Ailem ve oyunlara tepkisi

XivZ

Femtopat
Herkese merhabalar arkadaşlar. Hemen konuya gireyim, ailem PC oyunlarına tepkili. Normalde C++ C# gibi dillerle uğraşırım ama yeni yeni oyunlara başladım. Olaya geçince, yaklaşık 1 hafta önce kuzenimin ısrarıyla beraber oyun indirip oynadık. Babam bir anda odaya girdi ve "ne yapıyorsun oğlum" dedi. Ve ben afalladım. Evde elektrik işi vardı elektrikçi gelmişti babamda işlerle uğraşıyordu. Ben "baba kuzenim vardı onunla konuşuyordum" dedim. (Bu arada oyunu alt Tab'a çektim ben babam gelince bir anlık refleksle) babam "Ben gelince niye saklıyorsun" dedi. Ben zaten cevap veremeden çıktı. Sonra elektrikçi gitti ve hiçbir şey olmamış gibi bana normal davrandı (hatta çok mutluymuş gibi davrandı) sonra sofradayken o oyun neydi dedi. Bende baba işte interneti test ettim falan diye geçiştirdim. Babam "Eğer oyun oynayacaksan gel adam gibi konuş" dedi. Bende gizliden gizliye oynamak istemiyorum. Ne yapmalıyım arkadaşlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
(hatta çok mutluymuş gibi davrandı)
Elektrik tesisat işini hallettiği sıkıntıyı giderdiği için sevinçli seninle alakalı değil.

Konuya gelince. Tepki eğer baban en başta napıyorsun oğlum derken şaşkın değil de öfkeli ise anormal bir tepki onu söyleyeyim oyuna karşı böyle tepki veren bir ebeveyne bir şey anlatamazsın. Oyun oynayacaksan gel adam gibi konuş cümlesinin altında çok afedersin ama zihniyet geriliği yatıyor.

Ha senin hatan hiç mi yok? Oyunu niye saklıyorsun? Kuzeninle vakit geçirmek için oyun indirmişsin ve oynuyorsun, eğleniyorsun bunda bir şey yok. Dozunu da aşmadığını farzediyorum çünkü yazılım ile uğraşan insansın neyin ne olduğunu bilirsin. Oyunda umarım LOL, Metin2 veya Knight tarzı bir şey değildir. Hayatın boşa gitmesin sonra ne güzel programlama dili öğreniyorsun böyle güzel bir uğraşın yerine bomboş işlerle uğraşmıyorsundur inşallah. Bu üç oyuna benzer oyunlarla yani.

Çözüme gelince. Babana "Oyun oynuyorum" kelimesini dediğinde onun aklında senin aklına gelenden farklı bir şey canlanacağı hatta başka bir şey canlanmayacağı için oyunu açıklamana gerek yok. Kuzenimle vakit geçiriyorum canım sıkıldı biraz nefes alıyorum tarzında bir açıklama yapabilirsin.

Oyun oynamanın söylenmeyecek bir şey olduğunu zannetmiyorum.

Hangi oyun bu acaba, ben de merak ettim doğrusu. 🤔

Aslında olay hangi oyun olduğu değil. Babam genel olarak oyunlara karşı negatif :(
Elektrik tesisat işini hallettiği sıkıntıyı giderdiği için sevinçli seninle alakalı değil.

Konuya gelince. Tepki eğer baban en başta napıyorsun oğlum derken şaşkın değil de öfkeli ise anormal bir tepki onu söyleyeyim oyuna karşı böyle tepki veren bir ebeveyne bir şey anlatamazsın. Oyun oynayacaksan gel adam gibi konuş cümlesinin altında çok affedersin ama zihniyet geriliği yatıyor.

Ha senin hatan hiç mi yok? Oyunu niye saklıyorsun? Kuzeninle vakit geçirmek için oyun indirmişsin ve oynuyorsun, eğleniyorsun bunda bir şey yok. Dozunu da aşmadığını farzediyorum çünkü yazılım ile uğraşan insansın neyin ne olduğunu bilirsin. Oyunda umarım LoL, Metin 2 veya Knight tarzı bir şey değildir. Hayatın boşa gitmesin sonra ne güzel programlama dili öğreniyorsun böyle güzel bir uğraşın yerine bomboş işlerle uğraşmıyorsundur inşallah. Bu üç oyuna benzer oyunlarla yani.

Çözüme gelince. Babana "oyun oynuyorum" kelimesini dediğinde onun aklında senin aklına gelenden farklı bir şey canlanacağı hatta başka bir şey canlanmayacağı için oyunu açıklamana gerek yok. Kuzenimle vakit geçiriyorum canım sıkıldı biraz nefes alıyorum tarzında bir açıklama yapabilirsin.

Babam sinirli değildi ama biraz şaşırmıştı. Zaten abartmıyorum :) derslerimde iyi neden böyle yapıyor acaba?
Tavsiyeleri bekliyorum :)

Son düzenleme:
Yaşın kaç? Uygunsuz seyler görürsün diye mi istemiyor acaba.

Yok reis 7.sınıfım 8. sınıfa geçeceğim inşallah. Şimdi konuşmayı düşünüyorum. Cesaretimi topladım. :) durumu yazarım.
Arkadşlar babamla konuştum. Gayet olumlu tepki verdi. Hatta kendisi gençlik yıllarında Half-Life oynarmış. Herkese teşekkürler...
Arkadaşlar aslında babanızla konuşursanız her şeyin çözümleneceğini görürsünüz :) ben hiç böyle düşünmemiştim :) korkmayın konuşun :)
Bence açık açık konuş. Hatta oyunlarda neler yaptığını göster. (Ben kızmasınlar diye zamanında 1.8 MC göstermiştim :D ) bence işe yarayacaktır.

Dün oyun oynarken geldi. Bana nasıl oynanıyor öğret dedi. Oynuyor şu anda. :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı