İstediğim okula gidebilirim ama ailem istemiyor

228522

Kilopat
Makaleler
4
Hep istediğim bir fen lisesi vardı, her zaman o okulu istedim. Şu an orayı kazanabilecek bir dilimdeyim ama ailem istememeye başladılar. Önceden hep burayı kazanırsam çok iyi olacağını söyleyip duruyorlardı, burayı kazanmayı çok istiyordum. Şu an tüm yakınlarım, akrabalarım oraya gideceğimi ve hedefime ulaştığımı düşünüyor. Ailem hep orayı isterken bir anda istememeye başladılar. Yatılı kalacağım ama her hafta sonu büyük annemin evine gideceğim, orada arkadaşlarımla ve yakınlarımla görüşeceğim. Hep bunu istemiştim fakat ailem istemez oldu :(. Ailem 1 yıl sonra memleketimize tayin isteyecek, yani ben sadece 9. sınıfı onlardan ayrı okuyacağım. Ailemi nasıl ikna edebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrı yaşamak istemiyorlar bence.

Fark etmez.

Evet, bu yüzden göndermek istemiyorlar.

Açıkçası ayrı yaşamak hoş gelmiyor ama ben gitmek istiyorum. Ailemi özleyeceğimi biliyorum ama buradan kurtulmak istiyorum. 9. sınıfı burada okuyup 10. sınıfı başka ilde okumak istemiyorum.

Ailene geleceğini kendin şekillendirmek istediğini söyle. Eğer çok geri kafalı değillerse anlayış göstereceklerdir. Ben de ailemden uzak okudum. Bir süre sonra alıştılar. Hem alışamazlarsa nakil aldırma imkanın olduğunu söyle.

Aileniz yine yazdığınıza göre geri kafalı olmayan insanlar. Durumu adam akıllı açıklayın. Hep görüşürüz diyin, eğitimim için çok çok önemli diyin, fen lisesi kazanmışsınız sonuçta. Onları da anlamak lazım tabii ki ama durumu düzgünce açıklayıp anlayış göstermelerini beklemeniz en doğrusu olur. Peşini de bırakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı