Aileme kendimi kanıtlamak istiyorum

Babanin senin olmani istediği bir meslek var mı ( doktorluk falan ) varsa oradan gir baba ben boyle olmak istiyorum de tabii bunu demeden önce de soyleyecegin cümleler uzerine bayağı bir pratik yap seni kuçumseyip senden doktor olur mu diye gulurse biraz sende gul calisarak olur falan de bayagı aşağılarsada çalışacağım baba falan soyle yalniz ses tonun yuksek olmasın
Hayır benden bir meslek istemiyor babamda ailemde ama kendim istiyorum.

Profesyonel yardım al.
Almayı düşünüyorum.

Sırf sana cevap yazmak için PC'den girdim. Dostum yalnızken kendi kendine konuş bol bol ve kekeme için psikolog veya hangi bölüm ise oradan randevu al git. Ailen dahil kimseye kendini kanıtlamak zorunda değilsin. Ama kekemeyi azaltarak onlara en önemli şey olan başarını ve mücadeleni göstermiş olursun. YouTube'da bunu azaltmaya yardımcı olacak videolar vardır eminim. Şimdi gelelim hayatını belirleyecek olan kariyer meselesine. 2022 dünyasında potansiyeli olan birinin bu potansiyelini sanayide heba etmesini istemem. Bende sanayide çalıştım 5 yıl iğrenç bir yer. Matematiğim vs. kötüydü temelden aldım harfli ifadeler bile bilmezken şu an TYT matematik çalışıyorum. Dostum sanayide değerli zamanını çöpe atmaktansa otur evde matematik çalış sanayide geleceğini çöpe atma.

Onu ciddiye almıyorlar anlamamaktan ziyade. Çünkü anlamak isteseler anlarlardı.
Çok teşekkür ederim ve çok haklısın. Çünkü konuşma için ne yapılacağını biliyorum çok araştırdım ve gittiğim merkezlerden bana işe yarayanları birleştirip bir sistem oluşturdum sadece onu uygulamak kaldı. Cidden potansiyelim olduğunu düşünüyor değilimde deneyeceğim çünkü sanayi kötü bir yer kötü alışkanlıklara mağruz kalıyorum. Bunu aileme anlatacağım, çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı