Akım korumalı priz önerisi

Joule falan yazmıyor ama benim attığım Viko prize de bakabilir tek sıkıntısı 1.5 Metre olması. Onun dışında aşırı kaliteli herkesin sorunsuz kullandığı bir priz. Yorumları çok iyi zaten ben de kullanıyorum.
bana zaten kısa kablolu olan lazım :D priz masamın altında hemen kabloyu sarmak zorunda kalıyorum.

@oakin Kendinizce bir fikir yürütme yapıp bu sonuca ulaşmışsınız gibi ama bahsettiğiniz sorunun akım korumalı prizden kaynaklandığını sanmıyorum. Prizinizin sağlam olduğundan emin olun. Topraklaması var mı kontrol edin. Basit elektrik işlerinden anlayan birisi varsa yapabilir. Ya da internetten bakarak siz de kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca PSU'nun kablosunu direk prize verdiğinizi sanmıyorum. Arada çoklayıcı, uzatıcı varsa onu da kontrol edin.
Evdeki uzatma kabloları değiştirip tekrar denedim faydası olmadı Psu yüke binince 350-400w lara görünce cızırdıyor ses çok az ama tedbir alacam yinede.

Evdeki uzatma kabloları değiştirip tekrar denedim faydası olmadı Psu yüke binince 350-400w lara görünce cızırdıyor ses çok az ama tedbir alacam yinede.
Sorunun PSU'da olmadığına emin misiniz? 700 TL üzerine 300 TL verirseniz B tier CX-550F PSU alınıyor çünkü. Ayrıca attığınız model eski bir PSU'ya benziyor.

Sorunun PSU'da olmadığına emin misiniz? 700 TL üzerine 300 TL verirseniz B tier CX-550F PSU alınıyor çünkü. Ayrıca attığınız model eski bir PSU'ya benziyor.
Valla artık priz vs her şey değişince yapmaya devam ederse yeni psu alacam Corsair CX750M CP-9020222-EU 750W 80+ Bronze Yarı Modüler Güç Kaynağı Fiyatları ve Özellikleri şu var aklımda da

ayrıca bir şey daha soracaktım sıkıntı acaba güç kablosunda olabilir mi? Ses o civardan geliyor çünkü tam oturmuş durumda güç kablosu hatta yüke birdimiştek kabloyu biraz oyantmaya çalıştım ses kesilmedi. güç kablosunun markasını da yazim. linetek marka. Yeni güç kablosuda alacam öneriniz var mı?

Son düzenleme:
@oakin Evet güç kablosu da olabilir. Bütün bu saydıklarımızı (Priz, ara kablo, çoklayıcı, PSU kablosu, topraklama VS.) kontrol edin. Direk 700 TL'ye akım korumalı priz almayın. Çoğumuz akım koruması olmadan kullanıyor böyle bir sorun yaşamıyoruz.

Yeni kablo için önerim yok. Çünkü hep PSU kutusundan çıkanı kullandım. Ancak almadan önce mutlaka danışın foruma. Dandik bir şey almayın.

Ayrıca yedek bir PSU bulup sisteminizle denemenizi öneririm. Sorun PSU dışında mı yoksa PSU'da mı böylece öğrenmiş olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı