İnceleme Ajazz AK992 RGB Tri-Mode

Selamlar arkadaşlar. Bugün az önce elime geçen Ajazz AK992 RGB Tri-Mode klavyenin kısa bir incelemesini yapacağız.
Öncelikle ürünü ben Amazon üzerinden totalde 2182 TL ödeyerek 23.02.2024 tarihinde sipariş verdim. Ve ürün elime 07.03.2024 tarihinde ulaştı.
Genel olarak buraya ürün hakkında kısa detay vereyim.
  1. Ürün Red Switch Hot-Swapple bir klavye.
  2. Üründe 3 adet bağlantı modu bulunmakta. Bunlar Kablolu (Coiled Cable) , 2.4GHz Dongle ile kablosuz bağlantı ve Bluetooth.
  3. Ürünün 4000Mah batarya kapasitesi bulunmakta.
  4. Ürünün sadece mavi renk olanının keycapsleri şeffaf. Diğerleri maalesef şeffaf değilmiş bunu göz önüne alarak sipariş verin bence.
  5. Yedek olarak 4 adet daha red switch ve sarı renkte enter , space ve ok tuşları geliyor.
  6. Özel bir coiled cable ile geliyor. Bu kablonun markası Mambasnake.
Ürün Kutusu:
Kutu klasik uzak doğu üretimli ürünlerin kutusu gibi. Bir kaç detay yazıyor üzerinde.
WhatsApp Image 2024-03-07 at 11.44.17.jpeg

WhatsApp Image 2024-03-07 at 11.44.18.jpeg

WhatsApp Image 2024-03-07 at 11.44.18 (1).jpeg

Kutu İçeriği:
Ürünün kutu içeriği bana oldukça dolu geldi. Yedek keycapsler, yedek switchler , coiled cable, keycaps ve switch çıkarıcı gibi..

WhatsApp Image 2024-03-07 at 11.44.18 (2).jpeg

Ürünün Kendisi:

Ürün bana biraz tok bir ağırlığı var gibi geldi. Bilmiyorum belki ilk defa mekanik klavye daha doğrusu wireless mekanik klavye kullandığım için öyle gelmiş olabilir. Yazım hissiyatı güzel. Tok bir ses geliyor. Öyle daktilo gibi ses yok sırf bu yüzden red switch aldım zaten :D

WhatsApp Image 2024-03-07 at 11.44.52.jpeg
WhatsApp Image 2024-03-07 at 11.45.52.jpeg

Yazılım:
Yazılımını https://www.a-jazz.com/en/search.jsp?id=422&q=ak992 buradan indirdim. Epomaker sitesindeki yazılımda nedense virüs var diye indiremedim :D size de bu siteyi tavsiye ederim. Yazılımı normal klasik klavye yazılımlarıyla aynı. Ekstra olarak şarj durumunu felan da gösteriyor işte.

Ekran görüntüsü 2024-03-07 114649.png

Ürün genel olarak bu şekilde arkadaşlar. Ben açıkçası oldukça beğendim. Malzeme hissiyatı oldukça iyi, kaliteli.
Şimdilik bir ön bakış olarak bu inceleme yeterli arkadaşlar. İlerleyen zamanlarda detaylı bir şekilde buraya inceleme devamı olarak ekleyeceğim.

Son düzenleme:
Benimki bu denli bir inceleme olmadı ama ben klavyeyle resmen aşk yaşadığım ve Epomaker müşteri hizmetlerinin gayet ılımlı olmasından dolayı onu paylaşmıştım aslında. Hatta başlığa (Memnuniyet konusudur, inceleme değil) yazmama rağmen, moderatörler inceleme olarak değiştirmişti :D Ekleme yapmayacağım konuya ama hem Epomaker sitesini hem de 820 Pro'yu gönül rahatlığıyla öneririm.

Genel olarak bu konudan da anlaşılıyor ki "Ajazz" tarafı, piyasaya sürdüğü ürünlerde gerçek anlamda F/P nedir sorusunu resmen yaşatıyor.

Bende indirim kodu ile epomakerde 50 dolara denk getirdim. Alayım mı sizce? Size ne kadar vergi geçirmişlerdi?

Bende indirim kodu ile epomakerde 50 dolara denk getirdim. Alayım mı sizce? Size ne kadar vergi geçirmişlerdi?
674 TL olarak ödemişim. Daha fazla da çıkacağını sanmıyorum. Ben totalde 2.330 TL'ye getirmişim, siz benden biraz daha az ödemiş olursunuz muhtemelen ve bu klavyeyi 3500 TL'den Türkiye'de satsalar gene kaçırmayın alın derim.

674 TL olarak ödemişim. Daha fazla da çıkacağını sanmıyorum. Ben Total'de 2.330 TL'ye getirmişim, siz benden biraz daha az ödemiş olursunuz muhtemelen ve bu klavyeyi 3500 TL'den Türkiye'de satsalar gene kaçırmayın alın derim.

Aldığım klavye G413 SE TKL iade edeceğim. Parası gelince kesinlikle sipariş vereceğim.

Ya oradan almak sıkıntı değil ama bize gelince girilecek vergi oranı aşırı derecede random olduğu için cesaret edemedim. Amazon'dan aldım bende.

Bende Amazon'dan alacaktımda bir baktım fiyatı 2.800 TL diyor vazgeçtim.

Amazonda geçenlerde indirimdeydi 820 Pro, 2400 küsüre geliyordu herşey dahil. G413 sizi üzmeyecektir ama artık takır takır ses çıkaran klavyeler gerçekten geride kalmış. Çünkü ben bu switchlerden sonra apex 7 tkl'nin çok sesli olduğunu anladım.

Amazon'da geçenlerde indirimdeydi 820 Pro, 2400 küsure geliyordu her şey dahil. G413 sizi üzmeyecektir ama artık takır takır ses çıkaran klavyeler gerçekten geride kalmış. Çünkü ben bu Switch'lerden sonra Apex 7 TKL'nin çok sesli olduğunu anladım.

Evet Amazon'da indirimdeydi ama kaçırdım. Beklesem gelir mi indirim sizce? G413 güzelde sesini falan beğenmedim cidden.

Amazon genelde indirim yapıyor bu tarz ürünlerde, bence gene girer ama 1 ayı da bulabilir, o yüzden bence beklediğiniz süreye, Epomaker'dan gelmesini bekleyin daha hızlı olur. Tabii bu benim fikrim.

Amazon genelde indirim yapıyor bu tarz ürünlerde, bence gene girer ama 1 ayı da bulabilir, o yüzden bence beklediğiniz süreye, Epomaker'dan gelmesini bekleyin daha hızlı olur. Tabii bu benim fikrim.

Anladım. Teşekkürler. Zaten 1 ay sonra seçim var ve dolar artacakmış. Ben en kötü doların 1 ay sonra 40 TL olmasını bekliyorum 50x40 2.000 TL ediyor vergiyle beraber 3.000 TL'yi bulabilir. En iyisi şu an almak daha mantıklı.

Anladım. Teşekkürler. Zaten 1 ay sonra seçim var ve dolar artacakmış. Ben en kötü doların 1 ay sonra 40 TL olmasını bekliyorum 50x40 2.000 TL ediyor vergiyle beraber 3.000 TL'yi bulabilir. En iyisi şu an almak daha mantıklı.
Katılıyorum, bence alın ve ödemesini zaten yapmış olun.

Evet Amazon'da indirimdeydi ama kaçırdım. Beklesem gelir mi indirim sizce? G413 güzelde sesini falan beğenmedim cidden.
Ayın 11'inde indirim olacağı yazıyor amazonda. Siz bu süre zarfında alacağını klavyeye gün içinde gir çık yapın ziyaretiniz artsın size özel indirim yapabilir.

Arkadaşlar benden klavye hakkında istediğiniz bir şey varsa seve seve yardımcı olurum. Müsait bir zamanda yazım testi ve RGB modları gösteren bir video paylaşmayı düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı