AKK mi, MBps mi?

triviatiby

Kilopat
Yer
İstanbul
Öncelikle merhaba. Benim TTNet'e olan taahhütüm neredeyse bitmek üzere. UyduNet'e geçmeyi düşünüyorum. Asıl sorum ise şu; ben 8MBps ile ayda 95GB civarı internet kullanıyorum. Fakat ayın ortalarında 50GB'yi buluyor ve hızım 3MBps'ye düşüyor. Sizce 25 MBps 250GB AKK'li pakete mi geçsem yoksa 50MBps 150GB AKK'li pakete mi? İnternet hızım artınca fazladan internet kullanımı olursa 50MBps'den 3MBps'ye düşerse paketin bir anlamı kalmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaş 95GB civarı kullanıyor ve fazlalık gereksiz kota almak yerine kullanılacak kadar kota ile iki kat hız bence daha makul.

İhtiyaçlar artabilir, 25 Mbit ile 50 Mbit hızın farkı zaten pratikte anlaşılmaz. İkisi de gayet yüksek hızlar, ben fikrimi söyledim bi noktadan sonra kota ağır basıyor benim için.

İhtiyaçlar artabilir, 25 Mbit ile 50 Mbit hızın farkı zaten pratikte anlaşılmaz. İkisi de gayet yüksek hızlar, ben fikrimi söyledim bi noktadan sonra kota ağır basıyor benim için.

Hızlarda pratikte anlaşılmaz diye bir şey olmaz. İki katı kadar hızlı. 25mbps ile bir oyun yüklenebilecekken 50mbps ile aynı sürede iki tane yüklenebilir.

Hızlarda pratikte anlaşılmaz diye bir şey olmaz. İki katı kadar hızlı. 25mbps ile bir oyun yüklenebilecekken 50mbps ile aynı sürede iki tane yüklenebilir.
Adamım normal kullanımdan bahsediyorum, oraya geliyoruz işte, bol bol oyun indiren biriyse zaten kota lazım olacak. Bilmiyorum hep 50 mbit falan mı kullandınız ama 8 mbit üstünü görmeyen bi adam olarak 25 bana hayli hayli yeter bi oyunu kısa sürede indirmek için, daha çok indirmek için ise kotanın fazla olması tercihim olur.

Valla ben buna da tercih ederim 25 & 250 paketini. İsterse 1 Gbit 100 Gb AKK olsun.

Bu arada bu konuda doğru yanlış diye birşey yok, tercihleri konuşuyoruz sadece.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı