Ailenin maddi sıkıntıları varken ne yapılır?

ErrorCorrection

Decipat
Ailem borç harç bir ev aldı. Evin konumu biraz kötü (mahalle biraz tehlikeli) ve ev biraz küçük ve 15 yıllık bir ev.
Neyse sorun şu ki ailem biraz fazla borç aldı. Babam emekli olduğu için kazandığı para çok az. Annem de çalışıyor ve anneme çok acıyorum. Kadın kendini harap ediyor her gün. (annem çocuk bakıcılığı yapıyor ama çok yorucu oluyor ve hakkettiği kadar kazanmıyor)
Ve annemin bu halini gördükçe ders çalışasım da gelmiyor.

Bu sene sınav senem (YKS) ve bu sene bir üniversite kazansam bile 5 yıl sonra işe atılacağım. Bu süre de zaten ailem ev borçlarını öderken hayatlarını mahvetmiş olacaklar. Bunları hatırlayınca her şey boş geliyor. Ne ders çalışasım geliyor, ne de başka bir şey.

Biraz fikir verir misiniz? Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ailem borç harç bir ev aldı. Evin konumu biraz kötü (mahalle biraz tehlikeli) ve ev biraz küçük ve 15 yıllık bir ev.
Neyse sorun şu ki ailem biraz fazla borç aldı. Babam emekli olduğu için kazandığı para çok az. Annem de çalışıyor ve anneme çok acıyorum. Kadın kendini harap ediyor her gün. (annem çocuk bakıcılığı yapıyor ama çok yorucu oluyor ve hakkettiği kadar kazanmıyor)
Ve annemin bu halini gördükçe ders çalışasım da gelmiyor.

Bu sene sınav senem (YKS) ve bu sene bir üniversite kazansam bile 5 yıl sonra işe atılacağım. Bu süre de zaten ailem ev borçlarını öderken hayatlarını mahvetmiş olacaklar. Bunları hatırlayınca her şey boş geliyor. Ne ders çalışasım geliyor, ne de başka bir şey.

Biraz fikir verir misiniz? Ne yapmalıyım?

Part time bir işe girebilirsin belki garson olarak okuldan sonra vs ailene en kötü asgari ücret alıp destek çıkarsın.

Sınava çalışman en mantıklısı. Moralini bozmadan istikrarlı bir şekilde çalış.

Hocam açıkladım yukarıda. Kafamı derse veremiyorum ki. Ailemin bu halini gördükçe ders falan çalışasım kalmıyor.

Hocam şöyle yapsan daha mantıklı olabilir belki part time bir işten asgari ücret bile yeterli oluyor.

Benim de kafamda var aslında o. Ailemle konuşmayı planlıyorum bu mevzuyu.

Hocam açıkladım yukarıda. Kafamı derse veremiyorum ki. Ailemin bu halini gördükçe ders falan çalışasım kalmıyor.

Benim de kafamda var aslında o. Ailemle konuşmayı planlıyorum bu mevzuyu.

Garson olarak girebilirsen mükemmel olur veya ehliyetin varsa kurye olarak hem rahat hem de yorulmazsın ben aileme öyle destek olmuştum 1 2 sene.

Garson olarak girebilirsen mükemmel olur veya ehliyetin varsa kurye olarak hem rahat hem de yorulmazsın ben aileme öyle destek olmuştum 1 2 sene.

Hocam reşit değilim daha 17 yaşındayım. Kurye olarak alırlar mı?
Bir de yazılıma ilgim var. Python ve JS biliyorum. Acaba freelancer olarak çalışabilir miyim?

Hocam part-time çalışın. Yazılım dilleri biliyormuşsunuz. Dersten artan vakitleri müzik veya dizi-film eşliğinde freelancer olarak değerlendirebilirsiniz. Fiverr daha iyi olur. Eğer freelancer olarak başarılı olursanız part-time çalışmanıza bile gerek kalmayabilir. En mantıklı bu bence. Freelancer olmayı deneyin kesinlikle. Part-time işi de bulmaya çalışın. Garsonluk yaparsanız sizin açınızdan çok iyi olur. Barista da olabilirsiniz. Kuryelik için çok talep var. 17 yaşında alacaklarını sanmıyorum. Ehliyet vs. Uğraşmak istemezler. Gerçi veriyorlarmış galiba 16 yaş üstüne.

Hocam birde konu ile alakasız ama Python bu yazılım dillerini nereden öğrendiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı