Ailem ders çalışmama müsaade etmiyor

Alone34

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar öncelikle. Ben 8. sınıfa giden bir öğrenci olarak derslerime özen göstermeliyim fakat yapamıyorum. Evdekilere dersim var diyorum. Ne dersi, bu saatte ders mi olur ya da kalk o bilgisayarın başından, senin dersin falan yok demeye başladılar ve bundan rahatsızlık duyuyorum. Canlı derse giriyorum chat'e hocam dersten çıkabilirmiyim diye yalan söylüyorum, ayak işeri yapıyorum içeride. Yanımıza gelmiyorsun diye bağırıyorlar anca. Lanet olsun o odaya, kalk bilgisayardan, o oda sana mezar olsun gibi şeyler diyorlar. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar öncelikle. Ben 8. sınıfa giden bir öğrenci olarak derslerime özen göstermeliyim fakat yapamıyorum. Evdekilere dersim var diyorum. Ne dersi, bu saatte ders mi olur ya da kalk o bilgisayarın başından, senin dersin falan yok demeye başladılar ve bundan rahatsızlık duyuyorum. Canlı derse giriyorum Chat'e hocam dersten çıkabilir miyim diye yalan söylüyorum, ayak işeri yapıyorum içeride. Yanımıza gelmiyorsun diye bağırıyorlar anca. Lanet olsun o odaya, kalk bilgisayardan, o oda sana mezar olsun gibi şeyler diyorlar. Ne yapmam lazım?

Ama bu çok yanlış bir düşünce sen seneye LGS'ye gireceksin ailen sanırım senin işte çalışmanı istiyor ama onlara aldırma sen dersine çalış LGS'ye hazırlan.

Chatten veya öğretmenlerinle görüşebileceğin başka bir platformdan durumu anlat. Toplantı gibi bir şey yapsınlar. Derslere neden girmiyor falan demelerini söyle ne bileyim.

Ailen çok hastalıklı bir düşünceye sahip. Bu konuda biraz cahiller sanırım. Eğer bir şey yapmazsan olan sana ve geleceğine olacak. Onları hocalarınla konuştur. Hocaların bu çocuk bu sene LGS'ye girecek ders çalışması lazım desin. Git yanlarında ders çalış. Ders çalıştığını kanıtla onlara. Umarım dediklerim işe yarar. Başarılar.

Geri
Yukarı