Ailemin kripto paraya kumar demesi

Ailenizin buna karşı çıkma sebebi dini sebeplerse ki başka bir sebep göremiyorum, tam haksızlar diyemeyiz. Ben bir Müslüman değilim ancak İslam'da emek verilmeden kazanılan kazanç haramdır.

Geçmişte bu şekilde değil de farklı bir olay yaşamıştım baban sinirliyken bu konuları açma sakin ve keyifli olduğu zamanlarda konuş ama işe yararmı bilemem.

Bilmiyorum.

Ailenizin buna karşı çıkma sebebi dini sebeplerse ki başka bir sebep göremiyorum, tam haksızlar diyemeyiz. Ben bir Müslüman değilim ancak İslam'da emek verilmeden kazanılan kazanç her türlü haramdır.

Emek verilmeden mi? Dostum her şeyi araştırıp ona göre yapıyorum hiç zarar etmedim bile.

Ailenizin buna karşı çıkma sebebi dini sebeplerse ki başka bir sebep göremiyorum, tam haksızlar diyemeyiz. Ben bir Müslüman değilim ancak İslam'da emek verilmeden kazanılan kazanç her türlü haramdır.

Her türlü demek ne kadar doğru bilemiyorum. Elinizde tuttuğunuz altının değerlenmesini engelleyemezsiniz sonuçta. Arz talep zincirinde bazı maddeler zamanla değer kazanabiliyor.(döviz, altın, gümüş vs.)

Emek verilmeden mi? Dostum her şeyi araştırıp ona göre yapıyorum hiç zarar etmedim bile.
Zarar etmenin/etmemenin hiçbir önemi yok.
Her türlü demek ne kadar doğru bilemiyorum. Elinizde tuttuğunuz altının değerlenmesini engelleyemezsiniz sonuçta. Arz talep zincirinde bazı maddeler zamanla değer kazanabiliyor.(döviz, altın, gümüş vs.)
Doğru, faiz girmediği sürece döviz/altın gibi şeylerde sorun yok. "Her türlü" ibaresini kaldırdım bu sebeple.

Geri
Yukarı