AKK Kalkıyor Yalanı

Şimdi niye kızıyorsunuz ki, internet sağlayıcıları ile ulaştırma bakalığı ve ona bağlı BTK arasında herhangi bir yazılı, imzalı, resmi geçerliliği olan bir anlaşma, sözleşme yok. Hepsi sözde. Bu yüzden eğer herhangi bir resmiyet olmazsa, sözde kalırsa ki öyle görünüyor, ya da bu şekilde anlaşıldı resmiyete döküldü, insanlara söylenmiyor. Böyle bir resmiyet olmasaydı Telekom abonelerine bu duyuruyu göndermezdi. Geçmiş olsun hepimize. Bu yüzden hiç bir hak iddaa edemezsiniz. Üstüne daha gece 02.00 ile sabah 08.00 arası AKN'siz uygulaması da kaldırıldı. Tekrar geçmiş olsun.
AKK kalkar mı gariban Türk miletini kim soyacak ?

hocam o sıkıntı ya destek falan yok diyorlar ya

2019 da sıkıyorsa kaldırmasınlar millet o günü bekliyor. İSS ler hiç demiyor ki kendilerine "dünyaya bak bide bize bak bizim neyimiz eksik". Anca milleti kerizlemek derdinde verdigi fiyatlara bari internetleri iyi olsa 2 yıl süre tanıdı bunlara BTK. Taş mı taşıdılarda altyapıyı geliştirmediler.
Şimdi niye kızıyorsunuz ki, internet sağlayıcıları ile ulaştırma bakalığı ve ona bağlı BTK arasında herhangi bir yazılı, imzalı, resmi geçerliliği olan bir anlaşma, sözleşme yok. Hepsi sözde. Bu yüzden eğer herhangi bir resmiyet olmazsa, sözde kalırsa ki öyle görünüyor, ya da bu şekilde anlaşıldı resmiyete döküldü, insanlara söylenmiyor. Böyle bir resmiyet olmasaydı Telekom abonelerine bu duyuruyu göndermezdi. Geçmiş olsun hepimize. Bu yüzden hiç bir hak iddaa edemezsiniz. Üstüne daha gece 02.00 ile sabah 08.00 arası AKN'siz uygulaması da kaldırıldı. Tekrar geçmiş olsun.
@Emre İşcen
Bu tür kaynaklar yavaş yavaş kendini göstriyor.
Bir şirket yaptığı sahtekarlığı bu kadar net gösterir. Bize hiç gerek kalmamış.

Şu görsel ile veya bir çıktı ile şikayet etsek dolandırıcıktan işlem açarlar şirkete.

Aslında fiyat yükseltmesi olmazsa işimize dahi gelir.
Ancak sorun zorunlu olarak kalkması gereken bir durumu paket içeriği olarak sunmaları.

Yemin ediyorum gülmektem ölmek üzereyim.
Akrabalarım arıyor 4 veya 5 saattir napalım diye.
Sen nerden biliyorsun ulaştırma bakanlığı ve bakanlığa bağlı BTK ile internet sağlayıcıları arasında bu yönde resmi bir anlaşma ve sözleşme yapılmadığını. Telekom bu tür yazı ve duyuruları bağlı bulunduğu kurum ve kuruluşlardan izin almadan abonelerine gönderemez, adamın alnını karışlarlar. Belli ki anlaşma yapılmış, resmiyete dökülmüş, adamlar faturalarında, resmi evrak sonuçta bu duyuruyu yapıyorsa iş bitmiş demektir. Geçmiş olsun.

Son düzenleme:
Evet farkındayım özellikle bugün ulaştırma bakanının AKK tamamen kalkacak demesinden sonra hepimizde bir heyecan oluştu. Ama gel görelim ki Türk Telekom'un bu ay faturalara yazdığı şey bunu doğrulur nitelikte değil. Gelin hep beraber o yazıya bakalım.

Eki Görüntüle 341908
Yorumları sizlere bırakıyorum.

Hocam bu mesaj sadece ADSL müşterilerine geliyor olabilirmi. TTNET fiber internet kullanıcısıyım benim faturama böyle birşey gelmemiş bu ay. Acaba bir sonraki ay mı söyleyecekler yoksa sadece ADSL kullanıcıları için mi? Bana da geldi diyen bir fiber kullanıcısı var mıdır ya da?

Screenshot_2.png

Türk Telekom devletin elindeyken ucuz ve rant için berbat bir alt yapı yaptılar. Bu alt yapı ile Türk Telekom AKN olmadan İnternet sunamayacağını biliyoruz. Türk Net ya da diğer firmalar gibi az kullanıcısı yok. Bu kullanıcılar AKN olmadığında İnternet yüklendiğinde %90 ihtimalle hızlar yerlerde sürünecektir.

Turkcell içinde buna benzer bir tarife uygulanacağına adım gibi eminim. Diğer söylediğiniz firmaların kullanıcı sayısı arttıkça onlarda kısıtlamalar yapacaktır. Sonuçta alt yapı kötüyse istedikleri kadar sınırsız İnternet versinler. Herkes yüklendiğinde o alt yapı maalesef dayanamayacaktır.

BTK kuralı resmen seçim için bir maşa gibidir. Ben suçlu olarak İnternet sağlayıcılarını görmüyorum. Sırf insanları kandıran bu sahtekar kurumun suçu olduğunu düşünüyorum. Devlet kurumlarında vereceği sözü ölçüp, biçip, tartmadan konuşan çok insan var. O insanlar verdikleri sözleri tutamayıp rezil olsa bile onu destekleyenler olduğu sürece de bu ülkede bir şeylerin değişeceğine inanmıyorum.

Kusura bakmayın ama biz 3. Sınıf bir Afrika ülkesi gibiyiz. Tarihimizle övünürüz ama iş icraata gelince en ucuzuna kaçarız. İnsan refahından çok cebimize girecek paranın derdindeyiz. En yüksek mertebeden en varoş'una kadar ülke insanımız bu kafa yapısıyla yaşıyor.

Son düzenleme:
Koskoca TTnet ve biz. Sesimiz 10 metre yankılanmaz.
Taahhütü dolan uzatmaz, Türknet vb. ISS ye geçiyorum derse Tokat yemiş olurlar, sadece 3-5 kişi de değil bunu ülke genelinde toplam 100.000 kişi yapsa cari kar açıkları meydana gelir ki ortalama bir aileden aylık 70₺ alsa 100.000 ailede aylık 7.000.000₺ yılda ise 84.000.000₺ yapar ki işte o zaman buyursun buradan yaksınlar.:puro:

Arkadaşlar sizden tek bir ricam var. Lütfen duyarlı olalım ve BTK' ya şikayette bulunalım. Sosyal medyada Turktelekom'un bu yapmış olduğu kılıf uydurma politikasını yayalım. Gerçekten üzücü bir durum ama AKN kalkmıyor.
asdfasdf.jpg

Neyse ki Superonline kullanıyorum. Alt yapım zaten yok. Türk Telekom 16Mbps veriyor lakin onlara haram zıkkım olsun. 8Mbps kullanırım, iyisinden kullanırım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı