Ailem ile problemlerim var bu yüzden ölmek istiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Juyhs

Centipat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
KarBay Elektronik Yöneticisi
Troll davranışlar nedeniyle 3 ay banlanmıştır.
Merhaba. Ailem ile her zaman tartışıyorum. Bilgisayarı seviyorum biraz. Günde 2-3 saat kullanıyorum. Ve çoğunda oyun oynamak yerine programlama yapıyorum. 1-1.30 saat kadar ders çalışıyorum. Ancak ailem illa ders çalışmamı istiyor, hiç telefon, bilgisayar gibi eşyaları elime almamı istemiyor. Çok uzun zamandan beri bu oluyor ve gerçekten artık sıkıldım, bunaldım. Ölmek istiyorum bu nedenlerden dolayı da. Ölürsem kıymetimi anlayacaklar, ancak cehenneme gideceğim ve bu da beni korkutuyor. Ancak başka çözüm bulamadım. Ne yapabilirim?

Merhaba. Ailem ile her zaman tartışıyorum. Bilgisayarı seviyorum biraz. Günde 2-3 saat kullanıyorum. Ve çoğunda oyun oynamak yerine programlama yapıyorum. 1-1.30 saat kadar ders çalışıyorum. Ancak ailem illa ders çalışmamı istiyor, hiç telefon, bilgisayar gibi eşyaları elime almamı istemiyor. Çok uzun zamandan beri bu oluyor ve gerçekten artık sıkıldım, bunaldım. Ölmek istiyorum bu nedenlerden dolayı da. Ölürsem kıymetimi anlayacaklar, ancak cehenneme gideceğim ve bu da beni korkutuyor. Ancak başka çözüm bulamadım. Ne yapabilirim?
Kaç yaşındasın ?

Galiba 9 ya da 10.sınıftasınız. Şu aralar yani ergenlik döneminde herkes ailesi ile sorun yaşar. Ölmeyi istemeyin. Şimdi siz ne kadar kötü hayatım var psikolojisi yaşıyorsunuz. Sizden daha kötü durumda olan insanları ve sonra kendinizi düşünün.

Haklısınız.

Ne diyorlar söyleyince?

Ben de uyguluyorum, onlarda. Ancak anlamıyorum, bir şeyler ters gidiyor.

Galiba 9 ya da 10.sınıftasınız. Şu aralar yani ergenlik döneminde herkes ailesi ile sorun yaşar. Ölmeyi istemeyin. Şimdi siz ne kadar kötü hayatım var psikolojisi yaşıyorsunuz. Sizden daha kötü durumda olan insanları ve sonra kendinizi düşünün.

Harbi arkadaşın dediği gibi zaten ölmek istesen ölemezsin öyle kolay bir şey değil. Ergenlikte normal yani sırf bilgisayar için ölmekte saçma ve olgunca bir düşünce değil kesinlikle.

Kendine her şeyi bu kadar dert etmemelisin. Dünyada tek derdi o tarz şeyler olsa insanların keşke. Bak salgın hastalıklar var, insanlar ölüyor ve daha ne kadar başka olaylar oluyor.

Önceki konunda LGS sınavına çalıştığını söylemişsin. Ailenin ısrarı bu sebeple olabilir. Sınavı geçtikten sonra onlar da zaten seni rahat bırakacaktır. Çoğu ebeveyn çocukları iyi bir gelecek elde etsin diye sınav seneleri böyle davranır. Onlar senin kötülüğünü veya dertten ölmeni asla istemezler emin ol.

Cehenneme gideceğim gibi sözler de söyleme.
İbadetlerini düzenli yap, dersine çalış ve tevekkül et. İyi bir insan ol. Allah adildir, hesap günü herkese neyi hak ediyorsa onu verecektir.

Uzun lafın kısası sıkma canını bu tarz boş ve küçük şeyler için. İnan hiçbir şey kendini ölecek kadar strese sokmana değmez. İleride zaten istemediğin kadar vaktin olacak belki de teknoloji ile uğraşmak için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı