Ailem bilgisayar almadan büyüyorum

Yaz tatili geliyor, bir işe girip 2-3 ay çalışma ile orta-giriş seviyesi bir bilgisayar toplayabilirsin.
Ailenden de ufak bir destek alırsın (1-2 bin TL gibi).

Evet tek sorun bu, konuda ilk mesajda derslerime odaklanacağım bir bilgisayarım olsaydı keşke diyorsunuz. Derslere odaklanmak için illaki kişisel bilgisayara ihtiyaç yok yüzlerce çözüm yolu var internet kafeye gidersin, telefondan halledersin, arkadaşının bilgisayarından halledersin, okulda öğretmenlerden izin alarak bilgisayar laboratuvarındaki bilgisayarlardan halledersin. Senin bileceğin iş ya bu şekilde çözüm bulursun ya da bilgisayar istiyorum neden almıyorsunuz diye ailene kızarsın sonucunda da bir şey elde edemezsin.

Derslere odaklanmak için hiçbir zaman bir bilgisayar istediğimi yazmadım. Sadece ailemin almama sebebibinin bir bahane olduğunu hatta ihtiyacım olduğunu belirttim. Zaten ödevide geçte olsa başak bir yerden yapmıştım. İyi sosyaller.

Bende 17 yaşında bir gencim yaşıtız sayılır neredeyse bu konu hakkında yorum yapmak istiyorum bana çok bir söz düşmez ama yorum yapacağım dostum öncellikle oyun oynamak vakit öldürmek için alacaksan kendini bu tip şeylerle harcama ailen senin iyiliğini düşünüyor ikinci olarak eğer e-spor yayıncılık düşünüyorsan o ayrı onun için çalışman gerekebilir ailenin maddi imkanlarına bağlı ben e-spor yayıncılık hedefi koyduğum için yüklü miktarda bilgisayara telefona para yatıran biriyim daha bilgisayara yatırmadım ama yatıracağım 8 yaşından beri e-sporla uğraşıyorum gerek PUBG gerek Mobile Legends bang bang mobil oyunlar çoğunda çok fazla derece sağladım e-sporcu lisansımıda daha yeni çıkardım senelerimi harcadım sadece oyun oynayıp vakit öldürecekseniz size zararı olur ben e-spordan lisansım çıktığı zaman takımlar için teklif alacağım para kazanacağım ben oyunu meslek haline getirdim yakında yayınlarada başlayacağım sistemim geldiğinde ben ana mesleğimi oyuna yayıncılığa adadım bunun içinde yıllarca çalıştım halada çalışmaya devam ediyorum buradan demek istediğim şey şu yayıncılık e-spor düşünüyorsan çalışıp bilgisayar kendin alman gerekiyor ama diğer türlü o dediğiniz sadece sizin hayatınızı karartır e-sporcu olmakta öyle kolay bir iş değil 1 2 senede olunmuyor yıllarınızı vermeniz gerekiyor evden dışarı çıkmayan bir tiptim ben halada öyleyim herkes kendi hayatını kendi kaderini belirliyor ya e-sporcu olamasaydım diye insan düşünmeden edemiyor ama oldum hayallerinizin peşinden gidin.

Çok sağ olun hocam ama ben sadece arada sırada oyun oynayayım bir de şidmiden alıp ileride pahalı iken cebimden fazla para çıksın istemiyorum o yüzden umarım anlaşılırım.

Benimde iyi bir bilgisayarım yok, PlayStation 4 üm var sizede öneririm, sadece oyun için istiyorsanız şu zamanda PC den bile iyi, insanlar genelde PS kullanıcılarını oyuncu olarak görmezler, arkadaşları ile pes oynamak için almış derler, halbuki öyle değil, tüm başyapıtları oynadım, he bide PS özel oyunları var, sır o oyunlar için bile alınır, PC gibide kullanabilirsiniz, içinde Netflix, blue TV gibi dizi siteleri de var, Google falanda var, PS 4 ünüzü PC gibi kullanabilirsiniz. Yani isterseniz PS 4 alın, daha yeni nesil performans içinse 2. el PS 4 Pro Lara bakın, aileniz izin verebilir.
PS4 için monitörüm ve oyun alacak param yok maalesef. Teşkkürler.

Hocam bende 23 yaşıma geldim konservatuar bitirdim kendi evime yerleştim işime başladım ve anca alabiliyorum şu anda. Kendi emeğimle ve gayretimle alıyorum. Benim size tavsiyem sessiz sedasız biraz para biriktirin sonra çıkıp bakın ben biriktirdim üzerine de siz ekleyin alalım derseniz bence sizin emeğinize karşı gelmeyip bir şeyler yapacaklardır. Şunu da unutmamak gerek ben şu anki durumum da ailem iyi ki bana o zamanlarda bilgisayar almamış diyorum çünkü ben gerçekten dersleri dağıtabilirdim. :)

Hocam sizin adınıza sevindim ne mutlu size ama bilgisayarın derslerime zararı olacağını düşünmüyorum genel olarak derslerime önem veren birisiyim.

Yaz tatili geliyor, bir işe girip 2-3 ay çalışma ile orta-giriş seviyesi bir bilgisayar toplayabilirsin.
Ailenden de ufak bir destek alırsın (1-2 bin TL gibi).
Maalesef çalışabileceğim bir ortam yok.

Geri
Yukarı