Ailem beni kısıtlıyor, küçük görüyor

Cappedowl

Centipat
Yaşım bayağı küçük abilerim ablalarım 8'e gidiyorum 2005'liyim. Engelli ablam var annem ona ders çalıştırıyor ve küçükken tehditle/cezayla kitap okuttururlardı ben de sevmezdim o yüzden kitap okumayı. Bu böyle bu yaşa gelene kadar hep böyle oldu hala da devam ediyor ve derslerini bitirdikten sonra annem diyor ki '2 saat PC'ye girmeyeceksin'. Bu hoşuma gitmiyor 1-2 yıl önce dışarı çıkamıyordum yalvarmam gerekiyordu. Her şeyime karışıyorlar bana güvenmiyorlar en sonunda benim dediğim doğru çıkıyor küçüğüm diye annem bildiğin kölesi yaptı istediği her şeyi bana yaptırıyor olmaz dediğim de de ceza veriyor 3-4 ay PC'ye girememiştim ceza yüzünden arkadaşlarım hep adım (umut) Umut hayatı hapis gibi yaşıyor derlerdi ne diyeceğimi bilmezdim daha çok şey var da böyle yazınca aklıma gelmiyor sizde ne yapmalıyım bana bir tavsiye verin isyan başlatıyorum babam anneme destek veriyor sonuç yine ceza.

Yaşadıklarından sonra ilk işin Technopat'a üye olup bu konuyu mu açmak oldu 🙂

Aile büyüklerinden (Dede, babaanne, amca, enişte, hala) yardım iste. Misafir olarak git ve anlat.

Yaşadıklarından sonra ilk işin Technopat'a üye olup bu konuyu mu açmak oldu 🙂

Aile büyüklerinden (Dede, babaanne, amca, enişte, hala) yardım iste. Misafir olarak git ve anlat.
napim internetten baktım böyle yaşayanlar var mı diye bi sonuç bulamadım
Sabrın sonu selamet, fazlası felakettir. İsyan bayrağını çek..!
isyan bayrağını çekince ceza yiyorum bu sefer moralleri bozuluyor daha ağır cezalar veriyorlar
Sabredersen eğer yoluna girecektir her şey. Ee ne demişler sabrın sonu selamet ;). Senden fazlasını yaşamış bir ağabey olarak yazıyorum çocuk merak etme. :)
inşallah yoluna gider inşallah

@Cappedowl bey, isyan bayrağını çekince daha ağır cezalar veriyorlar demişsiniz. Peki bu cezalara kendinize uygulatmanızdaki ya da bu cezalara uymanızın sebebi nedir? Aileniz size mesela bilgisayara bakmama cezası veriyorsa bakın, dışarı çıkmayın diyorsa çıkın. İş biraz da sizde bitiyor kendinizi pısırık göstermeyin. Gidip de küfür, hakaret edin, babanızı dövün demiyorum. Ağır başlı olmanız yeterli.

@Cappedowl bey, isyan bayrağını çekince daha ağır cezalar veriyorlar demişsiniz. Peki bu cezalara kendinize uygulatmanızdaki ya da bu cezalara uymanızın sebebi nedir? Aileniz size mesela bilgisayara bakmama cezası veriyorsa bakın, dışarı çıkmayın diyorsa çıkın. İş biraz da sizde bitiyor kendinizi pısırık göstermeyin. Gidip de küfür, hakaret edin, babanızı dövün demiyorum. Ağır başlı olmanız yeterli.
bi kere dışarı çıkmıştım annem de beni eve almamıştı o gece dışarda geçirmiştim.

bi kere dışarı çıkmıştım annem de beni eve almamıştı o gece dışarda geçirmiştim.
Anladığım kadar ile fazla otoriter bir ailen var. Zamanla büyüdükçe geçer. Takma isyan bayrğını da çekme. Devrim her yiğidin harcı değildir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı