Ailem bilgisayarda oyun oynamama izin vermiyor

Ortalamanın yeterince iyi olduğunu öne sürerek, bu yaptıklarının seni strese soktuğunu söylemelisin. Açıkçası herkes hayatının en rahat dönemini üniversitede geçiriyor. Bu sorunları aşamayan yüzbinlerce aile var. Liseye geçtiğin zaman yine aynı şeylere maruz kalacaksın. Sanırım 2015 yılına kadar fikirlerimin ufacık bir kısmı onay görüyordu fakat o zamandan beri kendime "ben özgür bir insanım" mottosuna inandırdım. Yaş geldi 21 arefesine hala sıkıntılar çekiyorum.

Sana verebileceğim en iyi tavsiye isteklerini gerçekleştirmendir. Bırak alsınlar bilgisayarı veya telefonu boşver. 18 yaşına gelene kadar kafanda kurgula gelecekte ne olacağını ve üniversiteye gittiğinde bir duvarı yıkarken diğer duvarı ördüğünü göreceksin. Bugünün derdine düşersen yarın düştüğün yerden kalkamazsın.

Merhaba, ben 15 yaşındayım, 7. sınıfta ailemin zoruyla bir fünlüj rutinim vardı ve sabah okula gider akşam gelir 2 saat ödev yapardım. Hafta sonları da her gün 2 saat hafta sonu ödevimi yapıp test çözerdim ve ondan sonra 2-3 saat PC'den oyun oynardım. Ama bir gün evde akşam yemeği yerken annem LGS sınavı olana kadar bilgisayara dokunmak yok dedi. Sebebini sorduğumda bir şeyler geveledi ama net bir cevap vermedi. Bu olay 7. sınıfın yarı tatilinin başlamasından 1 gün önceydi.

Ben hafta sonları annemler evde olduğu için PC'de oynamadım ve hafta içi gizlice oynamaya başladım. Ders çalışmam gereken zamanlarımı bilgisayarla harcadığım için not 1. dönem 96 olan ortalamam 91'e düştü. Şimdi 8. sınıftayım ve bunun olmasını istemiyorum, zaten derslerine çalışan bir insanın bilgisayarını alarak derslerden soğuttular. 2. dönemin sonuna 2 ay kaldı ve ben bilgisayarımı istiyorum. Madem notların düşüyor o zaman oynama diyebilirsiniz ama benim diğer hobilerimi de aldılar. Karantinadan önce zate arkadaşlarımla yemek yememi yasaklamışlardı ve şu an tek eğlencem bilgisayar oynamak. Oynadığım oyunlar yüzünden aldı diyebilirsiniz ama hayır ben Farming Simulator 17, Euro Truck Simulator 2 ve construcktion Simulator oynuyordum. Benim iyiliğim için yaptıklarını biliyorum ama yanlış.

Tekrar bilgisayarımı açmak için ne yapabilirim?

Fazla takma la az kalmış 1. döneme biraz ağırlıklı çalışırsan yüksek bir okula gidersen o zamanda da izin vermezse bu sefer karşına al konuş azcık sık dişini bende sıkılıyorum oruç tutuyorum ve bilgisayarım günde 2 saat :/

Bana aynısını annem yaptı bilgisayarı açtırmadı, bir de önümde sınav felan yoktu 10. Sınınfım, bayağı bir sinir oldum, annem bana ders dedikçe ben oyun dedim sonunda annemin dediği küçük bir şeyi yaptım ve sonuç=artık geceleri uyumadan oyun oynuyorum, tavsiye ederim sonuç çok güzel,(annem bana bilgisayarı açtırmadığında arkadaşlarım çok dalga geçmişlerdi, halinden çok iyi anlıyorum)

Bilgisayarın parçalanma riskini göze alamam.
Yani yaparlar.

Bilmiyorum daha büyük bi ceza gelebilir.
Daha büyük ceza geliyor diye korkuyorsun tamam ama şuanki halinden memnun musun peki? Yerinde olsam risk alıp konuşurdum çünkü şuanki halinden memnun değilsin ve en kötü ne olabilirki zaten oynayamıyorsun. Ayrıca onlarında insan olduğunu unutma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Söyledim sınava kadar eğlence yok dedi.
Bir yarım saat oynasam nolur sanki dedim. Babam o yarım saatte test çöz diyor.

8. sınıftasın ve 15 yaşındasın. İlginç...

Merhaba, ben 15 yaşındayım, 7. sınıfta ailemin zoruyla bir fünlüj rutinim vardı ve sabah okula gider akşam gelir 2 saat ödev yapardım. Hafta sonları da her gün 2 saat hafta sonu ödevimi yapıp test çözerdim ve ondan sonra 2-3 saat PC'den oyun oynardım. Ama bir gün evde akşam yemeği yerken annem LGS sınavı olana kadar bilgisayara dokunmak yok dedi. Sebebini sorduğumda bir şeyler geveledi ama net bir cevap vermedi. Bu olay 7. sınıfın yarı tatilinin başlamasından 1 gün önceydi.

Ben hafta sonları annemler evde olduğu için PC'de oynamadım ve hafta içi gizlice oynamaya başladım. Ders çalışmam gereken zamanlarımı bilgisayarla harcadığım için not 1. dönem 96 olan ortalamam 91'e düştü. Şimdi 8. sınıftayım ve bunun olmasını istemiyorum, zaten derslerine çalışan bir insanın bilgisayarını alarak derslerden soğuttular. 2. dönemin sonuna 2 ay kaldı ve ben bilgisayarımı istiyorum. Madem notların düşüyor o zaman oynama diyebilirsiniz ama benim diğer hobilerimi de aldılar. Karantinadan önce zate arkadaşlarımla yemek yememi yasaklamışlardı ve şu an tek eğlencem bilgisayar oynamak. Oynadığım oyunlar yüzünden aldı diyebilirsiniz ama hayır ben Farming Simulator 17, Euro Truck Simulator 2 ve construcktion Simulator oynuyordum. Benim iyiliğim için yaptıklarını biliyorum ama yanlış.

Tekrar bilgisayarımı açmak için ne yapabilirim?
Sizin iyiliğiniz için yaptıklarını biliyorsanız neden yanlış olduğunu düşünüyorsunuz ?

Benim ders çalışmamdan zaten memnunlar ben onlara ders çalışmayım da bilgisayarda oynayım demiyorum tam tersi akşamları yatmadan önce 2 aaat boş zamanım oluyor o sırada bilgisayarda oynayım diyorum.

Sizin iyiliğiniz için yaptıklarını biliyorsanız neden yanlış olduğunu düşünüyorsunuz?

Çünkü benim tek eğlence kaynağımdı. 8. sınıfta eğlence olmaz diye yasakladılar tabii televizyon izlemek sıkıntı değil de oyun oynamak sıkıntı.
Niyetleri iyi ama yaptıkları yanlış. Ders çalışmam gereken zamanda bir tek başıma olduğum için eskisine göre daha az ders çalışıyorum. Bu benim suçum tamam da ben robot muyum? 1 sene hiç eğlenmeden yaşayacağım. Arada sırada dayımlara gidiyordum dayımın bilgisayarından oynuyordum. Tamam da sorun sadece bilgisayar olmaktan çıktı. Evde 5 dakika yatamıyorum hemen ders çalış diyorlar. Bir telefondan video izleyim diyorum izleme diyorlar. Yani mesele dayıma gitmek değil evden uzak durmak. Karantina yüzünden işe de gidemıyorlar benle uğraşıp duruyolar.

Anladığım kadarıyla biraz baskıcı bir ailen var. Sen şimdi derslerine çalış ve gerçekten çalıştığını göster onlara. Eminim birkaç gün sonra onlar senin gerçekten çalıştığını düşünüp bilgisayar yasağını kaldıracaklardır diye düşünüyorum. Ayrıca tabiki senle uğraşacaklar onlar senin ailen. Seni düşünüyorlar. Rahat ol biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı