Ailem LGS Sınavını Kazanamadığım İçin Bana Baskı Uyguluyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Staylezz ironi: Yani tersini ima etme sanatı bkz. Tecahulüarif (!) İle gösterilir.

Konuyla alakası yok ama, BKZ ne demek?
Bu arada konuya gelecek olursak keşke yasuo oynamak yerine ders çalışsaydınız birazcık. :D.
Neyse şaka bir yana evden kaçma arkadaşında dediği gibi elinde sonunda yine geleceksin :D.

Sakın evden kaçma! İti var kopuğu var sonuçta. Ailen senin fikirlerini ciddiye almıyor gibi görünebilir. Ama onlar senin geleceğini düşünüyor. Ne olacak? İndir en sevdiğin müzikleri, sabahtan akşama kadar dinle. Otur yatağına hayaller kur. Kısacası kafanı dağatacak şeyler yap. Ancak lise senin için köprüden önce son çıkış. Lisede çalışmaya bak. İyi bi' üniversite kazanınca emin onlar senden fazla sevinecek "Çocuğumuz geleceğini garanti altına aldı!" diye. Azıcık sabret.
Kazansaydın. Baskı yemezdin suç sende.
Nasıl böyle saçma fikirlere kapılıyorsunuz anlamıyorum. Anlaşılan hiç böyle şeyler yaşamamışsınız.

Daha hayatının baharında tabiri caizse toyken yapılabilecek en büyük hatalardan birisi;
* Evden kaçtın en fazla nereye gidebilir ne yer ne içer barınma ihtiyacını nasıl karşılarsın
* Baktılar çaresizsin aklına gelmeyecek en kötü yollara teşvik ederler ( sahipsizlik kötüdür )
* Terör örgütünün bir bakmışsın elin kalem tutacakken silah vermişler.
* Bir bakmışsın bir kuvette uyanır ya da uyanamayabilirsin ( organ mafyası )
* Dilencilik yaptırırlar.

Şimdi git güzelce ailenle kucaklaş onlara sarıl sımsıkı dışarda senin gibi düşünüpte anasının babasının kokusunu özleyen yüzbinlerce çocuk var

Beğeninde belki bir şeyler dank eder.

Sorması ayıp ama, özel okula ne kadar para verdiniz?
Edit sanayi de hangi meslekle meşgulsünüz bir de merak ettim de.
Bu arada cidden taktir ettim 13 yaşında sanayi de çalışmak iyi bir şey en azından hayatı öğrenirsin.

İster 13 ol ister 15 sınava çalışılıp çalışılmayacağını bilmiyor musun? Kardeşimde bu sene sınava girdi (2007) 0.97'ye girdi 18 yaşındakiler bile üniversite sınavına çalışmazken burada boş konuşmaya devam ediyorsunuz.
Haklısın eğitim sistemimiz çok iyi, Amerika bizi kıskanıyor.
@Staylezz kardeşine bir ara söyle, şey kelimesinin ayrı yazıldığını öğretsin :)

Evden kaçmayı düşünüyorum, sizce nasıl kaçabilirim? Benim fikirlerimi hiç ciddiye almıyorlar. Beni umursamıyorlar, siz de evden kaçmam doğru bir şey mi?
Tüm liseler aynı ben bunu anladım. Fen lisesinde okuyan arkadaşım çok rezil bir ortalamayla geçerken Meslek lisesinde okuyan arkadaşım oldukça iyi bir ortalamayla sınıfı bitirdi. Demek istediğim hangi liseye gittiğin önemli değil önemli olan kazandığın üniversite ve üniversite sınavından aldığın puan. Üniversite senin mesleğini belirleyecek, lise değil!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı