AKK Kaldırılmayacak Mı?

@ForAnAngeL Giriş paketini insanlar daha rahat alsınlar diye 89 tl olarak ayarladık diye belirtmişler. Ben 56 liraya kullanıyorum aynı paketi, yani sözleşme bitince kampanyalı bi tarife olmayacak, direk 90, 100 liradan internet satıcaklar.

@ForAnAngeL Giriş paketini insanlar daha rahat alsınlar diye 89 tl olarak ayarladık diye belirtmişler. Ben 56 liraya kullanıyorum aynı paketi, yani sözleşme bitince kampanyalı bi tarife olmayacak, direk 90, 100 liradan internet satıcaklar.
Platin pakette AKK yok. O yüzden fiyat 89 TL. Adamlar açıklama yapmış hala şu fiyata bu fiyata satılcak diyorsun. Bir kaynak olmadan sallamaya yapmayın.

İşte açıklama;
Kamuoyuna duyurulur
Adil Kullanım Koşulları (AKK) aşımında ekstra ücretlendirme yapılacağına dair internette ve sosyal medyada yayılan asılsız haberlerin artması sebebiyle Turkcell olarak kamuoyunu aydınlatma ihtiyacı duyuyoruz.
Bilindiği üzere Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), 1 Mayıs 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere AKK’ya tabi olan tüm internet (Fiber ve xDSL) paketlerinde değişikliğe gidilmesine karar vermiştir. BTK’nın bu kararında, AKK geçildikten sonra dahi internet kullanıcılarının minimum veri indirme hızlarının, bulundukları tarifeye/pakete göre kademeli olarak belirleneceği ifade edilmiştir.
Turkcell olarak sunduğumuz paketlerimizde, sosyal medya ve internetteki haberlerde yer aldığı gibi BTK’nın yeni mevzuatına göre belirlenen hız kademeleri geçildikten sonra tüketilen her 1 GB için ekstra ücret talep edilmesi şeklinde bir karar ya da uygulama bulunmamaktadır.
Ayrıca hem Fiber hem xDSL’de 02.00-08.00 saatleri arasında gerçekleştirilen internet kullanımları AKK’ya dahil edilmeyecek ve söz konusu zaman dilimlerinde AKK’nın aşılıp aşılmadığına bakılmaksızın AKK kullanımları sonrası hız kısıtları uygulanmayacaktır.
AKK hakkında yapılan tüm işlemler Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kararlarıyla sınırlıdır. Operatörlerin bu konu hakkında herhangi bir tasarruf yetkisi bulunmadığı gibi özellikle Turkcell’in müşteri memnuniyet prensipleri gereğince mevcut müşterilerimizin kontratlarında yer alan şartları kötüleştirecek bir davranışta bulunmamız söz konusu olamaz.
Mevcut fiber tarifelerimiz ise aynen geçerliliğini korumaktadır. Kotasız (limitsiz) internet kullanmak isteyen müşterilerimizin interneti Turkcell fiber kalitesinde deneyimleyebilmesi için 1 Mayıs itibarıyla mevcut tarifelerimize ek olarak fiber Platin paketleri kullanıma sunduk. 25 mbps’lik giriş paketimizi daha rahat satın alınabilir kılmak için de 89 TL olarak fiyatlandırdık.
Özellikle belirtmek isteriz ki kamuoyunda oluşan yanlış algının aksine AKK noktası geçildikten sonra yapılan veri tüketimleri için faturaya ek bir ödeme yansıtılmamaktadır.
Müşterilerimizin Turkcell kampanyaları hakkında sadece Turkcell tarafından yapılan açıklamalara itibar etmelerini; mevcut, satışta olan tarife ve kampanyalarımızı web sitemiz www.turkcell.com.tr’den takip etmelerini önemle rica ederiz.
Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için açıklamamız bilgilerinize sunulmuştur.
Saygılarımızla,
Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

------------------------------
Kaynakça: Turkcell'den İç Rahatlatan Açıklama! - Bozuk Tuş

@ForAnAngeL Gece 2 ile sabah 8 arası da palavra hani, 1080p 2 saat twich izledim, bi kaç saat sonra kotaya baktım 5.5gb dan 13'e çıkmış... Kaynak göster dicekmisin yine :)
Kota güncellemesi saatlik yapılmıyor.

"Farklı programlarla yaptığınız kota kullanım ölçümleri ile sistemimizde kayıtlı bulunan kota kullanım miktarınız arasında farklı ölçümleme metotlarından kaynaklanan farklılıklar bulunabilir. 12 saatten uzun internet bağlantısı oturumlarınız için kota miktarınız her 12 saatte bir hesaplanır ve hesaplandıktan sonra yaklaşık olarak 4 saat içinde kullanım hesabınıza yansıtılır. 12 saatten kısa internet bağlantısı oturumlarınız için internet bağlantınızın kesildiği süreye kadar olan kota/data kullanım miktarınız, bağlantı kesildikten sonra yaklaşık olarak 4 saat içinde kullanım hesabınıza yansıtılır."

Süperonline'da böyle.

@ForAnAngeL Gece 2 ile sabah 8 arası da palavra hani, 1080p 2 saat twich izledim, bi kaç saat sonra kotaya baktım 5.5gb dan 13'e çıkmış... Kaynak göster dicekmisin yine :)
BTK'nın yayınlamış olduğu AKK düzenleme maddelerini okuyabilirsiniz.
02.00-08.00 Arası yapılan dolaşımlar Kotaya aktarılıyor fakat AKK'dan düşmüyor.

Bunu izleyen oldu mu ? İşler iyice karıştı. :(
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@ForAnAngeL Kendini haklı çıkarmak için herşeyi yaparsın sen, kota ölçümü için farklı program kullandığımı bile uydurmuşken gel seni ülkenin başkanı yapalım.
Bu forumda kimse kendini veya başkasını haklı çıkarmak için uğraşmıyor. Uğraşanlar ise moderasyon ekibi tarafından gerekli şekilde uyarılır. Biz burada sizlere yardım etmeye çalıştığımız halde bu şekilde kaba bir üslup ile konuşmanız sizi hiçbir yere götürmez ne yazık ki.

Konuya dönecek olursak, daha öncede dediğim ve tekrar diyeceğim üzere, İnternet Servis Sağlayıcıları BTK'nun belirlemiş olduğu kurallar çerçevesine uymak zorundadır. TTNet ve Superonline gibi belli başlı İSS'ların basın açıklamalarında olduğu üzere BTK düzenlemelerinden taviz verilmemiştir. Kullanıcıların en merak ettiği 2 noktaya kesin cevap şu;
  • AKK sonrası hızlar 1 Mayıs itibariyle kullanıcının abone olduğu tarife hızına bağlı olarak kademeli şekilde düşecektir.
  • 1 Mayıs itibariyle 02.00-08.00 yapılan indirmeler ve yüklemeler kotaya işlemeye devam edecek, fakat AKK'dan düşmeyecektir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı