Ailem LGS Sınavını Kazanamadığım İçin Bana Baskı Uyguluyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de 406 aldım, istediğim okula yerleşemedim. Babam az baskı yapmadı. Ne oldu: hiç bir şey! Gittiğim okul kötü mü, hayır! Sadece "Fen lisesi mükemmeldir!" denilen saçma sapan bir fikir yüzünden. Hatta burada iki tane fen lisesi var. Biri gerçekten mükemmel. Ona lafım yok ancak diğeri yüzdelik dilimi %8 ile kapattı. Ve de bana "fen lisesi" ne gitmedim diye baskı yaptı tüm komşular. Ben de onlara inat şöyle dedim: "Beyninize format atın!". Bazen dik kafalı ve uslanmaz olmak gerekiyor. Sözünü esirgeyip boyun eğme! Biraz (iyi şeylerle) kafanı dağıt. İlgi alanlarına yönel. Ben müzik dinlemeyi çok severim. Sabahtan akşama kadar müzik dinledim. Elektronik eşyaları tamir etmeyi severim. Bilgisayarcının yanında çalışmaya başladım. Gayet iyi geldi. Kendine iyi gelen şeyleri yap ki terapi gibi olsun. Bir tek kendi seçtiğin yollardan gidersin. Seçtiğin yolun hep bahtı açık olması dileğiyle...

Çok yanlış bir bakış açısı. Herkesin Matematiği iyi olmak zorunda değil. Herkes doktor, mühendis, avukat da olmak zorunda değil. Spor yeteneği olan, müzik ile ilgilenen ya da görsel sanatlarda başarılı olan öğrenciler ne yapacak? İşte buna at yarışı diyoruz. Öğrenciler en enerjik yıllarını günde 5-6 saat kadar çalışarak geçirmek zorunda değil.
Bravo! Benim teknolojiye ilgim var, LGS'de teknoloji soruyorlar mı? Bence herkes ilgi alanında bir proje sunmalı. Projeye göre bir sınıflandırma yapılmalı
Azarlamaları dışında sıkıntı yok.
Dediğim gibi, kafanı dağat. Tak kulaklığı kulağına, araba tamir etmeye başla.

Ben de 406 aldım, istediğim okula yerleşemedim. Babam az baskı yapmadı. Ne oldu: Hiçbir şey! Gittiğim okul kötü mü, hayır! Sadece "fen lisesi mükemmeldir!" Denilen saçma sapan bir fikir yüzünden. Hatta burada iki tane fen lisesi var. Biri gerçekten mükemmel. Ona lafım yok ancak diğeri yüzdelik dilimi %8 ile kapattı. Ve de bana "fen lisesi" ne gitmedim diye baskı yaptı tüm komşular. Ben de onlara inat şöyle dedim: "Beyninize format atın!". Bazen dik kafalı ve uslanmaz olmak gerekiyor. Sözünü esirgeyip boyun eğme! Biraz (iyi şeylerle) kafanı dağıt. İlgi alanlarına yönel. Ben müzik dinlemeyi çok severim. Sabahtan akşama kadar müzik dinledim. Elektronik eşyaları tamir etmeyi severim. Bilgisayarcının yanında çalışmaya başladım. Gayet iyi geldi. Kendine iyi gelen şeyleri yap ki terapi gibi olsun. Bir tek kendi seçtiğin yollardan gidersin. Seçtiğin yolun hep bahtı açık olması dileğiyle...

Hangi şehirde oturuyorsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı