Ailem ile problemlerim var bu yüzden ölmek istiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kendine her şeyi bu kadar dert etmemelisin. Dünyada tek derdi o tarz şeyler olsa insanların keşke. Bak salgın hastalıklar var, insanlar ölüyor ve daha ne kadar başka olaylar oluyor.

Önceki konunda LGS sınavına çalıştığını söylemişsin. Ailenin ısrarı bu sebeple olabilir. Sınavı geçtikten sonra onlar da zaten seni rahat bırakacaktır. Çoğu ebeveyn çocukları iyi bir gelecek elde etsin diye sınav seneleri böyle davranır. Onlar senin kötülüğünü veya dertten ölmeni asla istemezler emin ol.

Cehenneme gideceğim gibi sözler de söyleme.
İbadetlerini düzenli yap, dersine çalış ve tevekkül et. İyi bir insan ol. Allah adildir, hesap günü herkese neyi hak ediyorsa onu verecektir.

Uzun lafın kısası sıkma canını bu tarz boş ve küçük şeyler için. İnan hiçbir şey kendini ölecek kadar strese sokmana değmez. İleri de zaten istemediğin kadar vaktin olacak belki de teknoloji ile uğraşmak için.

Çok haklı konuşmuşsunuz. Allah burada ona zorluk veriyor. Eğer ki sabrederse ödülü çok büyük olur. Haksız mıyım?

Çok haklı konuşmuşsunuz. Allah burada ona zorluk veriyor. Eğer ki sabrederse ödülü çok büyük olur. Haksız mıyım?
Bunu zorluk olarak görmemek gerekli. İnsan kendisine bir olayı büyütür ise büyük olur, küçültür ise küçük olur. Kendisine dertleri büyütmemesi gerekli ve her daim pozitif bakıp hayatla mücadele etmesi gerek. Yani asıl insan kendisine zor hale getirmemeli bazı şeyleri.

Allah kimseye kaldıramayacağı yükü yüklemez.

Sana bu sorundan nasıl kurtulacağının sırrını vereceğim.🙂
Şimdi gidiyorsun güzelce Gusül abdestini ve ardına normal abdestini alıp bir güzel nafile , şükür yada vakit namazlarını kılıyorsun ve namaz bitiminde Allah'a dua ediyorsun " Allahım beni bu ailenin kötü düşüncelerinden beni koru bana rahatlık ve huzur ver " amin diyorsun . Ve sorunun çözüldüğünü izliyorsun 😇 Tek gerçek yöntem, ben sorunlarımı bu şekilde çözüyorum.. İyi günler....

Sana bu sorundan nasıl kurtulacağının sırrını vereceğim.🙂
Şimdi gidiyorsun güzelce Gusül abdestini ve ardına normal abdestini alıp bir güzel nafile , şükür yada vakit namazlarını kılıyorsun ve namaz bitiminde Allah'a dua ediyorsun " Allahım beni bu ailenin kötü düşüncelerinden beni koru bana rahatlık ve huzur ver " amin diyorsun . Ve sorunun çözüldüğünü izliyorsun 😇 Tek gerçek yöntem, ben sorunlarımı bu şekilde çözüyorum.. İyi günler....
Yapıyorum, namazımı 5 vakit kılmasam da günde 2-3 vakit en az kılıyorum. Dua ediyorum. İnşallah geçer.

Bilgisayar bağımlısı olabilirsin sürekli PC vakit geçirmek doğru değil. Farklı özelliklerini de keşfedebilirsin. Bunlar sorun değil kavga eden sen değilsin. Üvey evlat bile sanacaksın kendini :) bu yaşın verdiği olgunluk. Sorumluluk sahibi olmanı istiyor. Emin ol ben yuvalarda kaldım. Ailem yanımda olsa da benle kavga ETS'e keşke. Hayattın değerini büyüdükçe öğreneceksin. İntihar etmek çözüm değil. Ben çok denedim. Geçliğin tadını çıkar. Ailene zorluk çıkarma velet.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar bağımlısı olabilirsin sürekli pc vakit geçirmek doğur değil. Farklı özelliklerini de keşfede bilirsin. Bunlar sorun değil kavga eden sen değilsin. Üvey evlat bile sanıcaksın kendini :) bu yaşın verdiği olgunluk. Sorumluluk sahibi olmanı istiyor. Emin ol ben yuvalarda kaldım. Ailem yanımda olsada benle kavga etse keşke. Hayattın değerini büyüdükçe öğreniceksin. İntihar etmek çözüm degil. Ben çok denedim. Geçliğin tadını çıkar. Ailene zorluk çıkarma velet.
Velet demenizi şaka olarak alıyorum :) . Üvey evlat gibi hissettiğim oluyor kendimi.

Uygunsuz Üslup
Ne boş bir insansın. Ne gereksiz bir trollsün. Ne kadar işsizsin. Firman var programlama yapıyorsun ama 16 yaşındasın ve ailenle aran iyi değil ölmek istiyorsun. Neyse daha fazla konuşmayacağım.

Ne boş bir insansın. Ne gereksiz bir trollsün. Ne kadar işsizsin. Firman var programlama yapıyorsun ama 16 yaşındasın ve ailenle aran iyi değil ölmek istiyorsun. Neyse daha fazla konuşmayacağım.
Merhaba arkadaşım. Troll falan değilim. Firmam var ancak firmam olduğundan dolayı ölmek isteyemez miyim ve ya ailem ile ilgili problemlerim olamaz mı ? Ve bunun işsizlikle ne alakası var ?

Şöyle bir şey dene, diğer arkadaşlar çok güzel yazmışlar hepsini dene, sonra şöyle söyle ileride çoğu şeyin yazılımla ilgili ve bağlantılı olacağı okumak istediğin bölümünde (eğer gerçekten böyle ise) bilgisayar ve yazılımla ilgili olduğunu söyle şu an tecrübe kazanıyorum de( gerçekten tecrübe kazanıyorsan asla yalan söyleme) üniversite mezunu tecrübesiz eleman olacağına, üniversite mezunu tecrübeli eleman ol. Gerçekten kendi inandığın şey bu ise aileni de inandırabilirsin ve tekrar söyleyeyim kimseye hiçbir zaman asla yalan söyleme döner dolaşır ayağına dolanır.

Şahsen ben bilgisayarı severim ailem bilgisayar alınca (yıl 2008 lise 2 deydim) ilk yıl çok kızdılar başından hiç kalkmıyordum ders çalışmayı da hiç sevmem, dersi derste dinler evde de hiç çalışmazdım, ama notlarım iyiydi, (hatta bilgisayar geldikten sonra notlarım yükselmişti :D) çünkü hocalarımın ağzının içine girerdim neredeyse, bayan hocaların dersinde sapık damgası bile yediğim oluyordu, hocayı dikizliyorum diye :D.

Şöyle bir şey dene, diğer arkadaşlar çok güzel yazmışlar hepsini dene, sonra şöyle söyle ileride çoğu şeyin yazılımla ilgili ve bağlantılı olacağı okumak istediğin bölümünde (eğer gerçekten böyle ise) bilgisayar ve yazılımla ilgili olduğunu söyle şu an tecrübe kazanıyorum de( gerçekten tecrübe kazanıyorsan asla yalan söyleme) üniversite mezunu tecrübesiz eleman olacağına, üniversite mezunu tecrübeli eleman ol. Gerçekten kendi inandığın şey bu ise aileni de inandırabilirsin ve tekrar söyleyeyim kimseye hiçbir zaman asla yalan söyleme döner dolaşır ayağına dolanır.

Şahsen ben bilgisayarı severim ailem bilgisayar alınca (yıl 2008 lise 2 deydim) ilk yıl çok kızdılar başından hiç kalkmıyordum ders çalışmayı da hiç sevmem, dersi derste dinler evde de hiç çalışmazdım, ama notlarım iyiydi, (hatta bilgisayar geldikten sonra notlarım yükselmişti :D) çünkü hocalarımın ağzının içine girerdim neredeyse, bayan hocaların dersinde sapık damgası bile yediğim oluyordu, hocayı dikizliyorum diye :D.
Sizin lise yıllarınız komikmiş :D . Ailemi inandıramıyorum ancak. Yazılım dillerinin çoğunu biliyorum. Python olsun, C++ ve ya C olsun. Kendimi her geçen gün geliştirmeye devam da ediyorum. Ancak ailem inanmıyor işte. Sıkıntı da orada.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı