Ailem her şeyimi kısıtlıyor

Ailen senin iyiliğini istiyor ama bu konuda pek psikolojik bilgileri yok gibi, senin bu konuda yapabileceğin bir şey yok birebir yüksek ihtimal seni dinlemezler. Okulun rehber hocanla ya da aranın iyi olduğu bir öğretmenin ile konuşup durumu anlatıp ailen ile konuşmalarını isteyebilirsin.

bi de biri okuldaki slayt biri çıkış kartı en kolay 3 dakka verilen etkinlik

Saçma bir öneri olacak ama Ailenle hiç konuştun mu bu konuyu? Gerçi konuşsan da anlamazlar ama bir ümit denenebilir bence.
dinlemiyolar telefona bağlamaya calışıyolar sınavın uzunluğunu

Dosya Ekleri

• Screenshot_20221010_085308.jpg
    Screenshot_20221010_085308.jpg
    66,3 KB · Görüntüleme: 32
  • 20221010_084947.jpg
    20221010_084947.jpg
    151,6 KB · Görüntüleme: 34
Hocam öncelikle kolay gelsin ben de bu sene LGS'ye gitmiştim fakat sandığım kadar büyük bir olay değil. Maddi durumumuz yerindeyse özele devam etmenizi öneririm çünkü ben bu sene devlet okuluna geçtim ve gerçekten arada çok ciddi bir kalite farkı var. Keşke özelde kalsaydım diye sayıklanıyorum bazen. LGS'de elinizden gelenin en iyisini yaparsanız bölgedeki daha iyi bir özel okula burslu olarak geçebilirsiniz belki. Başarılar ve sabır dilerim. Ben iyi pir puan yaptım ve iyi bir okula gittim fakat devlet okullarında yönetim çok farklı. Özeli tercih ederim.

Ben 8, sınıf öğrencisiyim. Özel okulda okuyorum. Ve bunun gereği olarak 8 saat okul 3 saat LGS kursu +1 saat ödev ve 2 2.5 saat ders çalışıyorum ve zaten çok başarılıyım. Bana ders calışmadığım için çalılacaksın diyorlar 5 senedir? Ama her zaman okulda ilk 3'teyim. 100/100 burslu okuyorum. Ve en son deneme sınavımda ilk kez 400 altî bir not aldim (382). Ve bunun nedenin sınavin çok zor olmasını ve uzun olmasîna bağladîm. Sadece sayısal kısmı 36 sayfa oldugu için yetişmedi. Ve ilk 3'ten. Sekizinciliğe düştüm. Ailem ise hiçbir zaman sıraya değil PUA'na önem verir. Ve ilk kez düştüğümde hemen sîraya taktılar. Normalde birinci olsam 440 alsam umurunda olmaz. Ve benim her şeyimi kısıtladılar. Telefonumu aldîlar, programımı sıklaştırdılar. Anlıycağinız hiçbir zaman o kadar başarıma 1 teşekkür bile etmediler ama 1 kere düşük alınca ona taktılar. Bana sonraki denemeden 470 üzeri almaz isem futbol kursundan da alacağinı sòylüyorlar. Ama daha önce 440 üzeri alan yok. Ben hala karşı çıkmadım. Ama 13 saat ders sonrasında 10 dakika telefonla uğraşsam adım bağımlıya, işe yaramaza çıkar. Sadece istediklerini görüyorlar. Her şeyimi derse bağlıyorlar. Ve karşı çıkınca zaten bir telefonunu aldık diye konuşuyorsun diye başlıyorlar. Bir şeyler söyleyin bana aklımı yitirmeden önce. Yardım edin azıcık, anlayayım neden.

Dostum ilk önce daha 470 almak için yaklaşık 5 ay daha olduğunu anlatmaya çalışın. LGS'ye yarın girmeyeceksiniz sonuçta, gelişmeniz için zaman vermeleri lazım. Ha tabii seni ne kadar dinlerler bilemem ama bunu anlatmaya çalış.

Bir de biri okuldaki slayt biri çıkış kartı en kolay 3 dakika verilen etkinlik.

Dinlemiyorlar telefona bağlamaya calışıyolar sınavın uzunluğunu.

Hocam çözümünüz yanlış. 9^-8 3^-16 olur ve 3^22 ile 3^-16 çarpılırsa 3^6 olur. Paydada ise 3^-10 ile 9^4(3^8)'i çarparsanız 3^-2 olur. 3^6'yı 3^-2'ye bölerseniz 3^8 olur. Konuya baştan çalışın bence.

cevap 3üzeri6 bölü 3üzeri-2 sanırım
aga cidden ona mı uğraştın ya :)

Hocam çözümünüz yanlış. 9^-8 3^-16 olur ve 3^22 ile 3^-16 çarpılırsa 3^6 olur. Paydada ise 3^-10 ile 9^4(3^8)'i çarparsanız 3^-2 olur. 3^6'yı 3^-2'ye bölerseniz 3^8 olur. Konuya baştan çalışın bence.
çozumu yazmamıştım ki hoca boş görmesin diye attım.

Dostum ilk önce daha 470 almak için yaklaşık 5 ay daha olduğunu anlatmaya çalışın. LGS'ye yarın girmeyeceksiniz sonuçta, gelişmeniz için zaman vermeleri lazım. Ha tabii seni ne kadar dinlerler bilemem ama bunu anlatmaya çalış.
bir de bana okulun bursluluğu oñemli marttaki ve acayip zor değil beni hep küçük gorúyolar çakılacaksın diyolar bu yüzden

Merhaba. LGS sınavı hazırlık döneminde ve 8. sınıfta bu tür not düşlerinin olayların yaşanması normal sayılabilir fakat ailenin yaptığı pek hoş değil. Seni daha da motive etmeleri gerekirken daha da stresli hale getirip moralini bozmaya çalışıyorlar. Sıkıca derslerine hazırlan fakat sakın olası ki strese kapılma yoksa depresyona girip işin daha da kötüye gidebilir. Ailenle bu konuyu konuş demek isterim ancak anlamayacaklardır, okul rehber öğretmenine danışmanı öneririm.

Geri
Yukarı