Akıncı TİHA 870 Kg'lik NEB-84 bombası ile görüntülendi!

Bu bomba ile 2.1 metre güçlendirilmiş betonu delebiliyor. Sığınaklar artık yok, unutun onu!
  • Uzunluk: 2600 mm.
  • Maksimum çap: 457,2 mm.
  • Ağırlık 870 kg.
  • Tipik hedefler​

• Gömülü sert hedefler.
      • Mühimmat depoları.
      • Yeraltı petrokimya depoları.
      • Sığınaklar
      • Uçak barınakları.
      • Komuta / kontrol merkezleri.
    • Yüzey hedefleri.
      • Uçak pistleri.
      • Barajlar
      • Köprüler
      • Kritik binalar.
    • Alan hedefleri.
      • Radar antenleri.
      • Sabit hava savunma füze sahaları.
      • Endüstriyel tesisler.
      • Park halindeki uçaklar.

1624560628453.png
Peki bu bombalar ne kadar güçlü? İşte bu kadar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Screenshot_20210624-215327_YouTube.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
@Tircii 50 yıldır terör örgütü sorunlarıyla uğraşıyoruz. Bundan 50 yıl önce de Amerika maddi destek veriyordu değil mi bu örgütlere? 2008 krizinde de Amerika'daki karmaşaya rağmen Amerika destek verdi ve 2-3 sene dayanabildiler değil mi? Koskoca ülkenin terör örgütünden korkacak hali yok. Hangi kafayla bu mesajı yazıyorsunuz anlamıyorum? Bu kadar donanımlı bir teçhizat ancak envantere eklenmek için üretiliyor. Bu tarz yüksek tahribat gücüne sahip bombaların sahada ne kadar kullanıldığını düşünüyorsunuz bilmiyorum fakat emin olun çok değil. Ön yargılı yaklaşmak istemem fakat "AK Troll" kokusu alıyorum. Devam mesajı yazmayacağım size. 😒

Aynen aktrollum nereden anladın? Hatta aylık 10.000 TL maaşım var.

Bu tarz yüksek tahribat gücüne sahip bombaların sahada ne kadar kullanıldığını düşünüyorsunuz bilmiyorum fakat emin olun çok değil.

Hangi bilgi ile bunu dedin?
Emin olun çok değil🙃 Asker misin? Biz de bilelim. ABD Rusya neden nükleer füze yapıyor? ABD 2 kere kullandı. Neden yapıyor hala?
Suriye'de sığınaklar ne ile patlatıldı sizce?

@Megaton Çocuk oyuncağı değil mi nükleer füze kullanmak?

Şuradan biraz araştırma yap. Günümüzde hiçbir ülke nükleer füzeyi kullanma lüksüne sahip değil. Tamamıyla gözdağı vermek amacıyla envanterde tutulan teçhizattan biri. Senin bu ürettiğin bomba da belki de 5-10 yılda 3-5 kere kullanılacak. Üretilmesi için harcanan bütçe farklı yerlerde daha çok işe yarayabilir.

Senin bu ürettiğin bomba da belki de 5-10 yılda 3-5 kere kullanılacak.

Bana araştırıp gel diyene bak? İlk önce sen öğren...

Günümüzde hiçbir ülke nükleer füzeyi kullanma lüksüne sahip değil.

Şu an ABD o bombayı atar. Sen de sadece izlersin. Lüks diyor bir de🙃
Hala cevap vermedin. Bu bombanın 10 yilda 3, 5 kere kullanılacağını nereden biliyorsun?
Yukarıda yazdım. Tipik hedefleri diye. Oku😉
Tamamıyla gözdağı vermek amacıyla envanterde tutulan teçhizattan biri.
Göz dağı ise neden bu kadar yapıyorlar? Ben de şu kadar var diye yarış mı yapıyorlar?

Teşekkürler ama şansa ihtiyacım yok. Şanslıyım zaten. Sende kalsın.

Sürü halinde TB2 kullanılıyor zaten.

TB2+ yapacaksın.

12 Bomba kapasitesi böyle 4 prop motor.
Uçak kıvamda İHA lazım böyle 2-4 bomba ile olacak bir şey değil.
Bomba güçlense bile halı gibi bombalama şart yoksa kaçıyor bu teröristler.

Kısa vadeli düşüneceğimize biraz uzun vadeli düşünsek daha iyi. Dine ve askere yapan yatırımları kısıp ekonomiyi iyileştirmeye ve yabancı yatırımcı güveni kazanmaya uğraşmalıyız. Bu sayede ileride daha büyük yatırımlar yapabiliriz.

TB2+ yapacaksın.

12 Bomba kapasitesi böyle 4 prop motor.
Uçak kıvamda İHA lazım böyle 2-4 bomba ile olacak bir şey değil.
Bomba güçlense bile halı gibi bombalama şart yoksa kaçıyor bu teröristler.

F-4 ne güne duruyor😀
Bir yandan çnra ile bir yandan fırtına obusu ile🤠

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısa vadeli düşüneceğimize biraz uzun vadeli düşünsek daha iyi. Dine ve askere yapan yatırımları kısıp ekonomiyi iyileştirmeye ve yabancı yatırımcı güveni kazanmaya uğraşmalıyız. Bu sayede ileride daha büyük yatırımlar yapabiliriz.
Bu zaten uzun vadeli bir yatırım. Askeri alana ayrılan bütçe ile diğer alanlara ayrılan bütçe bir tutulmamalı bence.

Geri
Yukarı