Ailem çok oyun oynamama kızıyor

GamerZ754

Decapat
Makaleler
8
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
gtx 1650ti 8x2 16gb ram r5 4600h
Günlük işlerimi aksatmıyorum. Sabah sporumu yapıyorum, kitabımı okuyorum, kişisel temizliğime ve düzenime dikkat ediyorum fakat günümün yaklaşık 6 saatini oyun oynayarak geçiriyorum ve bu ailemin çok gözüne batıyor. Farklı uğraşlar edinmeye çalıştım ama yıllarca oynadığın oyundan kopamıyorsun ki o şatafatlı renkli sanal dünya gerçek ve acı verici dünyadan çok daha güzel geliyor insana. İnsanlardan uzaklaşmak için bunu kullanıyorum zaten fakat annem bana sürekli embesil gibi kelimeler kullanıyor ve bu canımı sıkmaya başladı. Motor alayım onunla gezerim falan diyorum ona da yok diyor. Çalışmamı da istemiyor, ne istiyor ben de bilmiyorum. Oyunlardan keyif alıyorum yaklaşık 7 8 yıldır oyunlarla iç içeyim şimdi de interneti kapattıracaklarmış. Sürekli bana hobi edinmemi falan söylüyor ama ben yapmak istediğim şey bu diyorum, yine kızıyor. Yıllardır aynı bir gamer oyunlardan nasıl kopar ki? 8 yıllık bir maziyle bilmiyorum oyalanacak bir şeyler de istemiyorum açıkçası. Bilmiyorum bir 5 6 ay sonra işe girip ailemden kurtulabilirim sanırım. Bu da ayrı bir zor, tüm oyun sever kardeşlerime kolaylıklar diliyorum.

Klasik Türkiye aile tipi. Onu yapma bunu yapma, çok pahalı yapma. Elimde tek uraş var ona da izin verme.

Okuduğumdan anladığım kadarıyla siz bağımlı olmuşsunuz, aileniz oyun oynamamanızı istemekte gayet haklı.

Yazıda ailesinin birçok şeye izin vermediğini belirtmiş konu sahibi. Yani oyun oynamaktan başka şansı yok. işlerini de hallettiğini belirtmiş yani buna oyun bağımlılığı denemez bencd.

Yazıda ailesinin birçok şeye izin vermediğini belirtmiş konu sahibi. Yani oyun oynamaktan başka şansı yok. işlerini de hallettiğini belirtmiş yani buna oyun bağımlılığı denemez bencd.
Ya yine de işlerini hallettikten sonra gömülüp sadece oyun oynamak iyi bir şey değil.

Geri
Yukarı