Elektronik Ajazz AK680 616 TL!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar gümrük muhabbetinde en başından zaten tam inanmamıştım verginin olmadığına. Bunu bilerek aldım çünkü klavyenin tasarımı tuşların kombinasyonu çok hoşuma gitmişti, alırken kendi kafamdan %30 vergiyi koyarak aldım.
AliExpress'de kendi satıcısı ürünü vergi dahili 1100 liraya satıyor. Gelelim bizim siteden aldığımız fiyata: İndirimde alanlar 650 liraya aldı ve eğer vergi çıkarsa +200 lira demek.
Yani ilk indirimden alanlar hâlâ 300 lira kârda.
Şu an ürün 26 dolar ağzı düz 800 lira diyelim. +250 lira vergisi ile AliExpress'e eşitlenmiş oluyor.

Sonuç olarak şimdi alacaklar AliExpress'den paşa paşa vergiyi önden ödeyip alsınlar. Bunlar devletin babasının oğlu mu vergi kesmeyecekler?
Eğer kesmezlerse de 250 lira kaybınız olur ama kafanız rahat olur bizim gibi stokla uğrasmazsınız arkanızda AliExpress olur.

Başka forumda 3 kişi vergi yazdığını söylemiş ona istinaden yazdım.
Kesmiyorlar vergi , alan kimsede kesilmemiş.

Şimdi Aras Kargo'dan SMS geldi arkadaşlar, kargo yola çıkmış. Tahmini Perşembe günü teslim edilir diyor, ayrıca gönderici ödemeli yazıyor. Heyecanla beklemedeyim. :D

Şimdi Aras Kargo'dan SMS geldi arkadaşlar, kargo yola çıkmış. Tahmini perşembe günü teslim edilir diyor, ayrıca gönderici ödemeli yazıyor. Heyecanla beklemedeyim. :D

Peki önceden mail geldimi bir de kaçında aldınız aralığın.

Peki önceden mail geldimi bir de kaçında aldınız aralığın.
Hocam 26 Aralık'ta sipariş ettim, 28'inde kimlik numaramı istediler aynı saat gönderdim. Ertesi günü de kargoya verildi ve takip maili geldi. Bunlar dışında mail gelmedi.

Şöyle bir mesaj aldım ben de: Only if you choose expedited shipping, you may need to pay customs clearance fees, and no additional fees are required in other cases.
Dediklerine göre normal kargolama işleminde herhangi bir ücret çıkmıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı