Ailenizden beklentiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Başarılıyım ama ısrar da etmiyorum. Yeni bir pc topluyacağım dedim , ailem de tamam biraz bekle borçlar var dedi. Anlayışla karşıladım bekliyorum.

Aile olduğumuzu hissettirdiklerinde geriye beklentim kalmadığına göre tek beklentim bu.

Hissetmek yoksa diğer herşey biraz anlamsız kalıyor bu hayatta, bana göre.

Arkadaşlar, Aslında konuyu açmamın asıl nedeni Ailemin bende beklentilerini bir nebze öğrenmekti. Fakat konuyu tam olarak açamadığım'dan olsa gerek beklediğim yorumları göremedim.

Ben bir babayım! Çocuğum günlük Hayatında ve Okulda oldukça başarılı olduğu halde sanki benden birşeyler istemeye çekiniyor gibi..(n)

Onunla bir baba, oğul konuşması yapmalısın.

Babamla kanka gibiyim, her yönden destek olmanızı öneririm (Özellikle arkadaşları). Babamla güzel hatunlara bakar, yorum yaparız. Ben kendisine spor hakkında bilgi veririm, bisikletin nasıl kullanılması gerektiği konusunda bilgiler veririm, kendisine felsefi ve düşünür sorularını yöneltirim. Din sorularını yöneltir, Kur'an-ı Kerimi açıklamasını isterim. Kendisi 1.55, ben 172 boyundayım, yemek yemeyi çok severiz. Ocak başına götürmenizi öneririm. Bilgisayarla fazla haşır neşir etmemenizi, çalışmayı ve kitap okuma alışanlığı kazandırmanızı öneririm. Şu bir gerçek ki psikolojiyi sevdiğimden insanları test ettim, asosyal, pc başında çok zaman geçirenlerin genel kültürü acayip gelişmiş oluyor. İnanın şu İnternet bir derya, fakat doğru kullanılmalı, oğlunuzu asosyal edin demiyorum. Sakın böyle bir şey yapmayın. Kendisini yüzmeye götürün, ve bir müzik enstrümanı kullandırtın, kursuna yollayın. Ben; bateri, keman, gitar, ney, saz ve piyano ile ilgilendim. Sisteminizden durumunuzun iyi olduğu anlaşılıyor, sabah kahvaltısında süt ürünlerini eksik etmeyin, diğer öğünlerde kırmızı eti yoğunlaştırın. Bu fiziksel gelişim için çok önemli ve çocuğunuza egzersiz yaptırın(Sakın ağırlıklarla değil; şınav, barfiks, mekik gibi kendi vücut ağırlıyla çalışsın. Omuz çatısı genişler şimdiden, fit ve üçgen bir vücuda elverişli bir iskelet sistemi gelişir, daha sonra 17-18 yaşlarında Vücut geliştirmeye gönderebilirsiniz.) Dövüş sporlarına gönderin ama burada sakin olmasını ve kendisini savunabilmesini öğretin. Ben öğrendim, bir kavga da tokat yememe ve boğazımın sıkılmasına rağmen karşılık vermeden ayırdılar, sonradan içimde kaldı ama geçti. Bir başka kavgamda etrafımızda seviyesiz ergen çocuklar olduğundan ayırmadılar, karşımda ki de dengesiz bir çocuk olduğundan sadece kafa attım, zaten sendelemeye ağzından kanlar gelmeye başladı, belinden kavrayıp güreşçi gibi havaya kaldırıp yere yapıştırdım, sakinleşmesini bekledim, kızlar ayırdı kavgayı o kadar seviyesiz oğlanlar vardı çevremizde. Eve gidince annem çok üzüldü ve benim üzüntümü de katladı, babamsa ''iyi etmişsin kendini savunman gereken zaman da savun'' deyince içimde üzüntü kalmadı ve bana destek oldu. Daha sonra çocuğa yemek ısmarladım ve kırılan dişlerini yaptırdık, sorun kalmadı. Kavga anımı anlatmak değil, babamın bu tutumunu anlatmaktı amacım.

Tatmin ve yol gösterici bir yorum olmuş teşekkürler.(y)
Ancak kavga olayı biraz sert olmuş.:D

Ayrıca benim erkek değil, kız çocuğu.:)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı