Ajansa Yazılmak Sakıncalı Mı?

Makaleler
5
Bir ajansa bundan 2-3 yıl önce kaydolmuştum. Fotoğrafımı da yolladım tabi, onlarda bir hafta içerisinde cevap verip görüşmeye çağırdılar ama yerleri istanbul da olduğu için gidemedim zaten o zaman da eğlencesine kaydolmuştum, ayrıca çok sivilcem vardı çok kafama takmıştım :) Şimdi de Antalya ve Ankara'daki ajanslara kaydolmayı düşünüyorum fakat anlaşmaları çok katı örnek olarak eğer kabul edilirsem ve gitmezsem yasal işlem başlatırız diyorlar, ya da bizden başka ajansa gidemezsin diyorlar. Övünmek gibi olmasın ama kreşe giderken ben ajansa alınacaktım fakat boyum çok kısaymış (şuan 1.83) hala kısamı emin değilim, sizce başvuru yaparsam daha sonra pişman olur muyum? Zaten amacım reklam vb. çok ünlü olmayı da istemiyorum açıkçası, siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir ajansla bağlayıcılığı olan sözleşme yapmadığınız sürece sorun olmaz. Katalogda bulunmanız başka bir durum, sözleşme imzalayıp kendinizi bağlı hale getirmeniz daha başka. Katalog çekimine katılınca sözleşme imzalamak isterlerse şartları dikkatli incelemeden imza atmayın. Ancak sonrasında reklam/dizi gibi bir çekime girerseniz o süreçte bağlayıcı bir sözleşme imzalamak zorunda kalabilirsiniz. Onu da mutlaka zaman dilimi net belirlenmiş olarak zaman kısıtlaması olacak şekilde imzalamanızı tavsiye ederim.

Herhangi bir ajansla bağlayıcılığı olan sözleşme yapmadığınız sürece sorun olmaz. Katalogda bulunmanız başka bir durum, sözleşme imzalayıp kendinizi bağlı hale getirmeniz daha başka. Katalog çekimine katılınca sözleşme imzalamak isterlerse şartları dikkatli incelemeden imza atmayın. Ancak sonrasında reklam/dizi gibi bir çekime girerseniz o süreçte bağlayıcı bir sözleşme imzalamak zorunda kalabilirsiniz. Onu da mutlaka zaman dilimi net belirlenmiş olarak zaman kısıtlaması olacak şekilde imzalamanızı tavsiye ederim.
İnternetten kayıt olurken bir sözleşme imzalatıyorlar, orada yazıyor zaten bende o yüzden sormuştum. Peki bu bağlayıcı sözleşme ne kadar geçerli süre bakımından.

İnternetten kayıt olurken bir sözleşme imzalatıyorlar, orada yazıyor zaten bende o yüzden sormuştum. Peki bu bağlayıcı sözleşme ne kadar geçerli süre bakımından.

Türkiye'de ıslak imzalı olmayan sözleşmelerin çoğu geçerli değil. Uzaktan satış sözleşmesi benzeri bir anlaşma olmadığına göre pek bir sakıncası olmaz herhalde ama görmeden de emin olmak mümkün değil. Bu arada Internet'ten kayıt olup gidemeyeceğiniz şehirlerdeki ajanslarda kaydınızı tutmanın size de bir faydası olmaz.

Türkiye'de ıslak imzalı olmayan sözleşmelerin çoğu geçerli değil. Uzaktan satış sözleşmesi benzeri bir anlaşma olmadığına göre pek bir sakıncası olmaz herhalde ama görmeden de emin olmak mümkün değil. Bu arada Internet'ten kayıt olup gidemeyeceğiniz şehirlerdeki ajanslarda kaydınızı tutmanın size de bir faydası olmaz.
Ben zaten ilk başta eğlencesine kayıt olmuştum, bir daha kayıt olursam gidemeyeceğim şehirleri yazmam zaten. Bu arada diğer yazdıklarınız için teşekkür ederim yine de, sizin bildiğiniz kaliteli ajanslar var mı peki? (Ücretsiz :D )

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı