AirPods Pro masaüstü bilgisayara bağlanınca mikrofonu çalışmıyor

Egid Dikmen

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Macbook Pro 16" M1 Pro Silver
Meslek
Ağa/Paşa
Kulaklığım 1. nesil Pro. Mac ve IPhone'da sorun yaşamıyorum ancak masaüstü bilgisayara bağladım 2 farklı cihaz geldi:
1- AirPods Pro find my.
2- AirPods Pro hands Free.
Bu iki seçenekten 1. olanı seçtiğinizde ses kaliteli geliyor ancak mikrofon çalışmıyor, ancak ikincisini seçtiğinizde mikrofon ve kulaklık çalışıyor ancak berbat ötesi anlaşılmayacak kadar kötü bir ses geliyor ve düzeltilemiyor. Araştırdığım bazı videolarda hands Free devre dışı bırakılıyor ve kullanılıyor ancak böyle yapınca bende çözülmedi halen mikrofon yok.
Not: Bilgisayara Bluetooth'u ekstra adaptör ile sağlıyorum.

Bluetooth kulaklık olduğu için hands free modunu kullanmadan mikrofonu kullanamazsınız. Bu olay tüm bluetooth kulaklıklar için geçerli.
E ses kalitesini nasıl sağlayacağız hocam? sadece Windows işletim sisteminde böyle bir sorunla karşılaştım. İşletim sistemi bizi kalitesiz ses ve mikrofona mahkum mu ediyor?

BT kullanılan cihazlarda aktif olarak hem arama yapıp hem de müzik veya herhangi bir içerik açarsanız ne yazık ki o müziğin ses kalitesi düşüyor. Bağlantı için yeterli kanal mı olmuyordu öyle bir şeydi. DC call yapıp bir de içerik açın mesela içeriğin kalite 2d gibi düşecek adeta.

Hocam peki hem kulaklıkla pcden ses alıp hem de mikrofonu telefona bağlayabilir miyim? bari sesi telefondan dcye girerek sağlayayım diye.

Geri
Yukarı