Ailem okula çağrıldı

356463

Hectopat
Makaleler
7
Okuldaki sosyal hocamın doğru olmayan hal ve hareketlerinden -tercihlerimizi kontrol etme, demotive edici sözler, geride olmamızın sebebini biz olarak göstermesi- "kamu denetimi kurumuna" şikayetçi olmuştum. Geçen sene eylül ayında beni aradılar ve konuştular. Bende okulda olduğum için konuşamadım. Evime bir belge geldi. Karar hakkında. Ancak bu gün okul müdürü annemi aradı. Yarın okula müfettişlerin geleceği ve öğretmen ile beni dinleyeceklerini söylediler. Açıkçası çok korkuyorum. Ailem hoca ile konuşmuştu 1 sene önce ama hala aynı. Rahatsızlığımı dile getirdiğim için yargılanır mıyım? Yanlış bir şey mi yaptım?

Okuldaki sosyal hocamın doğru olmayan hal ve hareketlerinden -tercihlerimizi kontrol etme, demotive edici sözler, geride olmamızın sebebini biz olarak göstermesi- "kamu denetimi kurumuna" şikayetçi olmuştum. Geçen sene eylül ayında beni aradılar ve konuştular. Bende okulda olduğum için konuşamadım. Evime bir belge geldi. Karar hakkında. Ancak bu gün okul müdürü annemi aradı. Yarın okula müfettişlerin geleceği ve öğretmen ile beni dinleyeceklerini söylediler. Açıkçası çok korkuyorum. Ailem hoca ile konuşmuştu 1 sene önce ama hala aynı. Rahatsızlığımı dile getirdiğim için yargılanır mıyım? Yanlış bir şey mi yaptım?
Rahat ol ve şikayetini anlat.

Eğitim sistemi pek etkili çalışmıyor maalesef daha doğrusu devletin hiçbir kurumu doğru çalışmıyor. Denetleme mekanizması da çalışmayacaktır, müffetiş beye bir şeyler ikram edilir ve geçer. Sorununuza bir çözüm çıkmaz aynı şekilde size de bir zarar gelmez. Çünkü disiplin cezaları veya öğrencilikten atılmak için bir suç işlememişsiniz. Sözlerinizin arkasında durun ve unutmayın müffetişi siz çağırdınız kendisinden korkmanızın bir anlamı yok.

Neden korkuyorsun ki yukarıda söylediklerini müfettişlere de anlat eğer müdür veya hoca sana laf söyler bir şey yaparsa gene şikayet et :)!

Geri
Yukarı