Ailem Bilgisayar Almıyor Ne Yapmalıyım ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Umutciiftci

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle konu doğru yerde mi onu bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim. 5. sınıftan beri her zaman takdir getirdim ve üzerine Teog'da Fen Lisesi tutturdum ama ailem bana bilgisayar almıyor. Ne yapmalıyım ? Maddi bir sıkıntı yok, ikna etsem alırım. Ne önerirsiniz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dersi kendi geleceğin için çalışıyorsun. Yani bir beklenti için çalışıyorsan, büyük hata yapıyorsun. Yaşın daha genç ve bu yüzden ailen bilgisayar almıyor olabilir. Çünkü genelleme yaparsak, çoğu anne-baba bilgisayar yüzünden çocuğunun ders notlarının düşeceğini düşünür. Sen sadece üzerine düşeni yap, çok sıkıştırma aileni. Onlarda farkındadır bu isteğini, sadece doğru zamanı bekliyorlardır bence. (y)

Yatılı okulda mı okuyorsun ? Yoksa okuladan eve gel git mi yapıyorsun ? Aynı sorun bendede vardı. Babam telefon bilgisayar vs hiç bir sey almıyordu. Bende şansa yatılı okulda okuyorum. Malum babam bu nedenle harçlığı iyi veriyor. Parayı boşa harcamaktansa (Dönerci, İnternet cafe vs..) biriktirmeyi düşündüm 1 yıl civarı paramı biriktirdim sonrada hayalimdeki sistemle istediğim telefonu aldım . Fen lisesini kazandım yazmışınya eğer yatılı bir fen lisesinde okuyorsan. Bu yolu denemeni öneririm. Ben sadece yazları 3 ay ve 15 talilde pc'yi açıyorum (Diğer aylarda bilgisayarı kutusuna koyup evin bodrumuna koyuyorum. )derslerimde engel olmuyor.

Son düzenleme:
Herkes senin gibi olamaz kardeş :) bende senin gibi olmaya çalışacağım, kendi geleceğim için çalışacağım, ki, iyi bir not getirdiğim zaman zaten babam hayvan gibi (tabir-i caizse) bilgisayarı otomatik elime verir :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı