Ailem ve dershanemden bıktım

2019 yılında dershaneye gitmek bana pek mantıklı gelmiyor. Hali hazırda zaten okula gidiyorsun, seninle ilgilenen öğretmenlerin var ne diye dershaneye gidiyorsun ki? Okuldan geldikten sonra Youtube üzerinde ders anlatan kanallarla o gün okulda işlediğin konuları tekrar etsen sana çok daha faydalı gelir.

Bir çocuğun öğretiminin bu denli uzun sürmesini asla önermiyorum! Sevgili kardeşim, dersini çalış, zevk aldığın şeyleri yap. Çocukluğunu yaşamadan büyüyemezsin! Sana tavsiyem tamamı ile dersi bırakma, ama kitap da oku film de izle. Arkadaşlarınla dolaş en çok da. Esen kal.

Sana çok net bir şey söyleyeyim aynı şeyleri bende yaşadım. Ama maalesef ki sistem bu şekilde çalışıyor. Bazı kişiler yorumlarda "çocukluğunu yaşa!" tarzında öneriler vermiş kesinlikle dinleme ileride çok üzülürsün. Bugün dersleri salmaya başlar ve teknoloji yada herhangi bir şeye bağımlı olursan ileride anlarsın yaptığın hatayı. Şöyle bir ikilem vardır; ya gençken eğleneceksin ama okul bitip çalışmaya başladığın zaman sürüneceksin. Yada çok çalışıp sürünmeden sadece az da olsa sıkılarak gençliğinin başı bitecek fakat hayatın boyunca rahat edeceksin. Seçim tabi senin, ben çocukluğumu yaşamayı seçtim dersleri salladım ve bilgisayar başından kalkmadım bugün hala onun acısı çıkıyor, bugünkü aklım olsa senin çalıştığından iki kat fazla çalışırdım. Aileni dinle, bir de sana o kadar bilgisayar almayı bile teklif etmişler seni düşünmüşler, sana motivasyon versin diye. Bıktığın şeye bakar mısın? millet ne sorunlar yaşıyor? hayatı boyunca yatağa bağlı yaşayan insanlar var, eli kolu olmayan insanlar var, bu tarz insanlar bile çaba gösterip hayata tutuyor iken senin bıktığın şey nedir? Gerçek bir sorun yaşamadığın sürece bunlar sana zor şeyler gibi gelecektir ama emin ol çok şanslısın. Bence aklını başına topla ve bu kadar şanslı olduğun için şükret ve neti bırakıp derslerine odaklan. Gerektiğinde özel dersler al ailen bunu da sağlar anlamadığın olursa aç internetten oku öğren.

Sıkma canını, sabrın sonu selamettir.

Bence durumunu iyice düşün, varsa sevdiğin bir hocan ya da ailenden biri ona derdini anlat. Ben senin yerinde olsam hangi derslerim zayıfsa onlara özel ders alırdım. Dershaneye gitmezdim. Tabi işin ekonomik kısmı var ama 12-13k pc istemiyorum diyorsan yapılabilecek bir şey.

Ben sabah 6'da okula girip akşam 8 9'da çıktığımı biliyorum. Zor, kimse kolay olacak demiyor zaten. Iyi bir okul, iyi bir eğitim, iyi bir kariyerin yolu çok ve dogru calismaktan geçiyor. Yapacak bir şey yok. Birkac yıl disini sıkacaksın, 50 yıl rahat edeceksin :)
65 yaşına gelince parayı ne yapsın elden ayaktan gitmeye başlıcak

kendine nasıl zaman ayırıyorsun anlamıyorum. sadece okula gitmen bile senin için daha iyi, dershaneye para vereceklerine o para ile gezseniz eğlenseniz daha iyi. hayatını kurtarmak istiyorlar anlıyoruz ama bu günlerin senin için en önemli yılların eğlenmene bak

Zamanında üniversite sınavına hazırlanırken dersim 8.30da başlıyordu ben 5 de kalkıp test çözüp okula öyle gidiyordum bu birazcık alışkanlık birazcık gelecek kaygısı şeklinde düşünebilirsin. Sen sınava hazırlanırken şu an senin rakiplerinde okula ve dershaneye gidiyorlar o yüzden sadece sen zorlanıyormuşsun gibi düşünmene gerek yok :) kim daha planlı programlı olursa o daha başarılı oluyor. Şimdiki ismiyle LGS olsun üniversite sınavları olsun zeka ile alakası olmayan sadece düzenli çalışanın kazandığı başarılı olduğu sınavlar benim gözümde :) Birazcık sabredersen ilerde iyi ki zamanında 3-5 fazla soru çözmüşüm diyeceksin :D ve emin ol keşke daha çok çalışsaydım demenden daha iyi bir şey

Bir taraftan imkanı olmayıp dersaneye gidemeyen insanlar var.

Diğer taraftan ailesi tüm imkanları verip dersaneye gitmeyen insanlar var.

Bu imkanları kullanmayı bilmeyen insanlar en kötüsü.

Ailen sana imkan vermiş. Git o imkanları kullan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı