Akım korumalı priz önerisi

oakin

Centipat
Daha fazla  
Merhaba maalesef PSU cızırdama yapıyor çok yüke binince odamdaki prizden. Arkadaşımın evine götürüp denedim yüke binince cızırdamadı onlarda akım korumalı prize taktı onunki çok pahalı bir markaydı benim o kadar bütçem yok maalesef. Maksimum bütçem 350-400TL ama 200TL'ye vs iyi olanı varsa olur maksimum çıkacağım bütçe o çünkü. Bir de ses ekran kartından gelmiyor kesin olarak söyleyim onu coil whine değil problem zaten PSU prize takılıyken anahtarı açıp kapatma esnasında elektrik cızırtısı geliyor. Sebebi gördüğüm kadarıyla prizden kaynaklı topraklama vs de olabilir tam bilmiyorum bu konuda da bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim. Baktığım akım korumalı priz modelleri:

1.model: Apc By Schneider Electric PM5-GR 5'Li Akım Korumalı Priz Beyaz Fiyatları ve Özellikleri

2.model: Philips SPN7040WA/62 600J 4'lü Akım Korumalı Priz 2 Metre Beyaz Fiyatları ve Özellikleri

3.model: Amazon.com.tr

Hangisi almalıyım?

Prizden olabilir. Amper düşük sigorta olabilir. Bir elektrikçiye kontrol ettirin önce derim sonra kaliteli bir priz alabilirsiniz.

Priz olarak ben bugüne kadar Trust, S-Link gibi markaları kullandım ucuz. Hatta geçen bu 5'li S-Link olana ısıtıcı elektrikli soba bağladım 2000 watt bir müddet sonra tam priz girişinden foş diye kıvılcımlar çıktı falan ama evin sigortası bile atmadı baktığımda akım koruma priz in toprak başı bir kısmı geriye doğru erimiş yani o kadar sert plastiği geriye itmiş. Neyse ki bir şey olmadı. Yani işe yaradığını düşünüyorum ucuz da olsa. PC için olana yeni Tunçmatik marka aldım 220 TL civarı.

Daha önce de taşındığım bir evde adam bir odanın prizi ile diğer odaya bağlantı yapmış sigorta atıyordu elektrikçi fark etti sonra adam düzeltti birçok sebep olabilir. Pahalı malzemeler bağlıyorsanız mutlaka ertelemeyin gösterin bir bilene.

Merhaba maalesef PSU cızırdama yapıyor çok yüke binince odamdaki prizden. Arkadaşımın evine götürüp denedim yüke binince cızırdamadı onlarda akım korumalı prize taktı onunki çok pahalı bir markaydı benim o kadar bütçem yok maalesef. Maksimum bütçem 350-400TL ama 200TL'ye vs iyi olanı varsa olur maksimum çıkacağım bütçe o çünkü. Bir de ses ekran kartından gelmiyor kesin olarak söyleyim onu coil whine değil problem zaten PSU prize takılıyken anahtarı açıp kapatma esnasında elektrik cızırtısı geliyor. Sebebi gördüğüm kadarıyla prizden kaynaklı topraklama vs de olabilir tam bilmiyorum bu konuda da bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim. Baktığım akım korumalı priz modelleri:

1.model: Apc By Schneider Electric PM5-GR 5'Li Akım Korumalı Priz Beyaz Fiyatları ve Özellikleri

2.model: Philips SPN7040WA/62 600J 4'lü Akım Korumalı Priz 2 Metre Beyaz Fiyatları ve Özellikleri

Hangisi almalıyım?
Ben bu linkler dışında Panasonic markasının VİKO akım korumalı prizlerini öneriyorum. Ben bizzat kullanıyorum ve çok güzel hiç sıkıntı çıkarmadı.

Priz bu:

Kesinlikle bir bakın derim yorumları çok iyi plastiği aşırı kaliteli yıllarca kullanılabilecek bir akım korumalı priz. Bende Masaüstü bilgisayarımda kullanıyorum öneririm.

PSU modeli nedir?

FSP750-50AAA

Hangisi almalıyım?
İlla ki linkdeki primleri istiyorsanız en iyisi Philips.

@oakin Kendinizce bir fikir yürütme yapıp bu sonuca ulaşmışsınız gibi ama bahsettiğiniz sorunun akım korumalı prizden kaynaklandığını sanmıyorum. Prizinizin sağlam olduğundan emin olun. Topraklaması var mı kontrol edin. Basit elektrik işlerinden anlayan birisi varsa yapabilir. Ya da internetten bakarak siz de kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca PSU'nun kablosunu direk prize verdiğinizi sanmıyorum. Arada çoklayıcı, uzatıcı varsa onu da kontrol edin.

Prizden olabilir. Amper düşük sigorta olabilir. Bir elektrikçiye kontrol ettirin önce derim sonra kaliteli bir priz alabilirsiniz.
Şimdi konuştum yöneticiyle topraklama mevcutmuş her prizde evdeki. Sigortalarda bir sıkıntı olmadığını söyle de babamda geçen kombi değişmiştik o zaman kontrol ettirilmiş sigorta. benim odadaki priz yüksek ihtimal bozuk. Prizi değişecem ekstra olarak yukardaki model uzatma kablolu prizlerden de alacağım hangisini alsam bilemiyorum bunlarda.

Geri
Yukarı