Aileme belge alamayacağımı nasıl söylemeliyim?

pumour

Decipat
Makaleler
1
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 7500F - Asus Dual Rtx 4060 Ti 8 GB - 24INC 165HZ 1 MS G24F-2 MONİTOR
Selam arkadaşlar, ben 10. Sınıf lise öğrencisiyim, aslında benim derslerim 10. sınıf öncesine kadar gayet iyiydi, 9. sınıfta ilk dönem takdir aldım 2. dönem ise küsurat ile takdiri kaçırıp teşekkür aldım. Ama 10. sınıf biraz zorlayıcı oldu. En zorlayan derslerden biri olan fizikten de ilk sınavdan 37 ikinci sınavdan 50 aldım, hoca da sözlülere 50 verince 46,75 ortalama ile dersten kaldım, hocayla konuşup notumu arttırmasını istedim ama hoca reddetti, bunun sonucunda da belge alamayacağım. Ailem bu belge işine biraz takıntılıdır, onlara belge alamayacağımı nasıl açıklayabilirim? Yardım eder misiniz?

Bunun öylesi böylesi yok, zaten önemsiz bir şey, alamıyorum de geç. Asıl önemli olan derslerine çalışıp sınıfta kalmaman.

Ben 11 almıştım fizikten ama bir şekilde geçtim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanında çoğu öğrencinin derdi olmuştur bu durum yumuşatmanın yolu yok söyleyeceksin 1-2 hafta teknolojik aletlere dokunmak kısıtlanır sonra işler düzelir.

Belgenin hiçbir önemi yok. Gelecekteki meslek hayatınızda hiçbir işinize yaramayacak. Ailenizin belge alıp almadığınızı önemsemesi bile bir hata.

Şöyle boş konulara anında cevap gelirken benim son açtığım konu dahil yandaki birçok konuya hiç bakılmaması bile kötü, kitle eskisi gibi değil.

Selam arkadaşlar, ben 10. sınıf lise öğrencisiyim, aslında benim derslerim 10. sınıf öncesine kadar gayet iyiydi, 9. sınıfta ilk dönem takdir aldım 2. dönem ise küsurat ile takdiri kaçırıp teşekkür aldım. Ama 10. sınıf biraz zorlayıcı oldu. En zorlayan derslerden biri olan fizikten de ilk sınavdan 37 ikinci sınavdan 50 aldım, hoca da sözlülere 50 verince 46,75 ortalama ile dersten kaldım, hocayla konuşup notumu arttırmasını istedim ama hoca reddetti, bunun sonucunda da belge alamayacağım. Ailem bu belge işine biraz takıntılıdır, onlara belge alamayacağımı nasıl açıklayabilirim? Yardım eder misiniz?

Önce annene sonra babana ayrı ayrı anlat. Bu dersler yüzünden bu dönem belge alamayacağımı ama ikinci dönem belge almak için çalışacağını söyle.

Dostum lisede okuyorum bende 12.sınıfım,9-10-11 de belge getiremedim. Çoğuda mesela 69 puanda kaldı. Öğretmenlerim benim gibi kalan öğrencilere yardım etmek yerine yalaka olan kişilere yardım ediyor. Ailene bu dönemki karnem sizlere layık değil ama ikinci dönem düzeltip getirebilirim. Diye bilirsin olumlu karşılarlar tahminimce.

Belgenin hiçbir önemi yok. Gelecekteki meslek hayatınızda hiçbir işinize yaramayacak. Ailenizin belge alıp almadığınızı önemsemesi bile bir hata.
Yakın gelecekteki YKS vb. sınavlarda işe yarayabilir ki belge alması OBP'sinin iyi olduğu anlamına gelir. OBP de sınavda çok olmasa da ciddi bir hedefi varsa önemli bir kriter. 🫠

Selam arkadaşlar, ben 10. Sınıf lise öğrencisiyim, aslında benim derslerim 10. sınıf öncesine kadar gayet iyiydi, 9. sınıfta ilk dönem takdir aldım 2. dönem ise küsurat ile takdiri kaçırıp teşekkür aldım. Ama 10. sınıf biraz zorlayıcı oldu. En zorlayan derslerden biri olan fizikten de ilk sınavdan 37 ikinci sınavdan 50 aldım, hoca da sözlülere 50 verince 46,75 ortalama ile dersten kaldım, hocayla konuşup notumu arttırmasını istedim ama hoca reddetti, bunun sonucunda da belge alamayacağım. Ailem bu belge işine biraz takıntılıdır, onlara belge alamayacağımı nasıl açıklayabilirim? Yardım eder misiniz?
Ben 10.sınıfı geçseydim zamanında belge almasaydım babam evi üstüme yapardı.

Yakın gelecekteki YKS vb. sınavlarda işe yarayabilir ki belge alması OBP'sinin iyi olduğu anlamına gelir. OBP de sınavda çok olmasa da ciddi bir hedefi varsa önemli bir kriter. 🫠

Puanın yüksek olması önemli. Belge değil. 90 alıp belge almamasımı daha iyi yoksa 85 alıp belge almasımı daha iyi?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı