Ailem bana haksızlık yapıyor

Teşekkürler :D

Çok fazla denedim. Yanlarına gidip canım sıkkın gibi davranıyorum bilerek ama sadece derdin ne deyip dalga geçiyorlar.
Mesela sosyal aktivitelere falan katılma. Ardından böyle her şeye isteksiz davran. Yani kısacası hayattan soğumuş gibi davran.
Biraz garipmiş ne deyim🙄 sen nasıl kabul ettin peki?
Benim evde söz hakkım yok ki.😁 Ama bu PC ile yapmadığım kalmadı.

Konu asıl olarak kalın yazılan yerlerde yazıyor. Vakti olmayanlar için dedim. Merhaba! Biraz öneri istemeye geldim (ne yapalım vs. toxic şeyler yazmazsanız sevinirim :)). Şimdi güncel bir sorunum var. Benim tuşlu telefonum var. Ve bu tuşlu telefon bozuldu. Yani Java bile desteklemiyordu bu yüzden tek işi müzik çalmaktı fakat artık onu da yapamıyor. Dosya atıyorum okumuyor. Ayrıca telefon çekmiyor hiçbir yerde. Neyse, benim abimde 12. sınıf bu sene. Sınava çalışıyor ve ailem ona bir tuşlu telefon aldı. Fakat onun telefonu benimkinden çok çok fazla iyi. Telefonu dokunmatik ve Java destekliyor, internete girebiliyor, kamerası var. Benim telefonumda bu saydığım özelliklerden hiçbiri yok. Aileme bu konuyu açtım geçen günlerde, abimin telefonunun fazla iyi olduğunu ve benim telefonum bozulduğu için o telefonu bana vermelerini benimkini ise abime vermelerini istedim. Ayıp olur nasıl elinden alalım dediler. Bende kendi paramla tuşlu telefon almak istedim. Sahibinden.com'a falan baktılar gözümün önünde. Bir sürü ilana vs. baktık. En sonunda izin vermeyeceklerini söylediler. Pandemi başlarında ablam kullanmadığı bilgisayarını bana hediye etti. Derslerime girmemde yardımcı olacaktı. Ailem bu bilgisayarı ertesi gün elimden alıp bana evdeki eski (14 yıllık) bilgisayarı, abime ise o bilgisayarı verdiler. Hem de bana bir şey demeden. O zaman bana ayıp olmadı mı dediğimde; Abin sınava çalışacaktı, o yüzden verdik dediler (ki yalan o zaman abim 10. sınıftı). Bilmiyorum belki de kendilerince adaleti sağlıyorlar ama bu sıralar gururum çok incinmeye başladı. Önerilerinizi bekliyorum.

Olayın tam tersini bende yaşıyorum :D

Kız kardeşime bilgisayar alındı benim sistemimden çok ve çok daha iyi arada ben bakıyorum, ben bilgisayara arada baktığım için bilgisayarı sahiplenmişsin deyip kız kardeşime (9 yaşında) bir daha bilgisayar aldılar.

Bir şey yapmanıza gerek yok, yaşınız dolduğunda evi terk edip reddi miras verdiğinizde sorun çözülür :).

Olayın tam tersini bende yaşıyorum :D

Kız kardeşime bilgisayar alındı benim sistemimden çok ve çok daha iyi arada ben bakıyorum, ben bilgisayara arada baktığım için bilgisayarı sahiplenmişsin deyip kız kardeşime (9 yaşında) bir daha bilgisayar aldılar.
Benle aynı durumdasın.
Ne yapalım. Nereli olduğunuzu söyler misiniz? Merak ettim. @Dans eden noodle
Benle aynı durumdasın.
Belki yardım edebiliriz. Eğer aynı şehirde ve de aynı mahalle de oturuyorsak yardımcı olabiliriz.

Bu tür konularda anne babaya ağır eleştirilerde bulunmayın arkadaşlar, kardeşimiz henüz 13 yaşında ve durumu onun ağzından tek taraflı okuyorsunuz, bu yaşlarda bu tür durumları hemen hemen hepimiz yaşamışızdır, ailem beni önemsemiyor, babam beni sevmiyor gibi mevzular. Konuya gelecek olursak, kardeşim sen kendine telefon aldırmak için veya bilgisayar her neyse biraz nağme yapıyorsun hani sevilmeyen çocuk moduna falan giriyorsun yaşın henüz çok küçük çok iyi bir telefon için henüz erken, öte yandan anne baban evdeki şeyleri size dönüşümlü olarak kullandırdığına göre demekki maddi olarak zorlamak istemiyorlar anlayışlı ol. Abine bile yeni bilgisayar almayıp ablanın sana verdiğini vermişler, abimde diyebilir ben kaç yaşına geldim yeni bir bilgisayar istiyorum diye, hevesini anlayabiliyorum inşallah en kısa zamanda en iyileri senin olsun ama anne babana karşı yanlış düşüncelere girme.

Kankam Türkiye'de yaşıyorsun. Ailenin parası olsa falan demeyeceğim. -Çünkü bu devirde 2-3 tane asgari maaş ancak açlık sınırına tekabül ediyor.- Eminim ki düzgün bir ekonomiye falan sahip olsaydık ne abin ne sen ne annen ne baban ne bilmem kaçıncı kuşaktan kalan dedenin amcaoğluşu kullanırdı eski püskü telefonları/bilgisayarları.

Ancak ailenin bu tür şeyler yapması benim de garibime gitmedi değil. Kendi kendine bir şeyler al. İzin vermelerini falan umursama sorarlar ise "kendi param ile aldım ve bu seni ilgilendirmez" de.

Ailene karşı yanlış şeyler düşünme. İleride çok pişman olursun.

Evin en büyüğü benim. Benim PC'imden daha kaliteli bir PC var evde. Onu benden küçük kardeşime verdiler. Yani bu yazdığınız biraz tutarız olmuş.

Size katılıyorum. Zira kardeşimde benimkinden daha kaliteli telefon var. (Benimki 5 senelik donma yapıyor artık.) Kardeşimin ki Redmi note 8 Pro.

Ancak ailenin bu tür şeyler yapması benim de garibime gitmedi değil. Kendi kendine bir şeyler al. İzin vermelerini falan umursama sorarlar ise "kendi param ile aldım ve bu seni ilgilendirmez" de.

Ailene karşı yanlış şeyler düşünme. İleride çok pişman olursun.

13 yaşında, ailesi ortak mal kafasında yaklaşır her durumda. Çünkü o telefonu aldığı paraya " ben kazandım, sen değil " mantığıyla bakıyorlar, her durumda. Yani çocuğun özel parasına saygı falan duymayacaklardır.

Yani dediğin bir işe yaramaz. Kendim de o yaşta iken One S, ondan önce de PS3 aldığım için biliyorum.

Benle aynı durumdasın.

Belki yardım edebiliriz. Eğer aynı şehirde ve de aynı mahalle de oturuyorsak yardımcı olabiliriz.
Malatyada yaşıyorum hocam.
Galiba bir konu yanlış anlaşıldı. Arkadaşlar ailem maddi durum yüzünden değil dersler yüzünden tuşlu telefon aldı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı