Ailenin işe gir baskısı

Hocam selamlar,

Öncelikle yaşım büyük değil hayat tecrübem nirvana değil ama tavsiye vermek isterim: askere gidin MSÜ geçip subaylık veya yedek subay olun sonra nato sözleşmeli asker olursanız 4200tl rütbenize göre düzgün para alırsınız sonra para biriktirin emekli olunca ev alır araba alırsınız zaten hükümet askerlere ve asker emeklisi kişilere fazlaca yardım ediyor spor alt yapım var demişsiniz düşünün bence, artık evden çıkın o ev içerisinde size huzur yok onlar sizin çalışıp onların borcunu ödemenizi bekliyor aileniz olsa bile kendinizi ezidrmeyin ayrılın asker olun veya ilgili olduğunuz mesleği yapın.

Ayrıca, para kazanmak işi zor değil meslek tecrübeniz varsa düzgün bir iş arayın bence.

Onlara zıt ol kendini geliştir ardından njet aile de onlara ( njet fince de hayır demek )

Kanka o zaman ailene yük olmadan bir iş bulup çalışıp kendi paranı kazanacaksın, boş zamanlarında kendini geliştiriceksin bunu yapıp iyi yerlere gelen çok insan var. Biraz düşünürsen onlarda bu yaşına kadar seni büyütüp bakıyor 20 yaşına gelmişsin hale onlara muhtaçsın? Bence hiç durmadan kendine bir iş bulmaya bak iyi kötü.

Son düzenleme:
@351633'nin dediği gibi bence asker olun. İyi bir subay olursanız paraya para demezsiniz. Hem maddi hem manevi değeri büyük askerliğin.

Biraz üzerinden zaman geçti bu gönderiden sonra biraz yol aradım kendime bilgisayar üzerinden kazanmaya başladım epey iyi paralar kazanıyorum şu süreçte ne kadar devam eder bilmiyorum ama ailem epey bağlandı. 2 aydır evin tüm masraflarını ben karşılıyorum ve dediğim gibi tüm her şeyi gerçekten bana yüklediler.
Yaşın gelmiş tabii gidip çalışcaksın diyen arkadaşlar umarım anlamıştır.
Mevzu çalısmak değil ailenin tüm yükü senin sırtına yüklemesi ve şu an da o durumdayım kendime üst baş almadan tüm cebimdeki parayı veriyorum, zorla alabileceklerinden değil, artık kendimi onlara kanıtlayıp şu yükten kurtulmak istiyorum.

Konuyu saptırmadan meraktan soruyorum bilgisayar üzerinde hangi işe başladın? Güzel paralar kazanıyorum dedin belki bizde örnek alırız.

Konuyu saptırmadan meraktan soruyorum bilgisayar üzerinde hangi işe başladın? Güzel paralar kazanıyorum dedin belki bizde örnek alırız.

MMORPG oyunlarında item, para satışları yapıyorum piyasa bağlı bir şey bazen 100 bazen 500 TL günlük alıyorum.

Onlar seni dünyaya getirdiyse onların sana bakması gerekiyor. Elon abimin şöyle bir sözü vardır:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…