Ailenin dağılmaması için ne yapılmalı?

Arkadaşlar merhaba. Öncelikle 14 yaşındayım liseye geçtim bu sene ve olayların en başını anlatayım size önce. Biz 8. sınıfın başında yani tam 1 sene önce annemle babamın tartışması sonucu annem kardeşim ve ben Ankara'dan Nevşehir'e taşındık ve orada 5 ay kaldık şubat'ta geri döndük aralık ayı gibiydi sanırım bir gece annem Ankara'ya gideceğini söyledi. Çok sinirliydi sonra ben de tamam deyip uyuyor gibi yaptım annem telefonda babamla konuşuyordu ve o kızı siliceksin ikinizi de öldürürüm falan dedi bende anladım tabii olay şöyle: Babamın yanında çalışan satış müdürü olan bir kadın varmış ve babama sosyal medyadaki fotoğrafların yorumlarında babamın adıyla hitap ediyormuş annemde kim bu demiş sonrasında babam da bir şey dememiş annemde o gece Ankara'ya gitti babamla döndüler sonrasında.

Babam 2 gün sonra geri gitti 1 ay falan sonra da biz Ankara'ya geri taşındık.
İlk haftalardı sanırım bir gece annem bağırıyordu bende baktım koridora birbirlerini tutmuş kavga ediyorlardı ne oldu diye sordum bir şey yok oğlum dediler sonra bende uyuyorum o zaman dedim odama gittim yine her şeyi dinledim.

Babam o kadınla aramda bir şey yok demiş anneme taşınmadan önce biz taşınınca da babam iş yerinden yolladı kadını annemde sorunu çözdük kafasında unutmuştu her şeyi neyse işte o kavga ettikleri gece yabancı bir numara babama "aşkım" yazmış WhatsApp üzerinden bunun üzerine o gece kadının yanına gitmişler falan neyse o günden sonra olay kapandı diye düşünüyordum neyse şimdi bugünlere dönelim.

Ben 10-15 gün önce babamın yanında çalışmaya başladım. O kadın yerine başkaları gelmiş neyse babamla sabah beraber gidiyoruz ve babamı sürekli yabancı bir numara arıyor babam onunla konuşacağı zaman yanımızda başkası varsa meşgule atıyor yoksa sesi kısıp konuşuyor numarayı aldım babam konuşurken ne yaptığımızı söylüyor yanımda o var diyor görüşürüz diyor telefonu kapatıyor. Ve hani bu kadar sık görüştüğü birini neden kaydetmez anlamıyorum aklıma sadece o aldattığı kadın geliyor yüksek ihtimalle de o.

Ben şimdi ne yapayım arkadaşlar? Annem de babam da yaşlanıyor ve bu saatten sonra yuvanın dağılmasını istemem kardeşim daha küçük ve onun annesiz ya da babasız kalmasını istemiyorum annemle konuşsam kavga ederler boşanırlar babamla konuşsam sinirli bir tip ne yapacağını tam bilemiyorum. Kadını arasam babama söyler babam yine bana bir şey yapabilir bilmiyorum çok kötü durumdayım. Sürekli bunu düşünüyorum annemin sevilmedigi bir evliliği devam ettirmesini de istemiyorum ama babamı da annemi de çok seviyorum :(

Güzel dostum bunun tek çözümü tamamen babanda bildiğim için söylüyorum; eğer annen babana şu andan itibaren kadını bırakmazsan bosanıyoruz derse ve baban anneni kaybetmekten korkmuyor ise o zaman iş bitmiş demektir zaten ama eger korkuyorsa işin ciddiye bindiğini anlayıp kadını bırakacaktır bu mesajı annene de göster ona göre babanla konussun tek çıkış bu "kısaca tüm iş babanda bitecek"

Hocam yaşınız itibari ile sizi çok ciddiye alacaklarını sanmıyorum. Bu nedenle aile büyüklerinize danışmanız gerekir - babaanne, anneanne, dede vesaire- onlara konuyu anlatın babam böyle böyle gizli gizli konuşuyor, sürekli kavga oluyor evde korkuyoruz deyin.

Bunun haricinde de kadına ulaşmanızın bir mantığı yok, babanızın evli olduğunu biliyordur ve bile bile buna devam ediyorsa eğer zaten ulaşsanız dahi bir fayda sağlamaz size.

Hocam sizi anlıyorum fakat emin olun ki boşanmak böyle durumlar için çok daha iyidir, her gün kavga gürültü olacağına, huzurunuz kaçacağına boşanmalarının size daha çok faydası olacaktır. Babanız eğer annenizi aldatıyorsa zaten sadece "baba" olarak saygınız kalır, insan olarak saygı duymazsınız. Bu nedenle siz ya aile büyüklerinize danışın ya da annenize bildirin ancak annenize bildirmeniz durumunda yine kavga gürültü olacaktır haberiniz olsun.
Kavga gürültü olmasına alıştım ama annemin üzülmesini istemiyorum. Aile büyükleri de babannem dışında vefat etti o da depremzede ulassam bile bişey yapmaz diye düşünüyorum

Anneme bunu nasıl anlatırım bilmiyorum ve öyle birşeyde ailenin dağılması söz konusu korkuyorum bu yüzden de

Sosyal medya hesabını bulurum adı soyadı var numarası da var ama babama anlatırsa babamın ne yapacağını bilmiyorum
Alt kısmı yeni okudum . En iyisi boşanmaları.

Anneme bunu nasıl anlatırım bilmiyorum ve öyle birşeyde ailenin dağılması söz konusu korkuyorum bu yüzden de

Sosyal medya hesabını bulurum adı soyadı var numarası da var ama babama anlatırsa babamın ne yapacağını bilmiyorum
Ailene karışmak gibi olmasın ama baban sana bu durumda söz söyleyemez çünkü söz konusu sizin geleceğiniz eğer baban sana birşey söylerse babana izah edersin baba kaygılarım vardı bazı şeylerden korkuyordum kadına söylemekten başka çarem yoktu dersin

Güzel dostum bunun tek çözümü tamamen babanda bildiğim için söylüyorum; eğer annen babana şu andan itibaren kadını bırakmazsan bosanıyoruz derse ve baban annendeni kaybetmekten korkmuyor ise o zaman iş bitmiş demektir zaten ama eger korkuyorsa işin ciddiye bindiğini anlayıp kadını bırakacaktır bu mesajı annene de göster ona göre babanla konussun tek çıkış bu "kısaca tüm iş babanda bitecek"
İş babamda bitiyor evet ve 15 yıllık evliler eğer bosanirlarsa suçlu elbette babam ama bir nevi benim anlatmam dolayı olacak ve bu beni çok üzer. Anneme değer verdiğini düşünüyorum anneme söylemeyi düşüneceğim.

Ailene karışmak gibi olmasın ama baban sana bu durumda söz söyleyemez çünkü söz konusu sizin geleceğiniz eğer baban sana bir şey söylerse babana izah edersin baba kaygılarım vardı bazı şeylerden korkuyordum kadına söylemekten başka çarem yoktu dersin.

Aynen öyle ama adam kadına takıntılı olduysa da cocuga zarar da verebilir gözü döndüyse artık sallamaz cocugu oldugunu.

Ailene karışmak gibi olmasın ama baban sana bu durumda söz söyleyemez çünkü söz konusu sizin geleceğiniz eğer baban sana birşey söylerse babana izah edersin baba kaygılarım vardı bazı şeylerden korkuyordum kadına söylemekten başka çarem yoktu dersin
Soyleyemez kısmına katılıyorum endişeliyim çünkü. Ama ondan sonra olacaklardan korkuyorum

Aynen öyle ama adam kadına takıntılı olduysa da cocuga zarar da verebilir gözü döndüyse artık sallamaz cocugu oldugunu.
Zaten son 2-3 aydır rezalet davranıyor bana hep kızgın biriydi ama ne desem zıttını savunuyor ben bişey diyince bana kızıyor ufacık olaylarda böyle yaptığı için anneme söylersem ne yapar bana bilmiiyorum

Benim sana yazdıgım yasanmıslıktan alıntı mesajımı adım adım uygulayın dogru sonuca ulaşacaksınız.
Teşekkür ederim düşüneceğim.

Geri
Yukarı