Airsoft ile tanıştınız mı?

Boncuklu tabancalar bana yapmacık geliyor. Airsoft kullanacağıma poligonda bir şarjör boşaltırım ve keyif alırım.
Buna katılıyorum, poligonda, gerçek fişeklerle atış yapmanın yeri apayrı. Ama Airsoft da eğlenceli bir hobi. Silahlarla ufak tefek bile ilgileniyorsanız internetten maçları izlemenizi tavsiye ederim. Hedef atıcılığı için konuşursak airsoft pek de keyifli sayılmaz. Zira 1911'in Airsoftu ile evde bayağı eğlenmişliğim var aslında ama hedef atıcılığı diyince gerçek mühimmat kesinlikle harika. Ama her zaman yapılacak iş değil işte gidip 2 şarjör mermi atıyorsun 150 tl para ödüyorsun sonuçta.

Yaralanma konusuna değinirsek Airsoft tüfekleriyle ciddi yaralanmalar olabilir, evet ama uygun ekipmanlar kullanılırsa gayet güvenli bir spor. Öneririm.

Airsoft'a başlamak istiyorum fakat hiçbir bilgim yok. Airsoft'a başlayan birine ne gibi tavsiyeler verebilirsin ve başlarken ne kadar bir bütçe lazım?

Bir AVM'nin Airsoft poligonunda atış yapmıştım. Aşırı keyifliydi. Atışlar bittikten sonra Airsoft hobisine merak saldım ilk önce silahların fiyatlarına göz attım ve o an vazgeçtim :(

Yeni konular

Geri
Yukarı