Ailemin kripto paraya kumar demesi

Evet kumar aslında fakat yasal diyorlar. Bence yasaklanmalı kumardan farkı yok. Eğer yatırımı çalışarak kazandığınız parayla kaldıraçsız şekilde dolara yatırım yapıyormuş gibi kripto paralara yatırım yaparsanız hem dini açıdan hem kanuni açıdan doğru olur bence.

Diyanetin Lafina mi inaniyorsun :D.
Neyin lafına inanalım? Kumar işte bildiğin şans olayı ya artar ya düşer bakmaya bile gerek yok bence.

Çok dini biri gibisin sorum var babamı nasıl bu konuda sakinleştirebilirim?

Lafın gelişi anlamında babam yaşlı sağlığını hiç önemsememekte.

Çok dini bilgiye sahip değilim tavsiyem ise örneğin bu konuyu anlatırken sakin ve kibar bir dille anlatmanız tamamen ikna olmasa da katkısı olabilir şu an aklıma başka bir şey gelmiyor.

Evet kumar aslında fakat yasal diyorlar. Bence yasaklanmalı kumardan farkı yok. Eğer yatırımı çalışarak kazandığınız parayla kaldıraçsız şekilde dolara yatırım yapıyormuş gibi kripto paralara yatırım yaparsanız hem dini açıdan hem kanuni açıdan doğru olur bence.

Neyin lafına inanalım? Kumar işte bildiğin şans olayı ya artar ya düşer bakmaya bile gerek yok bence.

Şans olayı değildir sadece piyasa takipi ve bir sürü şeylere dayanmaktadır.

Peki bu durumda olsaydın tavsiyen nedir babam çok inatçıdır.
Ben de annemin adına böyle bir işe girişecektim babam yüzünden ben dede olmadı. 18 yaşına girince gir hiç bir zaman geç değil. Babana bir video hazırla veya edit programlarından onu izlet tanıtımını filan. Belki ikna olur ama boşver bence annenle baban kavga etmesin.
Borsaya girsene helal hisselere. Ailen madem bu kadar takıyor git katılım endeksine uygun olanlara bak.
Kripto para daha karlı sanırsam.

Yeni konular

Geri
Yukarı