Ailevi sıkıntılar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bi' arkadaşım var. Babası borç verdiği adam verdiği borcu geri ödemeyince adamı pazar yerinde görüyor ve evden silah alıp adamın birini öldürüp birini yaralıyor. Planlı öldürmeden dolayı 24 yıl(yanlış hatırlamıyorsam), annesi 8 yıl bekliyor ve hayır gelmeyeceğini anlayınca birisiyle evleniyor. Arkadaş bu tarz şeylere karşı olduğu için bi' tanıdığından ucuza ev kiralıyor, yağ fabrikasında işe giriyor. 18 yaşında her ay kenara altın atıyor, kirasını ödüyor geçiniyor. En kötü bunu yapabilirsiniz diyecektim ancak konu troll diyorlar.
Olay buradan 'her ay bitcoin almıştı aslında" durumuna baglansa idi keşke. Fena gülerdim.

Size konunun troll olduğunu psikoloji bilminden yararlanarak ispatlayayım. Bir insan yalan üretmeden önce kafasında bir plan kurar ve her söylediği bu plana bağlı gider. Burdada arkadaş bir plan kurmuş ve kurduğu planda bekleme sürelerinin (3 ay 4 sene gibi) 1'den farklı bir sayı olmasına odaklanmış. Bu sayede her şeyi 3 sayısını kullanarak yapmış. 3 ay 3 lira 3 sefer gibi.

Size konunun troll olduğunu psikoloji bilminden yararlanarak ispatlayayım. Bir insan yalan üretmeden önce kafasında bir plan kurar ve her söylediği bu plana bağlı gider. Burdada arkadaş bir plan kurmuş ve kurduğu planda bekleme sürelerinin (3 ay 4 sene gibi) 1'den farklı bir sayı olmasına odaklanmış. Bu sayede her şeyi 3 sayısını kullanarak yapmış. 3 ay 3 lira 3 sefer gibi.
Doğrudur. Ayrıntı söyleyen adam yalan söyler derler.

Yani böyle bir kurguyu neden yapma ihtiyacı duydu bilmiyorum ama eğleniyorsa komik falan değil...

Konu sahibi yaklaşık 5-6 dakikadır konuya bakıyor ve hayla bir cevap vermedi. 500 TL'ye e-sigara alabilecek birinin başka birilerinden para yardımı alması gülünç. Bunlar banlanmaktan bıkmadı galiba.

Konu sahibi yaklaşık 5-6 dakikadır konuya bakıyor ve hayla bir cevap vermedi. 500 TL'ye e-sigara alabilecek birinin başka birilerinden para yardımı alması gülünç. Bunlar banlanmaktan bıkmadı galiba.
Bende onu atacaktım fakat 1-2 kendini akıllı sanan vatandaşımız hala konunun doğru olduğuna inanıp haha attığı için beklemeye karar verdim. Moderatörler afk.

İyi günler. Öncelikle lise 3 öğrencisiyim, annem ve babam 7-8 ay önce annemin kısmen babamı aldatması sebebiyle ayrıldılar. Babam memleketine gitti ben de eğitimim için olduğum şehirde kaldım. Annem bana köpekmişim gibi davranıyor para falan asla ve asla vermiyor okula gidiyorum arkadaşlarımdan aldığım 3 lirayla iki su alıyorum öğle arası da sınıfta aç bir şekilde oturuyorum, annemin aylık 12K maaşı var maddi durumda sıkıntısı yok. Babam da aynı şekilde 11-12K kazanıyor aylık. Lakin ikisi de bana bakmıyor, annemle aynı evde yaşamama rağmen 3 aydır konuşmuyorum, haftada 3 kez duş alma iznim var 10 dakika sürem var (dün 10 dakikayı geçtiği için evin vanasından binaya gelen suyu tamamen kesti ben çıkana kadar çeşmede yıkadım saçımı), sabunu aşırı kullanmam yasak, saçımı yıkarken de el sabunu kullanıyorum mecburen. Bunlar normal mi? Kimseye bir zararım olmadı ki şu ana kadar neden bunlar başıma geliyor? Öneri ve tavsiyeleriniz nelerdir?

Kardeşim geçmiş olsun Allah en yakın zamanda sıkıntılarını çözer inşallah. Tavsiyem durum bu şekilde iken babanla da bu durumu konusma. N baban seni seviyorsa zaten yardımcı olacaktır. Yardımcı oldugunda okul falan değiştirirsin hayatın daha rahat olur gibi ama baband a seni dışlıyorsa diyebileceğim pek bir şey yok. Çünkü bu konuda bir yaşanmışlığım olmadıgında ne konussam bos gibi. İnşallah en yakın zamanda her şey düzelir bu arada annen ve baban ayrılmadan önce annen sana yine böyle davranıyor muydu? Yoksa gerçekten seviyor muydu? Merak ettim.

Şu mesajdan sonra konunun ciddi anlamda troll olduğunu düşünmeye başladım. Özellikle mantıklı düşününce, annesinin para vermediğini söyleyince ve 500 TL'ye elektronik sigara almaya çalıştığını görünce şüphelenmedi değilim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı