Ailem bana baskı yapıyor

küflü ekmek

Centipat
Daha fazla  
Aslında tamamen baskıcı demek yanlış olur. Kendimi bildim bileli ailemin diğer fertlerinin sorunlarının evde konuşulması ile büyüdüm. Ailem bunları yanımda konuşup ders almami istiyorlardı. Bak bunu yaparsan böyle olursun. Alkol, sigara alırsan söyle olursun. Aslında kısmen haklılardı bunu yaparken çünkü sigara yüzünden 1 dayımı 1 de amcamı kaybetmiştik. Ama bence bunu biraz aşırıya kaçırıp üstümde baskı kurdular ve bu da bende merak oluşturdu. Sigara hiç kullanmadım kullanmayı da düşünmüyorum ama merak ediyorum. Artık resit olmak üzere olan bir bireyim ama yine de yakalarlarsa kızacaklarından eminim. Beni sasirtan da bu. Neden bu kadar kızmak gerekir ki? Neden bu kadar yapma etme diye baskı kurulur ki? Iyiligimi düşünürken aşırıya kaçıyorlar ve ben kullanınca da haksız oluyorum. Bu ne kadar mantıklı? Bunu ailemle konuşsam yüksek ihtimalle yine haksız çıkarım ve ne halt edersen et tarzı şeyler duyarım. Abimde de sigara kullanmaya başladığını öğrendikleri ilk an böyle aşırı tepki vermemişlerdi hatta babam gülüp bozuntuya vermemişti ama aylar sonra sinirlenip kızdığı oluyordu ama yine de en iyi babalığı yapmaya devam ediyordu. Kafam cok karışık diyelim. Alkole vurup duruyorum kendimi bu tarz olaylar yaşayan pek arkadaşım da olmadığı için anlatıyorum yardım ediyorlar ama pek etkisi olmuyor. Cok karışık her şey.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ailen yapılması en doğru şeyi yapıyor bence. Kendin demedin mi sigaradan 1 dayımı ve amcamı kaybettim diye. Ee kendini niye aynı sona yaklaştırasın ki? Ailen senin sağlığını senin düşündüğünden daha çok düşünüyor gibi geldi bana. Başka konularda da böyle midir? Belki de.

Merak etmeni de anlıyorum. Ailenin abine verdiği tepkide çok yerinde olmuş. Merakının bağımlılığa dönüşmesine izin vermediğin sürece bir sıkıntı yok. Ailen korumacı bir aile.

Geri
Yukarı