Ailevi sıkıntılar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Başıma bir şey geleceği yok hocam.
Konunun gerçekliğini merak ettim, şu an sınav dönemindeyim zaten. Eğer meşgul olmazsam sınavdan sonra konunun üstüne yoğunlaşabilirim.

Bizlerin yapabileceği bir şey yok yapması gereken şey suç duyurusunda bulunmak.

Hocam boyunuz kaç boyunuz uzun ise en azından annenize karşı gelebilirsiniz çünkü siz ona karşı sustukça devam edecektir konuşmayı vesaire deneyin. (Karşı gelmek derken bağırıp çağırmanızı kastetmiyorum sadece o size şunu yapma deyince yaparım gibisinden).

Yapması gereken 3 alternatif var.
1- deliller ile CİMER'e şikayet.
2- aile sosyal politikalar il müdürlüğüne gitmek ve olayı izah etmek.
3- savcılığa suç duyurusunda bulunmak.

Bu 3'ünden biri arkadaşın devlet himayesine alınmasını sağlar. İstediği kadar tanıdık olsun. Arkadaşa tek tavsiyem suç duyurusunda eklenen delilleri annesi öğrenip yok etmek isterse her ihtimale karşı delilleri şahsi bir bulut hesapta saklaması.

Kaybolması filan sorunsa direk aile sosyal bakanlığı, CİMER veya devletin diğer kurumlarının mail adresleri üzerinden videoların birer kopyasını göndermek. Sonra elinizde ki orijinal videoları ise hocamın dediği gibi tekrar kopyasını yapıp bulut hizmetine ücretsiz yüklemeniz olacaktır.

Hocam boyunuz kaç boyunuz uzun ise en azından annenize karşı gelebilirsiniz çünkü siz ona karşı sustukça devam edecektir konuşmayı vesaire deneyin. (Karşı gelmek derken bağırıp çağırmanızı kastetmiyorum sadece o size şunu yapma deyince yaparım gibisinden).
1,94 115 kilo.

Bu kadar haksızlığın karşısında neden hala boyun eğiyorsun anlamış değilim. Şahsen buraya kadar kendin gelmişsin, kendini bir şekilde bu insansılara karşı(çok özür dilerim) yetiştirmeyi başarmışsın. Onlar senin ailen falan değil. Öyle doğurunca anne olunmadığı gibi ev ortamı olunca da aile olunmuyor. Kesinlikle hiçbirisinin göz yaşına bakma asla yardım falan da etme onlar senin için ne yapmış? Onların sana bu zor günlerde destek çıkması lazım daha çok, senin onlara değil. Haklarını sonuna kadar savun gerekirse hukuk gerekirse kaba kuvvet ama bir şekilde al onlardan istediklerini. Ne yazabileceğimi o kadar bilmiyorum ve cümlelerimi o kadar seçiyorum ki ona rağmen hayatımda ilk defa kaba kuvvet önerdim. Karşındakiler seni insan yerine koymuyor zaten yaşadığın bir hayat yokmuş gibi yönetmişler resmen seni. Annemin arkası var kısmını çok anlamadım ama öyle ya da böyle kendini asla o insanların altında ezdirme. Dayak falan da yeme mümkünse yazarken sinirleniyorum elin ayağın armut toplamasın. Umarım anlatabilmişimdir, umarım anlamışsındır istediğin zaman buraya yazabilirsin artık iki arkadaşın değil belki yüzlerce arkadaşın var. Bunu asla unutma.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı