toplamda 3 anne ve 3 baba gördüm, son ailedeki annem hariç (ki onun da günahları büyük) hiçbirine gram sevgim ya da saygım yok. Zor bir hayata gelmiş olan masum bir çocuğu bile sevemeyecek kadar aşağılıklardı. Anne baba unvanı olup da ebeveynlik vasfını gösteremeyenlere sevgi ya da saygı duymak zorunda değil çocuklar.

Son düzenleme:
Hayat kadınının kaza kurşunu olarak doğdum. Yıllarca fiziksel işkence ve şiddet gördüm. 3 farklı ailede 3 soyisimle yaşadım ve hepsinde "elin şeyi" olarak aşağılandım. Kalite kontolüyle aileden aileye satıldım sonra da istedikleri kariyere hayır dediğimde 16 yaşında kapı önüne konuldum.

Toplamda 3 anne ve 3 baba gördüm, son ailedeki annem hariç (ki onun da günahları büyük) hiçbirine gram sevgim ya da saygım yok. Zor bir hayata gelmiş olan masum bir çocuğu bile sevemeyecek kadar aşağılıklardı. Anne baba unvanı olup da vasfı gösteremeyenlere sevgi ya da saygı duymak zorunda değil çocuklar.
Yaşadıklarına üzüldüm.
Ama senin durumun farklı.
Sen bozuk düzenin türettiği ve ezdiği masumlardansın.
O insanlar da ne gerçek anne, ne de gerçek baba yerine geçebilir.
İnşallah bundan sonrası daha iyi olur senin için.

Benim lafım anne babasının yağında kavrulup sonra da nankörlük edenlere.

Bana sorarsan lanet bir içki, fakirlik ve kumar yüzünden benimkiler gibi her gün dövüşmeleri ve birbirlerinin kafasında kül tabağı kırmaları yerine boşanmaları daha iyi... Allah sabır versin.

Annene babana saygılı ol.
Bu dünyada karşılıksız seni düşünen tek insanlar, onlar.
Bu beyin yıkamaksa eyvallah.
Anlamıyorsun ama son kez anlatmaya çalışacağım, tabii ki annesine babasına saygısız olması tarafında değilim önce bunu belirteyim.
Seni düşünen tek insan onlar demişsin, nereden biliyorsun? Belki annesi babası hiç sevmiyor da onlara böyle hitap ediyor, ama ne olursa olsun büyüğün, çok kötü şeyler olmadıkça bu hitap şeklini ben de doğru bulmuyorum.
Anne baba unvanı olup da ebeveynlik vasfını gösteremeyenlere sevgi ya da saygı duymak zorunda değil çocuklar.
+Sonsuz.

Hayat kadınının kaza kurşunu olarak doğdum. Yıllarca fiziksel işkence ve şiddet gördüm. 3 farklı ailede 3 soyisimle yaşadım ve hepsinde "elin şeyi" olarak aşağılandım. Kalite kontrolüyle aileden aileye satıldım sonra da istedikleri kariyere hayır dediğimde 16 yaşında kapı önüne konuldum.

Toplamda 3 anne ve 3 baba gördüm, son ailedeki annem hariç (ki onun da günahları büyük) hiçbirine gram sevgim ya da saygım yok. Zor bir hayata gelmiş olan masum bir çocuğu bile sevemeyecek kadar aşağılıklardı. Anne baba unvanı olup da ebeveynlik vasfını gösteremeyenlere sevgi ya da saygı duymak zorunda değil çocuklar.

Durumunuza üzüldüm benim de öyle annem babam olsa saygı duymam hatta yüzüne bile bakmam terk eder giderim hiç mi acima duygusu yok sana bu hayatı yaşatacak seni neden dünyaya getirmiş insanlardan artık gerçekten soğudum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlamıyorsun ama son kez anlatmaya çalışacağım, tabii ki annesine babasına saygısız olması tarafında değilim önce bunu belirteyim.
Seni düşünen tek insan onlar demişsin, nereden biliyorsun? Belki annesi babası hiç sevmiyor da onlara böyle hitap ediyor, ama ne olursa olsun büyüğün, çok kötü şeyler olmadıkça bu hitap şeklini ben de doğru bulmuyorum.

+Sonsuz.
Sen bir şey anlatmaya çalışma kardeş.
Zira mesajın baştan sona çelişki.
Yok şuna ben de katılmam, yok buna ben de katılmam. bla bla …

Bu dünyada anne babanın yerini hiç kimse tutmaz.
Hayata atılınca anlarsın.
Menfaat, çıkar ilişkilerini..

Durumunu anlatan arkadaşın ortada bir anne babası yok zaten.
Ve bunda o arkadaşın bir kabahati yok.
Benim sözüm anne babasının eline bakıp, bir de onlara nankörlük edenlere…

Dostum senin adına gerçekten üzüldüm, ben de seninkine benzer bir ailede büyüdüm. Mutlu ailelerin mutlu çocukları olmayı herkes arzu eder. Ama bazen hayat şartları ve kişilikler buna müsaade etmez. N’aparsın hayat işte.. Umarım evlendiğinde musmutlu bir aile babası olursun :)

Yok şuna ben de katılmam, yok buna ben de katılmam. Bla bla …

Menfaat, çıkar ilişkilerini.

Aynen öyle insanlar menfaatçi insan sonradan anlıyor anne babasının kıymetini seni karşılıksız bir seven annen baban var başkada kimse yok herkes menfaatine bakıyor.

Yok şuna ben de katılmam, yok buna ben de katılmam. bla bla …

Menfaat, çıkar ilişkilerini..

Aynen dostum aynen, kesin öyledir 👍

Geri
Yukarı