Ailem çok cimri

Siz ailenizden para mı alıyorsunuz? Ben üniversiteye ilk gittiğimde onlarda kalan bir miktar paramı almak için canım çıkmıştı ısrarla vermiyorlardı. Üstelik benimle uzaktan yakından sağdan soldan alakası olmayan mal varlıkları sebebiyle KYK bursu da bana çıkmadı 200-250 kişilik sınıfta çoğu kişiye çıkmasına rağmen. Şu an bile benden olabildiğince yararlanma derdindeler. 6. sınıfta kazandığım burs parama da el koymuşlardı. 3 evleri var.

Siz ailenizden para mı alıyorsunuz? Ben üniversiteye ilk gittiğimde onlarda kalan bir miktar paramı almak için canım çıkmıştı ısrarla vermiyorlardı. Üstelik benimle uzaktan yakından sağdan soldan alakası olmayan mal varlıkları sebebiyle KYK bursu da bana çıkmadı 200-250 kişilik sınıfta çoğu kişiye çıkmasına rağmen. Şu an bile benden olabildiğince yararlanma derdindeler. 6. sınıfta kazandığım burs parama da el koymuşlardı. 3 evleri var.
Hocam normal olan bu değil her aile dünyaya getirdiği çocuğunu olanakları çerçevesinden en iyi şekilde yaşatmak zorunda. Elbette alıyorum ve almaya devam edeceğim. Bana yardımı kestikleri ailevi görevlerini yapmayı bıraktıkları gün yüzlerine bakmam.

863,03 TL Hocam.
Epey iyiymiş ben aldığımda 450 TL falandı ama artık alamıyorum. Benim parama da ailem çökmüştü üstelik dershaneye bile gitmiyordum. O parayı harcayabilenler çok şanslı.

Çoğu aile böyle malesef hocam. Çocuk yapmalarının sebebi de zaten ilerde para koparmak.

Çok konuşuyorum ama fayda yok.

Hocam bu para yemek yemeğe anca yetiyor. Günlük 10 lira yol param 30 lira yemek parası 40 lira harcamam var. Haftada 5 gün oluyor bu ayda 20 gün 800 zaten yapıyor. Ama ailem diğer masraflarımı da benim karşılamamı istiyor. Diyorlar kalem silgi bizden isteme bir şey almak istiyor isen para biriktir. Allah aşkına maddi hesabı yaptım bir internet kafe olmuş kaç tl. Galiba tek çarem iyi bir üni kazanıp kendi hayatımı kurmak.
Bende dershaneye gidiyorum bende yemek yiyip gezip eğleniyorum 200 tl gayette yeterli para hesabı yapmayı bilmiyorsanız ayrı mesele.

Bende dershaneye gidiyorum bende yemek yiyip gezip eğleniyorum 200 tl gayette yeterli para hesabı yapmayı bilmiyorsanız ayrı mesele.
Bir tost 25 TL zaten kantinde o nasıl oluyor hocam .d 200/5 =40 TL. Dışarda bir çiğköfte yesen 20 TL.
Bir ben alamadım herhalde burs parası herkes almış. Şartları nedir burs parası almak için?
Maddi durumun belli bir seviyenin altındaysa sınava giriyorsun. Başarılı olursan veriyorlar. Çok zor bir sınav değil. Hele maddi durumun çok kötüyse yani baban işsiz falansa 100 puanla bile kazananlar oluyor.

Barajı geçmek...
Başvuru işlemlerini falan nereden yapıyoruz hiç de bilmiyorum işlemlerini. Lise öğrencilerine mi veriyorlar?

Maddi durumun belli bir seviyenin altındaysa sınava giriyorsun. Başarılı olursan veriyorlar. Çok zor bir sınav değil. Hele maddi durumun çok kötüyse yani baban işsiz falansa 100 puanla bile kazananlar oluyor.
Lise öğrencisi olmak şart mı? İnternette öyle gördüm.

Bir tost 25 TL zaten kantinde o nasıl oluyor hocam .d 200/5 =40 TL. Dışarda bir çiğköfte yesen 20 TL.

Dışarda sadece arkadaşlarla yiyorum evden yemek götürüyorum evde kahvaltı yapıp çıkıyorum evden akbil zaten aylık onun parasını ayrı alıyorum yetiyor hocam.

Başvuru işlemlerini falan nereden yapıyoruz hiç de bilmiyorum işlemlerini. Lise öğrencilerine mi veriyorlar?

Lise öğrencisi olmak şart mı?
Ortaokul lise hocam

Geri
Yukarı